Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Podkręcanie i5 2500k

i5 2500k oc

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 xtusieqqqqq

xtusieqqqqq
  • Nowicjusz

• 18 postów

Napisano 19 kwiecień 2017 - 15:23

Witam, chciałbym podrkecic swojego CPU. Wiem, ze ma juz 5 lat, ale podobno swietnie sie podkreca. Chcialbym w koncu pograc w wiedzmina w stalych 60 klatkach. Na procku siedzi: Grandis XE1236 + pasta a to wszystko w obudowie Corsair 500R + dwa wentyle na gorze (fabrycznie zamontowane jeden z tylu, dwa z przodu i jeden duzy z boku), wszystko wyczyszczone z kurzu a w srodku jest naprawde chlodno. Usunalem rowniez stacje na dyski by zwiekszyc przeplyw powietrza. Teraz moje pytanie: czy mozna to bezpiecznie zrobic? Nigdy nie podkrecalem, znam tylko teorie. Z tego co wiem to wszystko zalezy od napiec a temperatury sa skutkiem wlasnie napiec. Prosilbym was o opinie, moze ktos ma ten procesor wykrecony i jesli tak to czy fajnie wam smiga. 

Dodam jeszcze ze mam plyte glowna P8P67 rev 3.0 od Asusa

Użytkownik xtusieqqqqq edytował ten post 19 kwiecień 2017 - 15:34

• 0

#2 133699

133699
  • 408 postów
  • Miejscowość:Kielce/Bielsko-Biała

Napisano 20 kwiecień 2017 - 05:28

Prosilbym was o opinie, moze ktos ma ten procesor wykrecony i jesli tak to czy fajnie wam smiga. 

Szczerzę małym wyczynem byłoby znaleźć kogoś, kto tego procesora niema podkręconego. Różnica jest znacząca, warto się w to bawić, szczególnie że procesor ma odblokowany mnożnik.

Teraz moje pytanie: czy mozna to bezpiecznie zrobic? 

Dopóki nie przekraczasz bezpiecznych wartości napięć/temperatur absolutnie niema prawa się cokolwiek uszkodzić. Płyta wydaje się solidna.

Znasz podstawy, super, czyli wiesz o napięciach na płycie, ramach, mnożnikach, opcjach do wyłączenia (c states eist spread spectrum etc).

Czyli norma, kręcisz mnożnikiem, ewentualnie podbijając lekko napięcia, jak trafisz na walla (np 4.5ghz 1.30v a 4.6 już 1.42), to przestajesz i zostawiasz na racjonalnych ustawieniach. Staraj się nie przekraczać 80-85stopni (choć jak będzie i wyżej to nic się nie powinno stać, przy 90 stopniach z włączonym turbo procesor zacznie throttlingować, warto mieć to na uwadze).

Próbuj najpierw kręcić bez eist/speedstepa (turbo), potem ewentualnie możesz je dorzucić i walczyć o stabilność. 

Początkowo 30min w occt starczy, jak już będziesz kończył (stabilizacja danego taktowania na którym chcesz korzystać z komputera 24/7), to wrzuć intelburntest/linx/prime na lekko ponad godzine, do tego potem warto pograć jakiś czas, jak nic nie wysypuje- voila, mamy stabilne oc. 

To tak zdawkowo, ramowo, w internecie jest wiele poradników odnośnie OC procesora Sandy Bridge.

moze ktos ma ten procesor wykrecony i jesli tak to czy fajnie wam smiga. 

Szczerzę małym wyczynem byłoby znaleźć kogoś, kto tego procesora niema podkręconego. 

• 0

Dell Precision M4700 | i7 3920 Extreme EditionQuadro K2000M OC | 10GB DDR3 | SSD 256GB

https://allegro.pl/u...d133699?order=m

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: i5 2500k, oc

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych