Skocz do zawartości

Niestabilność procesora w grach i benchmarkach I5 6600K


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez login1969,

Recommended Posts

Cześć

 

Konfiguracja:

 

Procesor: Intel Core i5 6600k 4,5 GHz

Karta graficzna: MSI GTX 1070 GAMING X

Ram: Hyperx 8GB 2800

Płyta główna: MSI Z170A Gaming M3 LGA 1151

Zasilacz: Be Quiet! Pure Power BQT 630W Cooling

Chłodzenie: Silentium Spartan HE923

Dysk twardy: WD Blue 1TB

System: Windows 7 Home 64-bit

 

Od pewnego czasu borykam się z problemami w benchmarkach i grach takich jak Wiedźmin 3 i CS GO z dużym spadkiem FPS.

 

W cinebench przy 4,5 Ghz i napięciu 1.360 wyskakuje mi 730 punktów (ale nie zawsze) przy świeżo odpalonym komputerem. Po korzystaniu z niego przez 15-30 minut spada mi do 640 ( czasami jest tak jak nawet zrobie przy niedawno włączonym komputerze). 

 

https://scr.hu/JNPwna

 

W CS GO przy robieniu benchmarku przez mapkę (https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=500334237 ) przy rozdzielczości 1920x1080 i full detalach wyskakuje mi czasami 160 fps, 220 a najwięcej miałem 280.

 

https://scr.hu/yAKo96

 

W Wiedźminie na full detalach oprócz HW i na 4x skaczą mi klatki od 30 do 51 i temperatury procesora to 70 stopni.

 

https://scr.hu/BN7Jd0

 

Czy trzeba oddawać procesor na gwarancje ?

Edytowane przez DiKSu
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Masz zainstalowanego GeForce Experience?Dziwny u mnie był przypadek,ale właśnie ten program "dusił" mi procesor.W Fire Strike przy zainstalowanym GeForce Experience miałem o wiele mniej punktów i FPS-ów przy teście samego procka niż już jak odinstalowałem ten program.I to nie była pomyłka.Sprawdzałem kilkakrotnie,odinstalowując i instalując GeForce Experience.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Masz zainstalowanego GeForce Experience?Dziwny u mnie był przypadek,ale właśnie ten program "dusił" mi procesor.W Fire Strike przy zainstalowanym GeForce Experience miałem o wiele mniej punktów i FPS-ów przy teście samego procka niż już jak odinstalowałem ten program.I to nie była pomyłka.Sprawdzałem kilkakrotnie,odinstalowując i instalując GeForce Experience.

Właśnie miałem zainstalowanego GeForce Experience i jak go odinstalowałem to już nie mam problemu z fps w Wiedzminie na stałych 60 FPS-ach i ale jak zmienię na  nieograniczone fps to gra zaczyna mi klatkować. Czy to może być wina wysokich temperatur na procesorze (70-79 stopni) czy na karcie graficznej (73 stopnie)

Link to post
Share on other sites
na procesorze (70-79 stopni) czy na karcie graficznej (73 stopnie)

Takie temperatury karty lub procesora to w testach syntetycznych owszem, ale nie w grach. U mnie taki sam CPU na 4.4 GHz i GTX 1070 Extreme od Gigabyte w rozdzielczości 2560x1080 Wiedźmin ma maksymalne temperatury CPU 54*C z NH-D15 i grafika lekko ponad 60*C.

Edytowane przez lonialomax
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

I tak niedługo będę zamierzał kupować chłodzenie wodne od Corsair h115i i temperatury napewno spadną, ale jest problem z grafika ponieważ mam nowa obudowę (phanteks eclipse p400s) i nie wiem jak zrzucić temperatury z karty graficznej. Nie wchodzi w grę założenie bloku na kartę oraz wymiana pasty termoprzewodzącej ponieważ ostatnio pisałem do MSI i napisali ze przy zdjęciu radiatora jest utrata gwarancji

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link to post
Share on other sites

spróbuj podnieść power limit karty, wątpię, aby karta zrzucała taktowania przez temperaturę, nawet 76 stopni nie jest tragicznie złą temperaturą, ale jeśli nie masz kompletu wentylatorów w obudowie to warto się zaopatrzyć, zwłaszcza te na górze, mocno spadną temperatury procesora i trochę grafiki. No i na przód też by się przydały, aby wpadało zimne powietrze w mojej m40 przy wyłączonych wentylatorach temp procesora w spoczynku podnosi się o 15 stopni 

 

Edit: 

Myślę, że jak się wyposażysz w komplecik wentyli do obudowy to karta będzie trzymała ok 70 stopi cały czas, bo taka powinna być jej normalna temperatura, więc ta różnica paru stopni to raczej wina słabego obiegu powietrza w obudowie 

Edytowane przez WaltKowalski
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Power limit karty jest ustawiony na fulla, wentylatorów nie mam na gorze ale mam jeden fabryczny na przodzie i jeden z tylu. I nie ma dużej różnicy kiedy włączę wentylatory a wyłączę.

 

A lepiej zaopatrzyć się w wentylator 140 mm czy 120 mm ?

I który będzie najbardziej efektywny i cichy ?

Edytowane przez DiKSu
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...