Skocz do zawartości

Zestaw do gier i pracy AMD? No limit $


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez 3ndurek,

Recommended Posts

Witajcie,

na początku się przedstawię, jestem Jakub i benchmarka czytam kupę czasu, jednak pierwszy raz potrzebuję pomocy, gdyż nigdy nie kupowałem części zaraz po premierze.

Najbardziej przeszkadza mi to, iż w sieci można znaleźć zestawy z GTX 1070 za 4~4,5 tys. zł, a mój wstępny zestaw przekracza 4 z klasę niżej grafą. Dlatego potrzebuję pomocy.

  • Zastosowanie komputera : EXCEL, WORD, GRY, może STREAM.
  • Maksymalna kwota : bez limitu ale granice rozsądku to chyba jakieś 5-6 tysięcy, nie jestem jakimś zapaleńcem, by liczyć każdy FPS.
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : na majówkę 2017.  :-> 
  • Których części potrzebuję : płyta główna, ram, procesor, karta graficzna, wyciszona obudowa, chłodzenie do procesora.
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nigdy tego nie robiłem, jednak rozważam taką opcję.
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : jakaś 24 calowa YIIAMA full hd 60 hz, czekam na oled ze zmianą najpóźniej do połowy 2018 r.
  • Specjalne wymagania : na razie interesuje mnie granie tylko w stałych 60fps w full HD z możliwością późniejszej zmiany grafy i wykorzystania nowego monitora, bardzo jestem skłonny kupić R5 1600x, wydaje mi się to przyszłościowe rozwiązanie.
    Obudowa musi być wyciszona- zależy mi na jak najcichszej pracy PC.
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : tylko zasilacz Corsair GS 800 i dyski nie pamiętam modeli.
  • Własna propozycja zestawu 
  • Inne : Planuję zakupić dobrą podstawę tak, by w przyszłości wymieniać tylko grafę i ewentualnie dołożyć RAM.

Bardzo proszę wytknąć mi błędy i przedstawić własne sugestie ;)

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

Planuję zakupić dobrą podstawę tak, by w przyszłości wymieniać tylko grafę i ewentualnie dołożyć RAM.

Dlatego do gier pakujesz się w Ryzena ? 

Mając 6000zł nie wliczając zasilacza i HDD składasz zestaw z i7 6700K + GTX 1080 i dyskiem SSD 240GB pod os i gry w wyciszonej skrzynce.

 

1 x Corsair 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Vengeance Black1 x MSI GeForce GTX1080 Gaming 8GB DDR5 256bit (1759/10010)1 x Intel Core i7-6700K /4.0GHz, 8MB, LGA 1151, BOX/1 x MSI Z170A Gaming M3 /intel Z170, DDR4, LGA1151/1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC1 x SilentiumPC Pax M70 Pure Black (b/z)1 x Thermalright HR-02 Macho rev.B

5904zł

 

Wydajne chłodzenie na CPU w postaci Macho BW z 140mm wentylatorem, dobrze wyposażona płyta, SSD z 5 letnią gwarancją na kościach MLC, wyciszona PAX M70 z coverem na PSU i filtrami kurzu, GTX 1080 od MSI z cichym układem chłodzenia.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W sumie masz rację, jak czytam wszędzie to lepiej wejść w Intelia przy takim budżecie.

 

Mam tylko pytania do tej obudowy, co to cover PSU i czy filtry mam dokupić osobno? Może jeszcze dokupić jakieś wentylatory do samej obudowy, jest taka opcja?

Edytowane przez 3ndurek
Cytowanie
Link to post
Share on other sites
co to cover PSU

Maskownica na zasilacz i okablowanie

silentiumpc_pax_m70_test_review_14.jpg

czy filtry mam dokupić osobno?

Nie, obudowa już takowymi dysponuje.

Może jeszcze dokupić jakieś wentylatory do samej obudowy, jest taka opcja?

Nie ma takiej potrzeby, w standardzie masz 3 sztuki 120mm Sigma Pro. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...