Skocz do zawartości

Ultrabook do 4000 zł


Recommended Posts

Cześć,

szukam ultrabooka, który będzie mi służył w pracy. Kupuję go gdzieś za tydzień. Poniżej przedstawiam ogólne wymagania:

 

- matryca 13-14 cali

- dosyć wydajny procesor i sporo RAMu - będą używane programy typu Matlab

- fajnie by było jakby pociągnąć proste gry typu LOL

- brak throttlingu

- dobra jakość wykonania - laptop często będzie przenoszony

- czas pracy an baterii powyżej 6h

- koniecznie dysk SSD minimum 256 gb

- dotykowy ekran też w sumie fajny by był

 

 

Dzięki za pomoc!

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy pomogę i czy już kupiłeś (jeśli tak daj znać co i dlaczego :) ) ale sam szukam laptopa o podobnych parametrach i skłaniam się do biznesówek Dell 72xx/74xx np z i7 i dotykową matrycą. Dodatkowo mają dobra jakość wykonania. Na allegro pojawiają się nówki (powiedzmy - jakieś zwroty etc ale i tak masz 2 lata rekojmi u sprzedawcy). Ostatnio na allegro poszedł XPS 13 za ~3,9k (8gb ram, 256GB SSD) - też możesz poszukać w tym modelu ale to raczej trzeba liczyć na okazję(ceny są wysokie) + model ten ma wlutowane RAMy - więc już nie dołoży się łatwo kolejnych kości. Niestety sam się ograniczyłem do dell (sporo poczytałem i właśnie dlatego szukam wspomnianych modeli) i w innych firmach nie jestem w stanie rzucić nic sensownego.

Link to post
Share on other sites

Expertem nie jestem, ale sam szukam czegoś podobnego :) tyle że w niższym budżecie troszkę.

 

Przewertowałem takie opcje jak:

Xiaomi mibook 13 - relacja parametrów i ceny są świetne, ale sprzedają go tylko w chinach i z tego powodu są problemy z gwarancją(praktycznie jej brak) i problem z systemem, bo można wziąć albo chinski aktywowany albo globalny nieaktywowany, u mnie juz raczej odpadł, ale moze tobie przypadnie do gustu.

 

asus ux - mysle nad wersja 310 lub 410, ceny zaczynają się już od ponizej 3000 zł za podstawowe wersje, chyba z ultrabookow jedne z tanszych a jednoczesne według opini maja dobre czasy pracy na bateri i jakosc wykonania jest badzo elegancka. 

 

lenovo ideapad 710s - rowniez cenowo przyzwoicie i jakosc wykonania tez ok, nie zgłębiałem się jednak mocno bo nie bardzo mi się podoba wizualnie.

 

Myślę też nad czymś używanym - thinkpad x1 carbon, 2-3 generacji, najbardziej przemawia do mnie wytrzymałość sprzętu.

 

 

To oczywiscie jedynie moje spostrzeżenia po przewertowaniu internetu jako tak samo, a może nawet jeszcze mniej zorientowanego w temacie komputerów kupującego. Jednak może z moich typów coś ci podejdzie. 

Link to post
Share on other sites

Również się zastanawiałem nad macbookiem lecz odrzuciłem ze względu na system, stwierdziłem ze potrzebuje windowsa.

 

Co do ceny, ja widziałem na olx kilkumiesięcznego maca air 13 za 3000zl, tylko nie pamietam z jakim dyskiem on był. Ale prawie nowy bo miał kilkanaście cykli na baterii, wiec dobrze szukając można znaleźć tanio;)

Chyba ze u ciebie w grę w chodzi jedynie Mac Pro to już faktycznie w twoim budżecie ciężko będzie się zmieścić.

Link to post
Share on other sites

To może napisz i rozwniń dlaczego się nie sprawdzaja?

Ja wręcz odwrotnie uważam ultrabooki z funkcją 360 stopni obracasz klawiature o 360 stopni i masz tablet siadasz wygodnie i przeglądasz internet nie musząc mieć ani myszki ani klawiatury, poza tym ta funkcja się sprawdzi wszędzie gdzie musisz coś komuś pokazać a nie możesz się rozłożyć z laptopem i myszką.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...