Skocz do zawartości

GPU do 300-350 zł do i5 2300


Recommended Posts

Witam, posiadam komputer o specyfikacji:

 

i5 2300 @ OC 3.8 GHz

Asus P8P67 Pro

8GB RAM

Chieftec 350W, na linii 12V 300W

 

Potrzebuje dokupić do tego jakieś GPU w kwocie max 350 zł. Mam czas żeby polować na jakieś okazje na Allegro, chciałbym tylko wiedzieć czego mogę szukać w tym budżecie. Chciałbym czasem pyknąć sobie w GTA V i Wieśka 3, a że gram rzadko to nie potrzebuje jakiejś potężnej grafy.

 

Jak patrze, to w tych cenach CHYBA najwydajniejszy będzie GTX 770, ale wolę się upewnić.

Edytowane przez Exodiss
Link to post
Share on other sites

Jeśli Ci się uda gdzieś wyrwać gtx770 w tej cenie to tak, ale z tego co patrze to tylko na licytacjach.

Od czerwonych do kupienia od razu najmocniejszy jest 7870xt bardzo często jest w tej cenie, bardzo rzadko 7950/7970 

 

Zasilacz do wymiany jest zwyczajnie za słaby do tych kart, może do 7870xt na styk by starczył, ale lepiej nie ryzykować to dosyć stara jednostka.

 

 

Jest jedna fajna oferta z 7870xt, fakt że na olx, ale zawsze przecież może wystawić na allego, ale musisz się wtedy liczyć z prowizją. Karta ma zmienione chłodzenie i jest mocno podkręcona więc przegania stockowego 7950. Wiesiek by poszedł na medium może pare opcji na high przy tej karcie w Full HD 

https://www.olx.pl/oferta/radeon-hd-7870-xt-solidnie-podkrecony-CID99-IDgL8jt.html#d56e549213

Edytowane przez WaltKowalski
Link to post
Share on other sites

Jak mierzyłem, to cały komp z podkręconą i5 nie pobiera więcej jak 100-120 W bez GPU, a 7970 może i 300W pobrać, także poszukam chyba 7870 XT, ewentualnie tego GTX 770.


Hmm, a zwykła 7870 do jakiej ceny warto?

 

Mam jeszcze Modecoma Feel 500W, ale chyba nie ma co ryzykowac z tym PSU :D

Edytowane przez Exodiss
Link to post
Share on other sites

Ogółem 320 zeta za tego 7870xt to bardzo niska cena zwłaszcza, że ma bardzo dobre chłodzenie. Normalnie 7870 chodzą nawet po 350zł. Jeśli o mnie chodzi to ja bym kupował 7870 max do 350zł, więcej się nie opłaca bo powyżej to terytorium 7870xt i 7950 jak ktoś szybko chce sprzedać. 

Link to post
Share on other sites

Będę sprzedawał swojego Asus 7850 2GB, jeśli ta karta także jest w tych kryteriach. 

 

 

Zależy za ile. Za 270-290 zł co raz częściej wystawiane są 7870.

 

Próbowałem ustrzelić jakąś 960 w granicach 4 stówek, ale ludzie niestety licytują do ponad 500 zł...

 

 

Postaram się kupić 7870 w granicach właśnie 280 zł lub 770 i 7870 XT w granicach 350 PLN.

 

Bardziej jestem jednak przekonany do Nvidii, jakoś tak AMD mnie nigdy nie przekonywało.

Edytowane przez Exodiss
Link to post
Share on other sites

 

 

Chieftec 350W, na linii 12V 300W

Żaden gtx 770, 7870 itd.

Z tymi kartami w krytycznym momencie pobór przekroczy moc zasilacza i nie będzie ciekawie. Tego Feela nie rozważaj.

Szukaj używanego gtx 750/950


Możesz też dołożyć 100-150zł i kupić gtx 1050. Jednak to tylko opcja.


Pamiętaj że wymienione przez Ciebie karty to już takie dinozaury bliskie wymarciu.

Za około 400zł masz już rx 460/560 2gb które mają pełne wsparcie i gwarancje a zasilacz pozostanie ten który masz.

Link to post
Share on other sites

GTX 750 Ti 2GB, jakieś 300 zł

 

950, do 370 zł?

 

No i jest jeszcze EWENTUALNIE GTX 960, tylko nie wiem jaka cena będzie za niego dobra.

 

 

Poluje na okazje, od razu mówie :)


Poszukam jeszcze 750 Ti do ok 250 zł Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
Link to post
Share on other sites

Nastąpiła zmiana zasilacza na Corsaira VS 450W, z tego co wiem to dość dobry zasilacz, 408W na linii 12v więc może warto wziąć jakąś mocniejszą grafę?

 

350-400 zł max, poluje na aukcje :)

 

Mam obecnie Radeona HD 6870 1GB, ale chyba troszeczkę przysłaby jest

Edytowane przez Exodiss
Link to post
Share on other sites

No zasilacz wpadł mi za friko od ojca, z tego co czytam to całkiem niezły jest jak na swoją cenę.

 

Procek troszeczke jest wykręcony, myślę że jeszcze troche pociągnie.

 

 

R9 270X i co jeszcze, żeby się nie ograniczać tylko do jednego modelu?

Edytowane przez Exodiss
Link to post
Share on other sites

przy takim pułapie cenowym jest właśnie zgryz  :/

@SUPERKLIKACZ

nie neguję wydajności gtx'a 770

tylko go już starość łapie i koniec wsparcia mu dokucza

gtx 960 to bardzo zgrabna grafa tylko ceny ma zupełnie popierdzielone

taka hd 7870 ma cały czas wsparcie w sterach tylko że problem z gwarką

r9 270x idzie wyrwać z gwarą

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...