Skocz do zawartości

i7 3770k 4,5Ghz stabilne na 1.65v


Recommended Posts

Witam. Wczoraj stałem się posiadaczem procesora z tematu. Jako że miałem wcześniej i5 2500k wziąłem się za podkręcanie. Póki co stanąłem na 4,5Ghz i napięciu 1.165v - tutaj pytanie do Was ; skąd możliwe że na tak niskim napięciu działa? Dodam że procesor stabilny, tylko grzeje się już trochę (około 75 stopni na Cooler Master Hyper 212+) także na dniach mam zamiar zmienić na Macho 2 ver B. Zdziwiło mnie to ponieważ 2500k bujał się w tych zegarach na 1.36v Poczytałem trochę i ludzie przeważnie na 3770k potrzebują sporo ponad 1.2v Czyżby trafiła mi się jakaś lepsza sztuka? Pozdrawiam i dzięki za podpowiedź

Edytowane przez Piccolo
Link to post
Share on other sites

Czyli się da, i to nic niezwykłego :) Ok dzięki za wyjaśnienie. Macho już zamontowany, póki co w stresie (OCCT) przy zamkniętej budzie 76 stopni max. Różnica co do Cooler master jakieś 5 stopni w dół - poczekam jeszcze, może pasta się wygrzeje - wziąłem BeQuiet DC1

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Zależy jak testujesz procesor. Może tylko wydaje Ci się, że jest stabilny. Puść maxa IBT na 100 cykli później z 24h prime lub occt (large data) po wszystkim pograj z tydzień i będziesz wiedział czy jest stabilnie. Mój 3570K robił niby 4.7 ghz przy 1.2v ale po bardzo długich testach i wymagających grach wyszło, ze potrzebuje tak naprawdę minimum 1.28 a do 4.8 grubo ponad 1.3v. Suma sumarum zostałem na 4.5 [email protected] bo doszedłem do wniosku, że nie warto katować procka dla tych paru mhz.

Edytowane przez mesiah1989
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...