Skocz do zawartości

Uniwersalne głośniki do PC,PS4 Pro i odtwarzacza cd


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Grzechuboss,

Recommended Posts

Witam,tak jak w temacie.Poszukuje odtwarzacza cd plus głośników do tegoż odtwarzacza,peceta oraz konsoli.Czy są na rynku takie głośniki,które pozwalają na podpięcie tylu tak różnych sprzętów?

Link to post
Share on other sites

Poczytaj o edifier r2730b

Jaki masz budżet?

Hehe,tak się składa,że je mam :).Aktualnie są podłączone do peceta.PS4 Pro mógłbym podłączyć optykiem,a co z odtwarzaczem cd?Odtwarzacz cd potrzebuję,ponieważ od jakiegoś czasu kolekcjonuję sobie oryginalne płyty cd audio,które chciałbym słuchać bez konieczności uruchamiania PC.Edifiery nie są złe,ale spodziewałem się po nich trochę lepszego dźwięku.Aha,zapomniałem dodać.PC i PS4 Pro będą podpięte pod telewizor.

Czy jest jakaś lepsza dźwiękowo alternatywa dla tych Edifierów?

Edytowane przez adi777
Link to post
Share on other sites

To puść dźwięk na tv po HDMI z PC i ps4 a z tv optykiem do rdifierow cd podepnij po rca i po problemie jeśli cd ma dobrego daca to głośniki zagrają lepiej niestety ten w klosnikach jest takiej sobie jakości ale np z nuforce dac 80 potrafią zagrań nieźle jednak wada tych głośników to zasnierzone i piaskowate sopran chcesz coś lepszego to trzeba by kupić presonus eris e8 do tego jakiś interfejs ale to wydatek około 3k ew jakiś wzmak i głośniki urzywane jakieś stare dóbre gratki 15 20 letnie powinno się znaleść w dobrej cenie możesz przegrzebać temat "bilet w przeszłość" na mp3forum tam jest dużo o retro graniu na dobrym poziomie niestety z nowych sprzętów licząc wzmak i głośniki będzie naprawdę ciężko znaleść coś rozsądnego za mni j niż 2.5k

 

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Co do Cd to myślałem nad Yamaha CD-NT670.Jakiś czas temu myślałem nad jakimiś aktywnymi monitorami studyjnymi np.Focal Alpha 50,65,Fostex PM841,no ale pojechałem po taniości i wziąłem Edifiery.Widzę,że masz głośniki Presonus Eris E5,jakbyś je porównał do Edifierów?

Edytowane przez adi777
Link to post
Share on other sites

Edki to typowo imprezowe odwdzięczą się jak podepniesz coś lepszego zwłaszcza bas dużo zyskuje niestety piaszczystej góry się nie przeskoczyć. E5 grają płasko jak na Monitory przystało Góra jest klarowny z dużą separacja tworzy naprawdę dobra scenę to jest największy atut tych głośników.

Niestety problem jest z dołem jest go dużo mniej niz u edifierów jak siedzimy blisko jest to jeszcze do zaakceptowania niestety 2m od głośników już jest bieda kolejny minus to potrzebne interfejsu lub daca z zbalansowanym wyjściem bo po rca strasznie szumią przynajmniej dla mnie. Teraz myślę nad kupnem e8 jednak 5" to tylko 5" i fizyki się nie oszuka

Link to post
Share on other sites

W specyfikacji technicznej jest napisane wejścia cyfrowe:optyczne,usb.Wyjścia analogowe:RCA.

Użyć jako daca,w sensie,żeby podpiąć te edifiery do tego CD?

Edytowane przez adi777
Link to post
Share on other sites

Po optyku podpinasz kompa lub konsole a CD do głośników po RCA.

 

Instrukcja: https://my.yamaha.com/files/download/other_assets/2/839752/web_ZU82960_CD-NT670_om_ULV_EnFrEs.pdf

 

USB niestety wyłącznie pod storage.

 

Nawiasem mówiąc spodobało mi się to urządzenie. Będę miał w pamięci bo przydałoby mi się coś takiego do sypialni żeby nie angażować kompa do grania muzyki.

Link to post
Share on other sites

Tak, wzmacniacz i kolumny.

Ale idąc tym tropem wbudowany we wzmacniacz DAC będzie tak samo słaby jak ten w Edifierach.

 

Możesz mieć protezy (monitorki aktywne) albo sprzęt do słuchania muzyki.

Takie moje zdanie, ino ja wyznaje zasadę albo grubo albo wcale.

Link to post
Share on other sites

Tak, wzmacniacz i kolumny. Ale idąc tym tropem wbudowany we wzmacniacz DAC będzie tak samo słaby jak ten w Edifierach. Możesz mieć protezy (monitorki aktywne) albo sprzęt do słuchania muzyki. Takie moje zdanie, ino ja wyznaje zasadę albo grubo albo wcale.

No dobrze,ale czy wtedy będę miał 1 zestaw stereo do wszystkich sprzętów?

Ewentualnie Edifiery zostawić do peceta i konsol,a kupić odtwarzacz cd,wzmacniacz i jakieś kolumny,głośniki pasywne do słuchania płyt audio cd.Sam już nie wiem.

Są: Microlab Solo 8c i 9c.

Ale mi chodziło też o dużo lepszy dźwięk.

Edytowane przez adi777
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...