Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

RED DEVIL


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 habahaba

habahaba
  • Gaduła

  • 328 postów

Napisano 19 kwiecień 2017 - 21:32

Witam,

Mój poprzedni projekt został zakończony:

 

STEEL & BLOOD

 

Było trochę problemów, ale ostatecznie wszystko poszło po mojej myśli. Obecnie pracuję nad kolejnym projektem, który hmm będzie już dużo większym wyzwaniem :)

 

Na początku chciałbym napisać, że w realizacji projektu pomaga mi aquatuning.de który zaoferował pełne wsparcie przy doborze komponentów LC. W zasadzie wszystkie części LC których użyję pochodzą od:

 

alphacool_logo.png?noredir=1

logo-phobya.jpg

 

 

Nowy build bazował będzie na dość mało popularnej obudowie: Little Devil PC-V7.

Obudowa mieści jedynie chłodnicę 420mm i 280mm, co przy jej rozmiarach nie jest jakimś osiągnięciem... na szczęście będę ją modyfikował :)

Dół obudowy zostanie przystosowany do montażu chłodnicy 480mm. Oprócz "dziury" w podłodze wykonam cover z aluminium, a w zasadzie dwa covery, jeden będzie pod "podłogą" drugi nad "podłogą" (oba elementy zostaną ze sobą skręcone). Covery będą umożliwiały montaż chłodnicy 480, ponadto zamaskują cięcie w podłodze oraz usztywnią konstrukcję. Druga chłodnica (420mm) zostanie umieszczona na TOPie.

Drugą modyfikacja będzie stworzenie ściany przeznaczonej do montażu rezerwuarów (planuję dual loop z 2x Alphacool Eisbecher D5 250mm Acetal). W ściance wytnę otwory umożliwiające montaż przepustów pozwalających na prowadzenie węży/rurek po "ciemnej stronie". Prawdopodobnie po 2 przepusty dla: każdej z chłodnic, boku CPU, bloków RAM (płyta X99) oraz SLI 1070.

 

Zasilacz zostanie umieszczony na froncie, będzie zamocowany podobnie jak w Black Ice Eldera, Hex Gear R80 Heat'a. Konieczne będzie wykonanie customowego uchwytu.

Planuję również dużą modyfikację frontu, na razie nie będę o niej pisał gdyż nie wiem czy udami się ją wykonać.

 

Tym razem nie będę używał węży, zdecydowałem się na 13mm rurki akrylowe.

Jeśli chodzi o podzespoły to najprawdopodobniej użyje części z mojego poprzedniego buildu:

 

5820K

X99A SLI

GTX 1070 SLI

BQ Dark Power 1200W

 

Dokładniejszą prezentację części LC zrobię po ich otrzymaniu, są szanse że nastąpi to już w ten weekend.

Na razie jedyną modyfikacją którą już wykonałem jest wycięcie szklanego panelu. Ciekawostką w tym elemencie jest sposób montażu. Niestety wycinanie otworów w szkle przy krawędziach jest w zasadzie niemożliwe (szkło pęka przy wierceniu/wycinaniu albo przy hartowaniu), dlatego zrezygnowałem z otworów i zaprojektowałem wcięcia które według mnie wyglądają bardzo estetycznie, a przy tym są bardziej praktyczne:

 

94FAy87.jpg

 

v1aNfye.jpg

 

 

Na chwilę obecną to chyba tyle ;)


  • 5

Moje graty:

FLICKR

FACEBOOK

 

 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych