Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,
Zmieniam platformę i poszukuję płyty głównej pod gniazdo 1151 wymagania:

-nowa

- pod procek i7 6700 (bez OC) 

- wielkość płyty maksymalnie - mATX - ogranicza mnie obudowa w której bendzie zainstalowana

- najlepiej 4 banki pamięci Ram DDR 4 (możliwie jak najwyżej taktowany), choć 2 też powinny ujsć

- cel docelowej platformy GRY(bez OC proca) - monitor FHD (możliwa wymiana w przyszłości na Ultra wide 1440p) oraz TV 65" 4K 

- im więcej wyjść usb z tyłu tym lepiej choć to nie jest priorytet

 

Posiadam (z istotnych rzeczy):

- obudowa SilentiumPC Alea M50 Pure Black (podwójne okno)

- procka - i7 6700

- zasilacze - Corsair 550 i jakiś starszy też corsaira 800w (pewnie użyję tego 550w)

- grafika - GTX 980 referent (pewnie wymienię na coś lepszego jak wyjdą nowe grafy i spadną ceny ;)

- Dyski SSD : 240GB (system) i 512Gb (gry) oba sata

- Dyski HDD: 2x 1TB (dane)

przesiadam się z i5 2500S i 16 GB DDR3 1600Mhz 1,5v 
w międzyczasie zakupiłem okazyjnie płytę Asusa B150M-K D3 która działa z DDR3 1,5v oraz 1,35v ale umknęło mi gdzieś że i5'ki i i7'ki skylake i kabylake nie wspierają już pamięci 1,5v więc cały mój plan zachowania dotychczasowego ramu padł :(. Płytę testowałem na celeronie g3900 i na nim śmigały 1,5v'ki

Ciekawi mnie też kwestia zasilania płyty głównej pod i7 6700 bo są płyty z zasilaniem procka 4 pinowym oraz 8 pinowym czy czy ma to jakiś wpływ na wydajność (bez OC cpu)/ stabilność?
 

Tak więc proszę o pomoc w wyborze płyty (bo jest tego od groma). Najlepiej kilka propozycji bym mógł z czego wybrać. Dziękuję.


 
Edytowane przez Smoku86
Link to post
Share on other sites

 

 

nie wspierają już pamięci 1,5v

Wspierają. Rzekomo 1,5V może im nie pasować, ale przypadku uszkodzenia nie spotkałem. Zresztą, możesz zawsze zejść z napięciami do 1,35V.  

 

Jeśli nie pozbyłeś się jeszcze tej asus to zostaw sobie, włóż ddr3, spróbuj zmniejszyć napięcie (ale i to nie jest w 100% konieczne) i śmigaj. 

Link to post
Share on other sites

Przy tych 1,5V jest brak obrazu, a nic nie piszczy (chyba powinno jakby było coś nie tak z prockiem - jakiś dzwięk z biosu) a tak to się kręci wszystko.


Zmieniłem napięcia na pamięciach na 1,35v i na celeronie startuje na i7 nie czyli procek :/. Wychodzi na to że wcześniej automatycznie napięcia były zmienione bo były na auto czyli mój plan powinien się powieść kwestia proca.

Dzięki za podpowiedz, po prostu potwierdziło moje podejrzenia.

A wracając do tematu to jakąś propozycję budżetówkę co nie straszy wyglądem?.

Procek będzie albo ten sam (tyle że sprawny) albo i5 7600.
Maiłbym co wybrać jakbym zmieniał DDR3 na DDR4 ze względu na pojemność bo mam same 4Gb kości czyli na tym ausuie 2 slotowym (bo ciągle go mam) max 8GB, musiałbym sprzedawać swoje i kupić 2 razy pojemniejsze to przy okazji można sięprzesiąść.

 

Edytowane przez Smoku86
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

 Mój wybór padł na ASRock B250M Pro4 lub MSI B250M BAZOOKA zależnie jakie będą ceny (w momencie jak będę zmieniał płytę)  bardziej przychylam się ku asrockowi ze względu na armor. 

 

Dziękuję za zainteresowanie tematem i pomoc.

 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...