Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

RED DEVIL

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 habahaba

habahaba
  • Gaduła

• 332 postów

Napisano 19 kwiecień 2017 - 21:32

Witam,

Mój poprzedni projekt został zakończony:

STEEL & BLOOD

Było trochę problemów, ale ostatecznie wszystko poszło po mojej myśli. Obecnie pracuję nad kolejnym projektem, który hmm będzie już dużo większym wyzwaniem :)

Na początku chciałbym napisać, że w realizacji projektu pomaga mi aquatuning.de który zaoferował pełne wsparcie przy doborze komponentów LC. W zasadzie wszystkie części LC których użyję pochodzą od:

alphacool_logo.png?noredir=1

logo-phobya.jpg

Nowy build bazował będzie na dość mało popularnej obudowie: Little Devil PC-V7.

Obudowa mieści jedynie chłodnicę 420mm i 280mm, co przy jej rozmiarach nie jest jakimś osiągnięciem... na szczęście będę ją modyfikował :)

Dół obudowy zostanie przystosowany do montażu chłodnicy 480mm. Oprócz "dziury" w podłodze wykonam cover z aluminium, a w zasadzie dwa covery, jeden będzie pod "podłogą" drugi nad "podłogą" (oba elementy zostaną ze sobą skręcone). Covery będą umożliwiały montaż chłodnicy 480, ponadto zamaskują cięcie w podłodze oraz usztywnią konstrukcję. Druga chłodnica (420mm) zostanie umieszczona na TOPie.

Drugą modyfikacja będzie stworzenie ściany przeznaczonej do montażu rezerwuarów (planuję dual loop z 2x Alphacool Eisbecher D5 250mm Acetal). W ściance wytnę otwory umożliwiające montaż przepustów pozwalających na prowadzenie węży/rurek po "ciemnej stronie". Prawdopodobnie po 2 przepusty dla: każdej z chłodnic, boku CPU, bloków RAM (płyta X99) oraz SLI 1070.

Zasilacz zostanie umieszczony na froncie, będzie zamocowany podobnie jak w Black Ice Eldera, Hex Gear R80 Heat'a. Konieczne będzie wykonanie customowego uchwytu.

Planuję również dużą modyfikację frontu, na razie nie będę o niej pisał gdyż nie wiem czy udami się ją wykonać.

Tym razem nie będę używał węży, zdecydowałem się na 13mm rurki akrylowe.

Jeśli chodzi o podzespoły to najprawdopodobniej użyje części z mojego poprzedniego buildu:

5820K

X99A SLI

GTX 1070 SLI

BQ Dark Power 1200W

Dokładniejszą prezentację części LC zrobię po ich otrzymaniu, są szanse że nastąpi to już w ten weekend.

Na razie jedyną modyfikacją którą już wykonałem jest wycięcie szklanego panelu. Ciekawostką w tym elemencie jest sposób montażu. Niestety wycinanie otworów w szkle przy krawędziach jest w zasadzie niemożliwe (szkło pęka przy wierceniu/wycinaniu albo przy hartowaniu), dlatego zrezygnowałem z otworów i zaprojektowałem wcięcia które według mnie wyglądają bardzo estetycznie, a przy tym są bardziej praktyczne:

94FAy87.jpg

v1aNfye.jpg

Na chwilę obecną to chyba tyle ;)

• 5

Moje graty:

FLICKR

FACEBOOK

#2 habahaba

habahaba
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 332 postów

Napisano 04 czerwiec 2017 - 19:16

Prace powoli idą do przodu, mam już większość customowych elementów, w zasadzie do wykonania została tylko modyfikacja przodu, mam nadzieje że w ciągu 2 najbliższych tygodni uda mi się ją tu pokazać gotową :)

Za sobą mam tez pierwsze próby gięcia rurek, nie wyszły najgorzej, ciekawe jak pójdzie z następnymi :)

Nie wiem na jaki kolor malowania się zdecydować... czerń czy srebro (odcień i struktura podobna do pamięci Corsaira).

Na chwilę obecną całość prezentuje się tak:

vL38NO1.jpg

N8zbaCF.jpg

Uu0yDjm.jpg

Dr038Bw.jpg

Użytkownik habahaba edytował ten post 04 czerwiec 2017 - 19:20

• 3

Moje graty:

FLICKR

FACEBOOK

#3 kroni

kroni
  • Gaduła

• 260 postów
  • GG:21701108
  • Miejscowość:Wrocław

Napisano 04 czerwiec 2017 - 20:32

Super wygląda, moim zdaniem srebrny ładnie pasuje. Z czarnym będzie za bardzo normalnie ;)

• 0

PC ->

Spoiler

Projekt White Dream

#4 sebbo98

sebbo98
  • Entuzjasta

• 686 postów
  • Miejscowość:Toruń

Napisano 04 czerwiec 2017 - 22:11

Hmm, tutaj nawet to surowe aluminium pasuje ;) 

Super fotki, czekam na finisz 

• 1

#5 jfxpompa

jfxpompa
  • Gaduła

• 348 postów

Napisano 06 czerwiec 2017 - 00:36

Kozak projekt :D Myślałeś o szczotkowanym alu na covery + czerń na mobo traya ? 

Przy okazji, jak oceniasz kolor czerwony w tej budzie ? Nie jest zbyt wyblakły ? 

• 0

PC:CPU:Intel core I7 5820k@4,5ghz(1,35v)|MoBo:Msi x99a sli plus|Ram:4x4gb Corsair lpx 2133Mhz@2400mhz|GPU:Gigabyte gtx1080 g1gaming@1800mhz(boost 1939Mhz)/11ghz|SSD:Plextor m6s 128gb|HDD:Seagate barracuda 1tb|PSU:Corsair hx750i|Case:Phanteks enthoo luxe

Custom LC: CPU Block:EK Supremacy Evo|Radiators: Koolance 420mm&Phobya 240mm|Pump: Magicool dpc450|Tube:BlackWater 10/16|Connectors: EK Elox Black 10/16|Fluid: EK Blood Red

#6 habahaba

habahaba
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 332 postów

Napisano 06 czerwiec 2017 - 07:31

no właśnie masz chyba całkiem dobry pomysł, aczkolwiek nie wiem czy chce mi się bawić w wyjmowanie mobotraya... :P czerwony jest jest dość intensywny, to ja zazwyczaj w fotkach zmniejszam saturacje :P

• 0

Moje graty:

FLICKR

FACEBOOK

#7 jfxpompa

jfxpompa
  • Gaduła

• 348 postów

Napisano 14 czerwiec 2017 - 00:56

Jeżeli masz taki montaż jak w pc -v8 to wyjęcie i włożenie jest bardzo proste :) Właśnie o taki czerwony mi chodziło,dzięki za info :)
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych