Skocz do zawartości

Recommended Posts

Na początek skrót mojej historii: wiedziony opiniami na tym i innym forum kupiłem Hyperx Cloud Core. Szumią jak morze w piękny, nieco wietrzny dzień. Polecono mi kupić do nich dobrą kartę. Kupiłem Mayę U5. Morze może inne, ale szum ten sam. Zanim ktoś mi powie, że pewnie problem z kompem albo nie zrobiłem czegoś oczywistego, zapraszam tutaj po więcej:
http://forum.benchmark.pl/topic/241226-nowe-s%C5%82uchawki-szum-i-brz%C4%99czenie-d%C5%BAwi%C4%99ki-systemowe/

 http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3330294.html

Budżet: <350zł
Potrzebuję: Zestawu (karta+słuchawki) podłączanego do USB
Źródło: Lenovo Y50, USB, Windows 10

Oczekiwania: Ładne brzmienie, raczej ciepłe, szczegółowe, przede wszystkim bez szumu.

Muzyka: głownie rockowa, trochę klasyki, chociaż nic ambitnego, czasem też inne bliżej nieokreślone gatunki. Gram w World of Warcraft i lubię jak odgłosy walki i muzykę w miarę szczegółowo słychać.
 

Czemu nie interesują mnie żadne słuchawki z polecanych w przypiętym poście? Chcę słuchawki z mikrofonem, a najtańsze z takich to właśnie te zakichane Hyperxy i Superlux HMC631, które miałem na uszach, są z jakiegoś dziwnego plastiku, grają jak jakieś z kiosku i mają strasznie twarde i niewygodne nauszniki.

Czemu nie chcę droższych? Wydałem prawie 500zł na dobry, polecany sprzęt i działa gorzej niż tanioszka, którą miałem wcześniej (z tym, że się rozkraczyła). Hyperxy grają pięknie, ale jak mam sfiksować przez durny szum, to dziękuję. Jeśli czułość na takie rzeczy jest cechą drogich słuchawek, to myślę, że nie warto. Poza tym nie wierzę, że trzeba kupować słuchawki dla audiofili, żeby mieć dobrej jakości dźwięk dla przeciętnego użytkownika.

TL;DR : Były wszystkie sterowniki. Uziemienie jest. Tak, szum pojawia się również na innych kompach, więc to nie wina mojego, zresztą z innymi słuchawkami problemów nie było. Pierwszy egzemplarz wymieniłem, drugi ma to samo. Nie ma szumu jak podłączę pod wejście "Front" na Mayi, ale dźwięk jest do kitu. Ogólnie wydaje mi się to nieprawdopodobne, że sprzęt za taką kasę ma prawo być tak irytujący, więc chciałbym jakiś tańszy, który rzeczywiście działa. I słuchawki, i Mayę mogę bez problemu oddać do sklepu.
 

 

Link to post
Share on other sites

Masz szum idący po masie USB. Musiałbyś wytestowac z izolatorem USB.

Nie wydam kolejnych 200zł, już raz to zrobiłem (karta) i jestem zawiedziony.

 

Edit: zapomniałem dodać, że te słuchawki szumią na czterech w sumie komputerach, również po podpięciu do jacka, nie USB. Tylko w telefonie nie szumią. Poza tym temat nie jest o tym, o wszelkie rady jak sobie z tym poradzić prosiłbym w jednym z linkniętych.

Edytowane przez haheisenberg
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...