Skocz do zawartości

[2500]Używany z gwarancją, multimedia/praca/gry


Recommended Posts

Witam. Szukam używanego laptopa z gwarancją do pracy/gier/multimedia.

Zależy mi tutaj głównie na najlepszej możliwej grafice GTX960m.

 

Wybrałem póki co:

https://www.olx.pl/oferta/laptop-dla-graczy-asus-rog-gl552vw-dm349t-CID99-IDlwi9s.html

https://www.olx.pl/oferta/lenovo-y700-idealny-dla-graczy-CID99-IDlDJ2e.html

 

Laptop na codzień będzie na podkładce chłodzącej oczywiście. 

Czasami gram w gry. Np Assasin Creed, czy NBA 2k17 lub Revelation Online.

Od października również będzie służył do nauki na studiach.

 

Nie musi obsłużyć gier na full detalach oczywiście. 

Przesiadam się ze stacjonarnego gdyż muszę i obecnie już sprzedaje swój stacjonarny.

 

Dużo wysłuchałem już na temat jednego i drugiego. Nawet na temat Lenovo Y50 który ma problem z throttlingiem i migającym ekranem. 

 

Asus niegdyś dobra firma robiąca dobre laptopy, jak jest teraz? Tego nie wiem już.

 

Tego Lenovo za 2,7tyś udało by mi się wynegocjować.

Asusa za 2,4tyś.

 

Ale słyszałem, że Asus ten ma słabe chłodzenie i troche grania i po 90 stopni wszystko. 

Zaś Lenovo ogólnie złych opinii nie ma.

 

Lenovo Y50 https://www.olx.pl/oferta/lenovo-y50-70-ips-gtx-960-i5-4210h-8gb-ram-1000gb-8gb-ssd-gwarancja-CID99-IDlAMTE.html#2734fde07a

 

Ale wiele złych rzeczy wyczytałem.

 

Nie wiem już sam na co się zdecydowac, a czas jeszcze mam dopóki nie sprzedam swojego. Dlatego rodzi się pytanie co wybrać. Co posłuży z 2/3 lata.

 

 

Z takich nowości to jedynie chciałbym BF1 kupić i pograć.

 

Może tutaj ktoś bardzo ładnie postara mi się obiektywnie przedstawić własne doświadczenie i pomoże wybrać.

 

Dziękuję

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy czytałeś ale warto, bardzo dokładne recenzje obu laptopów nawet trafiły się z gtx 960m:

https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Asus-GL552VW.162688.0.html

https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Lenovo-Y700-15.156795.0.html

Poczytaj i sam wybierz, po lekturze powinieneś być zdecydowany na któregoś z nich o ile któryś Ci przypasował, albo wogóle nie zdecydowany na żadnego bo żaden z nich nie spełni Twoich wymagań i wtedy można szukać czegoś innego, ale najpierw zacząłbym od jego testów.

Edytowane przez prodanger
Link to post
Share on other sites

Czytałem te recenzje. Ale nie znalazłem tam odpowiedni, w każdym jest coś nie tak. Ile ludzi tyle opinii po prostu. 

Człowiek nie wie co ma wybrać, a nie jest to mało pieniędzy też. 

 

Max budżet to 2500zł. Gdyby ktoś Lenovo Y700 sprzedł za tyle to myślę, że spokojnie bym wziął. 

 

Może ktoś ma więcej informacji o tym Asusie?

 

GTX960m to odpowiedni której karty stacjonarnej?

Link to post
Share on other sites

Każdy laptop ma wady, poprostu ludzie wybierają, laptop taki aby te wady najmniej im przeszkadzały.

Każdy wybierze inny bo każdemu co innego może przeszkadzać, jednemu przeszkadza zła kultura pracy drugiemu nie, innemu wysokie temperatury, a inny ma sposoby na wysokie temperatury, jeden będzie potrzebował wytrzymałego laptopa a inny to oleje bo i tak będzie stał tylko w domu więc postawi na wydajność,także jak i wszędzie będziesz widział różne opinie na temat tych laptopów to i tu je zobaczysz.

 

Pamiętaj że czytać opinie zwykłych ludzi trzeba z rozwagą, są to często subiektywne opinie, nie wiesz też jak te osoby obchodziły się z laptopem i czy wina nie leży po ich stronie.

 

Z pierwszych zdań można wyczytać że co do spasowania elementów Lenevo wygrywa, ale za to cierpi na założoną szybe która sprawia, że praca na słońcu odpada. Sam widzisz coś za coś. Nie znajdziesz idealnego laptopa który  będzie miał wszystko.

Asus ma matryce TN, lenovo IPS, lenovo tu wygrywa lepsze kąty widzenia, lepszy kontrast, no ale znów bardziej podatny na odbicia promieni słonecznych.

