Skocz do zawartości

Problem z fps w GTA V


Recommended Posts

Witam!

Mam problem ze spadającym fps w Gta V gdy wjade w trawę, krzaki, nie mam pojęcia dlaczego te fps tak mocna spadają. Normalnie gra trzyma stałe 60 fps gdy wjadę w trawe, krzak fps spadają do 20 , komputer świeżo po formacie( przed formatem miałem ten sam problem, dlatego postanowiłem zrobić formata) wszystkie sterowniki od karty od płyty głównej są zainstalowane, wszystkie microsoft visual c++ są zainstalowane, directx również najnowszy, grałem 2-3 miesiące temu i nie miałem tego problemu. Może to wina nowej aktualizacji windows 10? Macie jakieś pomysły jak to rozwiązac? Gra w ustawieniach nawet nie jest na uber, w mieście mam po 100-120 fps w fullhd, jedynie jest procesor podkręcony. Myślałem też, że to wina zbyt mocno podkręconej karty graficznej ale po przywróceniu stockowych taktowań na karcie, problem również występuje. Na pewno to nie wina słabej konfiguracji ponieważ fps na uber nigdy nie spadły mi poniżej 65-70, Gtx 1070, i5-6600k 4.7 Ghz.

 

 

Link to post
Share on other sites

Generalnie trawa, rośliny itd. są najbardziej wymagające w gta5. W centrum miasta można mieć stałe 60fps, a w krzakach mieć spadki poniżej 30, to akurat normalne, jeśli są wysokie ustawienia w okolicach 4gb vram. Druga sprawa jest taka. że gta 5 ma duże problemy po instalacji Creators update - problemy wydajnościowe i problemy z poprawną synchronizacją pionową. Należy czekać na poprawkę.

 

8gb ramu może być wąskim gardłem w GTA V, ale nie w takiej sytuacji. Ramu może brakować przy dysku hdd  podczas szybkiej podróży przez miasto.

Edytowane przez marek8967
Link to post
Share on other sites

ile masz ramu?? Pewnie 8 Gb...

Co ma 8 Gb do Gta V? Jeżeli w grze zużywa mi max 6,5 Gb? Nie mam problemu z stutteringiem w grach tylko z płynnością w gęstej roślinności, w mieście gra trzyma 90-100 fps a w trawie spada do 20 więc jest coś nie tak. 

Generalnie trawa, rośliny itd. są najbardziej wymagające w gta5. W centrum miasta można mieć stałe 60fps, a w krzakach mieć spadki poniżej 30, to akurat normalne, jeśli są wysokie ustawienia w okolicach 4gb vram. Druga sprawa jest taka. że gta 5 ma duże problemy po instalacji Creators update - problemy wydajnościowe i problemy z poprawną synchronizacją pionową. Należy czekać na poprawkę.

 

8gb ramu może być wąskim gardłem w GTA V, ale nie w takiej sytuacji. Ramu może brakować przy dysku hdd  podczas szybkiej podróży przez miasto.

Z tego co wyszperałem na internecie ludzie z 1080Ti mają ten sam problem, w mieście mam to 80-100 fps dopiero w trawie jest taki drop do 20, że odechciewa się grać. Gta przecież ma dobrą optymalizację a tu taka niespodzianka. Gra mi zużywa od 6,5 do 6,7 więc wątpię, że to wina ramu bo nie ma przycięć podczas jazdy po mieście itp, tylko w tej trawie. Również posiadam dysk SSD na M.2 na którym jest postawiony system i zainstalowane GTA. Zapodaję link do filmiku z problemem który opisuję : 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...