Skocz do zawartości

Następca Age Of Empires III


Recommended Posts

Z głośnych tytułów chyba (niestety) nic nie wyszło. Rts-y to aktualnie niszowy temat w porównaniu z sytuacją 10 lat temu.

Bardzo dużo gram w rts a tak naprawdę nie kojarzę nic podobnego. 

Nie próbowałeś civilization albo europa universalis, z bardziej dynamicznych total war. 

Link to post
Share on other sites

Próbowałem civilization i niestety turowe jak dla mnie są grywalne ale nie wciągają tak jak klasyki: AOE II, AOE III, Twierdza, Real War itd.  Na prawdę szkoda, że RTS-y poszły w zapomnienie na rzecz... no własnie na rzecz czego ? Wszystko się robi strasznie nudne oprócz GTA V, FIFY 17, World of Tanks, Battlefield 4 nic mnie nie przekonuje. 

Edytowane przez kolorowek123
Link to post
Share on other sites

 

 

no własnie na rzecz czego ?

 

Kiedyś czytałem o tym artykuł. Skrótem: produkcja gry rts jest dosyć kosztowna przy sporym ryzyku, że wypuszczenie gry zwyczajnie się nie zwróci. Ponadto strategie to (zazwyczaj) gry dość wymagające, trudno im trafić do szerokiego grona odbiorców.   

 

Zauważ, że taka europa universalis, starcraft, cywilizacja wypracowały sobie pozycję na przestrzeni lat, jednocześnie oferując przystępną/dynamiczną/ciekawą rozgrywkę. A porównaj to np. z supreme commander- gry świetnej, w której spędziłem wiele godzin, ale bardzo wymagającej, gdzie rozegranie zwykłej potyczki trwało czasem 2-3 godziny. Taki tytuł nie jest w stanie zawojować rynku. 

 

Niestety, nie wiem co Ci polecić na zastąpienie AOE. Wydaje mi się, że bardziej niszowe tematy są podejmowane w grach indie, ale dobrej jakościowo nie znam. 

 

Próbowałeś total war? Jak dla mnie to kwintesencja gier strategicznych- mamy zarówno zarządzanie całym państwem, jego gospodarką itd. przy jednoczesnym kierowaniu każdym oddziałem na polu bitwy. 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...