Skocz do zawartości

Zestaw do niedzielnego grania, 3500 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez 3ndurek,

Recommended Posts

Cześć,

jako, iż mój obecny komputer już swoje lata ma, czas na zmianę, zatem proszę o pomoc, bo trochę wypadłem z obiegu, jeżeli chodzi o nowinki. Ma to być typowy komputer domowy, do przeglądania internetu, oglądania filmów (na TV), grania.

 

Budżet jest bardzo mocno napięty i nieprzekraczalny, a szukam maksymalnego "kopa" po przesiadce na nowy sprzęt, dlatego póki co, pozostanę przy obecnym bieda-dysku SSD Goodram C40, ale HDD musi być nowy, bo obecny WD Green umiera.

 

Początkowo myślałem o Ryzenie (od roku 1998 miałem tylko procesory AMD), jednak po testach na BMK i innych portalach, z ogromym żalem, zmieniam "wyznanie" na Intela.

 

 

Posiadam zasilacz Xilence Performance A Series 530W, ma niespełna rok. Jest to ni mniej, ni więcej średni zasilacz, ale posiada komplet zabezpieczeń i jest stabilny. Także on też zostaje.

 

Gry: Obecnie na komputerze mam niedużo gier, najbardziej wymagającą jest chyba Wiedźmin 3. Nie gram online, nie muszę mieć stałych 60 FPS - typowy, weekendowy gracz. Jednakowoż często testuję co to nowsze gry pod kątem przypadnięcia mi do gustu, lecz ostatnio już mój obecny komputer nie chce nic udźwignąć w FHD i znośnych detalach.

 

Gdyby kogoś to interesowało, oto moja obecna konfiguracja: Phenom 965 BE @4 GHz, ASRock 970 Extreme 3 R2.0, 8 GB DDR3 Kingston 1333 MHz, Radeon 7850 @ 1050, 1375 MHz, Zalman CPNSX Performa, Cooler Master 690, Xilence Performance A Series 530W

 

Oto standardowa formułka:

 

  • Zastosowanie komputera : Granie  1h dziennie, w weekendy 2-3h
  • Maksymalna kwota : 3500 zł brutto, nieprzekraczalna
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Już.
  • Których części potrzebuję : Wszystko, prócz zasilacza i SSD
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : CPU nie, GPU tak
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : LG, 27", 60 Hz, FHD, bez flicker free itp, matryca IPS
  • Specjalne wymagania : Mała obudowa, możliwie prosta, przewiewna, platforma z DDR 4
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : SSD Goodram C40 120 GB, zasilacz Xilence Performance A Series 530W
  • Własna propozycja zestawu https://www.morele.net/inventory/info/KKN26U/
  • Inne : Komputer ma pozwalać na płynną rozgrywkę w nowych tytułach przez 3-4 lata.

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc i porady. Celuję raczej w obniżenie ceny, nie urągając wydajności.

Edytowane przez slo1q
Link to post
Share on other sites

Wymienił bym grafikę ponieważ:
Musisz wybrać jedno

1.FullHD, Ultra, 60FPS

2 Grafika z serii RX

RX 480 miały dużo bolączki z dropami w grach bo amd chciało obniżyć pobór prądu z PCi-E nie wiem jak to będzie z RX 580 ponieważ są modele z jedną wtyczką a także z dwiema, kolega kupił RX 480 MSi Gaming i ściany gryzie i ma już jej dosyć i zbiera na raz a porządnie 1080.

Ja posiadam GTX 1060 6GB Xtreme Gigabyte i zajefajnie się kręci naprawdę wysoko i nie mam lipy z nią przy czy nie wiadomo co będzie po 3 latach bo tak średnio starczają grafiki z Nvidia.

Niby 8Gb ramu a w 4 K można pomarzyć na sprzęcie kolegi
Wymieniony z

FX na i7-7700K bez OC
16GB DDR4

i RX 480 8GB MSi Gaming, bo grafa łapie zadyszkę.

Edytowane przez kamil_18_19
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

1 x Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA6001 x SilentiumPC Alea AL-M50 (b/z)1 x Crucial 16GB (2x8GB) 2400MHz CL16 Ballistix Sport LT RED1 x MSI B150M Night Elf /intel B150, DDR4, LGA1151/1 x SilentiumPC Spartan 3 PRO HE10241 x Gainward GeForce GTX1060 Phoenix 6GB DDR5 192bit (1708/8000)1 x Intel Core i5-7500 /3.4GHz, 6MB, BOX, LGA1151/

3490zł
 
CPU w wersji BOX z 2 lata dłuższa gwarancją, wystarczający cooler z 100mm wentylem by schłodzić tą i5, lepiej wyposażone MOBO z lepsza integrą, GPU w postaci GTX 1060 z cichym układem chłodzenia, szybszy HDD, lepiej wykonana obudowa w nieco większej odsłonie.
 

 

Komputer ma pozwalać na płynną rozgrywkę w nowych tytułach przez 3-4 lata.
Wymiana GPU będzie tutaj i tak nieunikniona. 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Super, serdeczne dzięki za uwagi i polecenie innego sprzętu, mam jednak parę pytań:
1. Czy przypadkiem płyty główne na chipsecie B150 nie potrzebują update'u BIOS, by obsługiwać nowsze procesory (7xxx)? Nie mam dostępu do innego procesora, by go zaktualizować.

2. I dlaczego GTX 1060, zamiast RX580? Ze wszystkich testów w internecie wynika, iż Radeon jest nieco wydajniejszy, w szczególności w DX12, które zapewne niedługo będzie obowiązującym standardem.

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie mam dostępu do innego procesora, by go zaktualizować.

Tym już sklep się zajmie, w esc zrobią CI to za darmo.

 

 

Ze wszystkich testów w internecie wynika, iż Radeon jest nieco wydajniejszy, w szczególności w DX12, które zapewne niedługo będzie obowiązującym standardem.

To już zależy na jakie testy patrzysz, ja tam widzę, że obie karty oferują zbliżoną wydajność. Poza tym nie zaszkodzi poczekać na GTX 1060 z szybszymi pamięciami.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeszcze raz serdeczne dzięki za kompletną i rzetelną odpowiedź.

Przypuszczam, że cierpliwości z obecnym komputerem starczy mi na maksymalnie miesiąc, potem będę już musiał go zmienić.

W takim razie poczekam faktycznie jeszcze chwilę na nowszą wersję 1060 i ewentualnie wtedy zmienię opcję. Póki co obstaję mocno przy RX 580.

Natomiast resztę konfiguracji zmienię na zalecaną przez Ciebie, szczególnie ze względu na płytę z ALC1150, bo niedawno zmieniłem również zestaw audio na nieco wyższej klasy i jestem pewny, iż ALC892 nieco zaniża jego możliwości.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...