Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mój budżet : do 1500zł
gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : W Polsce, sklep lub ogłoszenia.
nowy czy używany : Nowy lub używany
preferowany rozmiar wyświetlacza : 5,2 ewentualnie większy raczej nie mniejszy
preferowany system mobilny : Android
do czego będę używać urządzenia : Długiej pracy na baterii i płynnej pracy
najważniejsze wymagania : 

A więc tak poszukuje telefonu w cenie do 1500zł. Zależy mi na dobrej baterii, dobrym wykonaniu w kwestii wytrzymałości (nie chodzi mi o jakieś wersje typu s6 active, ale fajnie by było jakby telefon nie był wyjątkowo delikatny, cały szklany) i przyzwoitym działaniu. Aktualnie posiadam S3 Neo na Cyanogenie i telefon ten dość umiejętnie doprowadza mnie do szału  :D. (Ale musze przyznać że jest twardy, pomimo tylu upadków ekran nie zbity) Zależy mi również na wielkości i jakości wyświetlacza, na dobrym aparacie i aby telefon miał gniazdo słuchawkowe. 

Z takich drugorzędnych spraw to fajnie jakby miał diode LED (przyzwyczajenie), wymienną baterie.

Myślałem nad samsungami ze względu na ich wyświetlacze. Pierwsza myśl to był Note 4, ale telefony swoje lata mają, nie wiem czy warto się w to pchać. S6 kiepska bateria. S7 chyba nie dorwę używanej w tej cenie. A5 2017 chyba nie warto w tej cenie. Na plus dla niego bateria w stosunku do s6, ale na minus aparat. Myślałem też nad Xiaomi, ale nie jestem przekonany. Może P9/Honor 8?

Edytowane przez TheZioMeK
Link to post
Share on other sites

Szczerze to najlepszy wybór będzie one plus 3t używany gdzieś znaleźć za te pieniądze. Zwłaszcza, że to jeden z najlepszych telefonów względem paramtery/cena. Posiada ponad przeciętną baterię i ekran amloed tak samo jak w samsungu. 

Honor 8? To raczej nowy by się dało kupić, ale on jest raczej delikatny, szybko rysujący się tył, szklana obudowa itd. Jednak, że telefon jest w porządku. Działa bardzo płynnie, nakładka jest dobrze zopytymalizowana tak samo czas działania na jednym ładowaniu

Samsungi? Jeśli zależy Ci na baterii to raczej odrzuć tego producenta. Mimo, że według parametrów baterie są takie same np s7 a h8 to jednak system samsunga i jego optymalizacja nie działa w porządku. 

P9 będzie dobrym wyborem za 1500 jakaś używka lub nawet nowa z przedłużenia umowy. Tylko nie z plusa, trzeba to zaznaczyć zawsze. Bateria jest ok, ale nic więcej. Tak samo zresztą jak w h8. Ja po całym dniu używania h8, w trybie mieszanym to znaczy kilka godzin SOT i kilka w spoczynku nie schodzę poniżej 40-50% pod wieczór. H8 i P9 to praktycznie ten sam telefon z drobnymi różnicami. 

LG G5 by się też dało myślę ogarnąć używanego, telefon jest ok, ale bateria bardzo słaba. 

Za 1500 zł biorąc pod uwagę używane telefony jest bardzoooo szeroki wybór. Jednak z nowych to raczej h8

Edytowane przez kenigis
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1500 za używany P9? No serio interes życia by był. Ja kupiłem w zeszłym roku na koniec czerwca nowego P9 za 1600 zł. Z przedłużenia umowy, bez brandu operatora i gwarancją 3 lata.

Swoją drogą polecam ten smartfon. Bardzo dobre urządzenie. Złego słowa na niego nie powiem, a jestem bardzo wymagającym użytkownikiem.

Link to post
Share on other sites

Niestety OnePlus 3T ciężko z tego co widze znaleźć używany w cenie do 1500zł. Wybierając miedzy P9 a Honorem chyba wolałbym Honora, jakiś case powinien ochronić jego plecki. Mam wrażenie że zwykły s7 ma jakieś dziwne proporcje ekranu. Rzeczywiście tak jest czy to złudzenie z powodu mniejszego ekranu? EDGE raczej w tej cenie nie dorwę :/ Wybór ciężki. Trochę szkoda że A5 nie ma lepszego aparatu. Co będzie lepszym wyborem, Honor 8 czy A5?

Link to post
Share on other sites

Dziwne macie te informacje lub nigdy nie mieliście dłużej niż kilka dni S7. Bateria jest bardzo dobra, 5-6.5h to żaden problem...

3T... Mialem, kupiłem za 1500 zl właśnie za uzywke w idealnym stanie, ehhh właśnie sprzedałem i teraz strasznie żałuję bo to imo najlepszy tel stosunek ceny do jakości.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...