Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Szukam dysku SSD który posłuży jako nośnik pod gry , nie zależy mi na super wydajności a ostatnio znalazłem Samsunga jak w tytule za 129 Euro . Z tego co wiem są do dyski na kościach TLC i krązą różne opinie na temat ich trwałości , czy ktoś ma jakieś doświadczenia z serią EVO 750 i czy te dyski są ogólnie warte zakupu , a jeśli nie to co polecacie jako zamiennik w cenie do max 600 zł ?

Link to post
Share on other sites

Kości TLC nawet przy dobrych kontrolerach to szajs, którego patykiem bym nie tknął.

 

Dołóż trochę i kup Crucial MX200 - nawet używany będzie lepszy od TLC.

 

Tutaj trochę droższy sprzęcior http://allegro.pl/dysk-ssd-samsung-850-pro-512gb-sata-iii-2-5-i6788242068.html ale obecnie to najwydajniejszy dysk SSD SATA III na rynku, używany co prawda i zostało zaledwie 8 lat gwarancji, ale lepszy, żywotniejszy i wydajniejszy od szrotów na TLC.

 

Szczególnie że masz zamiar trzymać tam gry, bo do kopii i plików zalegających na dysku TLC wystarczy.

 

Podsumowując dodam tylko, że SSD używam od 2006 roku i od tamtej pory nie miałem HDD jako głównego dysku. W ciągu ostatnich 3 lat przerobiłem 7 dysków, z czego 5 na TLC i dwa na MLC. Obecnie posiadam tylko 3 SSD, z czego dwa na MLC, różnica względem TLC jest wyraźna i daję się odczuć jak nie od razu to na przestrzeni roku lub dwóch.

 

 

Ten mx200 co podałem to stara seria SSDków, ale od kilkunastu miesięcy jest przestój na rynku i nowości ( konkretnych nowości ) nie ma.

Edytowane przez Bentley7
Link to post
Share on other sites

Problematyczne i mniej zywotne kosci pamieci TLC juz na starcie sobie odpusc.

Mozesz jeszcze wziasc pod uwage polecany na forach Goodram Iridium Pro 240 GB ktorego dostaniesz w cenie okolo 400 zl ale nie wiem czy taka pojemnosc dysku Cie satysfakcjonuje.

Link to post
Share on other sites

A ja powiem inaczej niż koledzy wyżej.

 

Też nie jestem fanem SSD z pamięciami TLC i wybieram te z MLC.

Niestety ostatnimi czasy ceny mocno poszły w górę i nie kupisz SSD 480-500GB z MLC za cenę do 600 zł. (przynajmniej w Polsce nie widzę nigdzie takich ofert).

Zostają więc konstrukcje na TLC jak nie można sobie pozwolić na wydanie więcej i z tych konstrukcji na TLC to SSD od Samsunga byłyby jednymi z tych, które brałbym w pierwszej kolejności.

Bo zgodzę się, że trzeba uważać co się kupuje, bo z TLC potrafią sią trafić naprawdę słabe SSD, niewarte zakupu bez względu na cenę.

 

Jak patrzę na testy tego 750 Evo to wcale nie wypada źle - przyzwoity, wydajny kontroler Samsunga, niezłe zapisy sekwencyjne, przyzwoity IOPS (jak na SSD SATA III) i nie ma takich spadków prędkości przy długotrwałym zapisie jak potrafi to mieć miejsce u konkurencji (np. w tak popularnych SSD Adaty SU800).

 

Sam mam kupionego okazyjnie 256GB 850 Evo i naprawdę nie mam powodu do narzekania i nie widzę by sprawował się gorzej od SSD na MLC od GoodRAM, czy Intela.

 

Jeżeli byłbyś skłonny dołożyć 100 zł. to cały czas w prolinę.pl można dostać bardzo fajny SSD na M.2 z MLC za 695 zł., czyli MX200 500GB.

Edytowane przez Franz
Link to post
Share on other sites

@kokosnh - ja znalazłem testy 500GB 750 Evo i pamiętając cały czas, że to TLC, to jest całkiem ciekawie na tle innych SSD z TLC, czy słabszych SSD z MLC, dodatkowo biorąc pod uwagę, że ceny 480-500GB z MLC dochodzą do 800 zł. to te 129 Euro (jeżeli to cena końcowa dla kupującego) za 750 Evo by mnie skusiło w sytuacji, gdy miałbym ograniczony budżet. 

 

Nie mam zamiaru się wcale spierać, bo SSD z Twojej listy są bez wątpienia w każdym wypadku lepszym wyborem - gdyby udało się jakiś z nich dostać w dobrej cenie to nie ma się nad czym zastanawiać tylko brać. Problem niestety w tym, że albo już nie ma ich w sklepach, albo są sporo droższe od tego 750 Evo, a nie ulega wątpliwości, że nawet ta propozycja od Samsunga da wyraźny wzrost komfortu działania komputera w stosunku do HDD.

Link to post
Share on other sites

CO do wzrostu komfortu to nie ma wątpliwości , ja te EVO 750 znalazlem w Saturnie w Zachodnich Niemczech . Przeczytałem pare opinii na zagranicznych forach i ten EVO750 wcale nie wygląda na awaryjny  co przy cenie około 130 euro daje nam całkiem ciekawą oferte , pozatym nie mam zamiaru trzymać na nim żadnych ważnych danych a jedynie biblioteki steam i origin .

Edytowane przez Arekko
Link to post
Share on other sites

Odpuść tego EVO i zobacz sobie w podobnej cenie:  Sandisk SSD PLUS 480GB G25. Cena lekko ponad 600zł ale masz na MLC tylko koniecznie musi być to G25.

 

New version(G26)=NAND: TLC Toggle (15nm, Toshiba)
Older version(G25)=NAND: MLC Toggle (19nm, Toshiba)

 

Tutaj masz jak nowy(z uszkodzonym opakowaniem- prawdopodobnie ze zwrotu) za 121$~480zł. Nowe też są dostępne w cenie 164$~650zł.

Edytowane przez kolorowek123
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...