Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,
Zastanawiam się nad zmianą mojego FX 6300 + Gigabyte ga-78lmt na coś z intela. Chciałbym zamknąć się w okolicach 600/650 złotych, nie licząc sprzedaży moich podzespołów.
Myślałem nad i5 2500k lub i5 3570.
Chciałbym, żeby mi ktoś poradził co wybrać. Dodam, że moje korzystanie z komputera polega głównie na graniu w cs:go. Posiadam monitor 144 hz, a fx 6300 bardzo często ma spadki fpsów przez co nie zawsze gra chodzi mi płynnie, a to niesamowicie przeszkadza.

Jeżeli chodzi o resztę podzespołów to posiadam:
MSI Radeon R9 270
Corsair VS 450
8GB RAM GoodRam

Link to post
Share on other sites

Z tego co mi wiadomo na żaden nowy silnik jeszcze csgo nie przeszedł. Jedynie aktualizacje, które wprowadzają coraz bardziej odbijają sie na fpsach. Do 2500k wiem, że potrzeba dobrej płyty głównej. Chłodzenie mam - SilentiumPC Fortis. Jedyny problem to zasilacz, który nie wydaje mi sie, żeby dał rade z OC tego procesora. Karta graficzna dawała rade w nowszych grach, wiec do csa wydaje mi się, że nie jest potrzebna lepsza.

Link to post
Share on other sites

@@wowbb121

Przed zmianą platformy dobrze byłoby sprawdzić czy ograniczeniem wydajności w CS jest na pewno procesor. Zainstaluj MSI Afterburner, ustaw wyświetlanie OSD z obciążeniem GPU i CPU. Jeśli w CS obciążenie GPU będzie dobijało do 100% podczas spadków FPS to wymiana procesora nawet na i7 nic nie da. Podkręcenie FX'a i wymiana słabiutkiego Radeona R9 270 na GF 1050Ti może okazać się lepszym wyborem.

Link to post
Share on other sites

Obciążenie GPU na moich ustawieniach graficznych w momentach największych spadków fpsów - granie na serwerach DM 128 tickrate, gdzie mam około 100-140 fpsów to około 30-40%. Wydaje mi się, że karta graficzna do wszystkiego low i rozdzielczości 1024x768 ma się nijak. Bardziej mnie zastanawia użycie procesora, które mimo tak małej ilości fpsów waha się w okolicach 30%. 

Link to post
Share on other sites

Czyli teraz możemy przejść do procesora. Jaka i5 używana razem z płytą główną byłaby najlepsza w tym przedziale cenowym który podałem? Myślałem też nad G4560, ale mimo wszystko nie wiem czy 2 rdzenie będą tak wydajne jak 4 rdzenie tych i5-tek.


Teraz myślę też o i7 2600, mieści się w przedziale cenowym i wydaję się być mocny.


Do zamknięcia. Kupiłem 2500k.

Edytowane przez wowbb121
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...