Skocz do zawartości

Jaki smartfon dla fotografa?


Recommended Posts

Hej.

 

Wszystko zależy od budżetu - jak zawsze  :D i od tego czy oglądając zdjęcia sprawdzasz jakość w skali 1:1 czy wystarczy Ci to co widzisz na monitorze...

 

Aktualnie najlepszy jeśli chodzi o zdjęcia? obstawiał bym Pixel, S8 i P10 (niekoniecznie P10+ bo pomimo lepszego światła nie wszystkie zdjęcia lepiej wychodzą niż z zwykłej P10) - ale te fony są drogie (póki co  :D )

 

Aktualnie też jestem na etapie zastanawiania się nad następnym smartphonem (od paru miesięcy) gdzie jedynym wyznacznikiem jest aparat i jest kiepsko - więc zaczekam co wymyśli Samsung w Note 8, oraz co zaprezentuje iPhone 8... Kolejne premiery, kolejne czytanie testów i porównań, kolejne rozczarowania... Pokładałem nadzieje w LG G6 - niestety, jakość zdjęć w skali 1:1 nie zadowala...

 

Aktualnie mam Samsung S7 - zdjęcia rewelacja - przy dobrej pogodzie :) Zdjęcia pseudo makro - kwiatki, pszczółki itp. powalają ilością detali itd itd... jak na smartphona oczywiście :) Robiłem nawet porównanie zdjęć kwiatków S7 z moim Lumixem G6 i nie licząc bokehu (na korzyść lumixa) momentami ładniejsze były z S7 (mówimy oczywiście o czystych fotkach bez obróbki)

 

Niestety pozostaje Ci szukać i sprawdzać rzetelne testy i porównania jak np. tutaj: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/flagowe-foto-smartfony-porownanie-zdjecia-filmy-2016.html

 

Opcjonalnie można się sugerować testami na DxO Marku - ale ciężko się zgodzić z niektórymi ich werdyktami :D  więc najlepiej samemu przeanalizować sample ze zdjęciami modeli które nas interesują i coś wybrać... 

 

pozdro

PF

Link to post
Share on other sites

DxOMark to serwis zajmujący się sprzedażą programu do analizy zdjęć.Wystarczy,że producent kupi program,dostosuje do niego algorytmy obróbki zdjęć i ma darmową reklamę.Widać to np. po bardzo wysokiej pozycji Xperii,które tak naprawdę odstają od czołówki pod względem zdjęć,bo Sony od wielu lat nie potrafi napisać dobrego softu do swojej optyki.Inni producenci często korzystają z optyki Sony,a potrafią wyciągnąć dużo więcej z niej i zdjęcia wychodzą lepsze.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Koleżanka ma huaweia 9 i jak widziałem jej zdjęcia, to po prostu byłem pod wrażeniem. Mówiła, że kupiła całekim tanie w matrixmedia. Też w sumie zamierzam zmienić telefon, więc bedą tam zaglądał i szukał czegoś dla siebie.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...