 

Na Twoim miejscu wziąłbym kartkę wypisał sobie w punktach obraz, obudowa i tak dalej wszystkie nagłówki, wypisał krótko charakterystykę w 1 , 2 linijkach, potem przysiadł i samemu przemyślał na które wady jesteś w stanie przystać a na które nie, bo wydajność co do podzespołów oferują bardzo zbliżoną.

 

Serio w tych recenzjach masz wszystko czego Ci trzeba i naprawdę nie trzeba być super komputerowcem by je zrozumieć i samemu sobie doradzić opierając się na nich, biorąc pod uwagę, że są to aspekty kosmetyczne i jest to kwestia gustu. Poza tym to Ty będziesz użytkował tego laptopa, więc to musi być Twoja decyzja, ktoś Ci źle podpowie, chociaż tamtej osobie może pasować konkretny model który podał i będziesz miał do niego żal.

 

Gdybym miał wybierać to wybrałbym Lenovo głównie ze względu na ekran IPS ale niestety zapłaciłbym za to, że praca na dworze jest niemożliwa przy słońcu, lepszy akumulator, choć jeśli laptop miałbym zawsze dostęp do gniazdka to ten problem odpada.

Wziąłbym go za sprawą głośników jeszcze, chociaż tu też można dyskutować, bo jeśli ktoś ma porządny zestaw audio to wystarczy DAC/AMP i otrzymamy o wiele lepszy dźwięk, no jeśli nie ma to wtedy głośniki na pewno będą zaletą.

I to jest moja opinia, ktoś inny może powiedzieć, że nie wziąłby Lenovo, bo potrzebuje laptopa do pracy na zewnątrz i wtedy ASUS lepiej się sprawdzi, albo potrzebuje 4 porty(ASUS) a nie 3(Lenovo).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Super opisane, przyznaje Ci race.

 

Asus jak i Lenovo ma mieszane opinie.

 

Jeśli chodzi o prace to głównie pewnie będzie w domu. 

Co do dźwięku to i tak głównie słuchawki lub głośniki Logitech, które mi zostały po PC(dobre).

Będzie stał na podstawce chłodzącej. 

 

Laptop do filmów, gier średnio wymagających.

 

To, że pod każdym kątem nie widać wszystkiego to dla mnie nic nie znaczy, także tutaj nie ma problemu. 

 

Jedynie temperatury, tutaj głównie o to chodzi by było wszystko w porządku.

Link to post
Share on other sites

Gry i filmy moim zdaniem warto oglądać na lepszej matrycy jaką jest IPS, ja w swoim monitorze mam matryce TN tylko nie mam porównania do IPS dlatego dla mnie ta matryca jest okej. Jak to mówią jak spróbujesz czegoś lepszego to powrót do starego otworzy Ci oczy na czym pracowałeś do tej pory. Patrząc na temperatury fakt, tutaj mimo wszystko warto mieć laptopa który się nie grzeje bo przyjdą gorące dni i wtedy laptop będzie się bardziej grzał. 94 stopnie dla procesora podczas grania to są kosmiczne wartości gdzie Lenovo osiąga 74. Możliwe że jest to kwestia wymiany pasty, która może być słabej jakości, ale i tak nie ulega wątpliwości, że coś jest na rzeczy z tymi temperaturami. Przy normalnym użytkowaniu na ASUSIE nie osiągniesz tych temperatur, ale przy graniu jak z testów wynika już osiągniesz. Nie wiem na ile wydajna jest ta Twoja podstawka, inną kwestią może być to, że wentylatory w ASUSIE nie pracują pełną parą, problem taki można zauważyć z tego co czytałem w laptopach smart7 tylko tam wentylatory domyślnie nie pracują pełną parą i wystarczy w programie je podkręcić na maksa i problem grzania się laptopa znika. Sądzę, że na 100% dałoby się zbić temperatury w ASUSIE.

Ale patrząc na laptopy takimi jakimi są Lenovo w tym przypadku wygląda ciekawiej, natomiast sam musisz sobie już teraz odpowiedzieć na pytanie który bardziej Cie przekonuje, gdyby ASUS się tak nie grzał i miał matryce IPS to szczerze wybór dla mnie byłby bardzo ciężki, baterie jak i głośniki można przeżyć, matryce teoretycznie też ale w kwocie chyba około 3,5-4 tyś te laptopy domyślnie jako nowe kosztowały tak mi się wydaje, oczekuje się już lepszej matrycy. Zresztą że te Lenovo Y700 sprzedają się nieźle, na swojej uczelni też widziałem parę osób z nimi, tak że są popularne.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...