Skocz do zawartości

Dylemat pomiędzy Geforce 1080 a 1080Ti


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Nowaj,

Recommended Posts

 

 

żebym grał na samych ultra powyżej 100+

 

W większości nowych, dużych gier w życiu nie osiągniesz takiego frameratu z włączonymi wszystkimi bajerami.

 

Jeśli jednak przeżyjesz bez kilku ficzerów to jak najbardziej realne są wyniki w okolicach 90, bez większych spadków. Dużo zależy jednak o danej produkcji, więc jedynie uśredniam. Na dzień dzisiejszy zdarza się już, że 1080 nie jest w stanie zapewnić sztywnych 60 kl/s ze wszystkim na ultra, więc 1080Ti do FHD nie jest pomysłem z kosmosu - jeśli kogoś stać, to bardzo sensowne rozwiązanie i obecnie sam rozważam przesiadkę.

Link to post
Share on other sites

W większości nowych, dużych gier w życiu nie osiągniesz takiego frameratu z włączonymi wszystkimi bajerami.

 

Jeśli jednak przeżyjesz bez kilku ficzerów to jak najbardziej realne są wyniki w okolicach 90, bez większych spadków. Dużo zależy jednak o danej produkcji, więc jedynie uśredniam. Na dzień dzisiejszy zdarza się już, że 1080 nie jest w stanie zapewnić sztywnych 60 kl/s ze wszystkim na ultra, więc 1080Ti do FHD nie jest pomysłem z kosmosu - jeśli kogoś stać, to bardzo sensowne rozwiązanie i obecnie sam rozważam przesiadkę.

 

Dzięki nowaj za wpis.  Na innym forum pukają się po głowie, jak im mówie, że do 1080Ti (zobacze jeszcze jaka firma daje mi najlepsze OC  czy MSI, Asus, Gigabyte) chce wziąść 24(FHD), to mi radzą że najlepiej 2k, najwyżej jak będę miał spadki klatek, to  zjade z detalami (high/medium) :D

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czemu ludzie uparcie dążą do 2k. Jak dla mnie osobiście, 1080p jest dobrą rozdzielczością do gier. Plus tego jest taki, że teraz większość gier można sobie dodatkowo skalować do wyższej, mając tylko full hd, przez co gry wyglądają lepiej. Ja preferują dłuższą żywotność sprzętu i jego możliwości wykorzystywania. W dalszym ciągu, rozdzielczość 1920x1080 jest ostra, bez przesady. To nie żadna pixeloza.

Mając 1080/1080ti można bez problemu uciągnąć 100+ klatek w takich tytułach AA jak:

- CS: GO

- Gears of War 4
- CoD: IW / CoD: MW R
- BF 1
- Titanfall 2
- Overwatch
- Quake Champions
- DOOM
- Wiedźmin 3

Jeszcze jakieś tam się znajdą ;)

Edytowane przez Quarantino
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czemu ludzie uparcie dążą do 2k. Jak dla mnie osobiście, 1080p jest dobrą rozdzielczością do gier. Plus tego jest taki, że teraz większość gier można sobie dodatkowo skalować do wyższej, mając tylko full hd, przez co gry wyglądają lepiej. Ja preferują dłuższą żywotność sprzętu i jego możliwości wykorzystywania. W dalszym ciągu, rozdzielczość 1920x1080 jest ostra, bez przesady. To nie żadna pixeloza.

 

Mając 1080/1080ti można bez problemu uciągnąć 100+ klatek w takich tytułach AA jak:

 

- CS: GO

- Gears of War 4

- CoD: IW / R: MW

- BF 1

- Titanfall 2

 

Jeszcze jakieś tam się znajdą ;)

Można do tego dodać Wiedźmina 3, Overwatcha, Quake Champions :) U mnie rozwiązanie jest takie, że używam 1440p i na daną chwilę czuje, że GTX1080 to trochę overkill bo na wszystkich obecnych gierach mam po 30 - 50% "zapasu" mocy jeśli chodzi o 60 fps. Ok wiadomo jakimś tam Wiedźminem z HW bym ten zestaw zabił przy 1440p ale to też nie chodzi o udowadnianie, że się da bo się zawsze da :).  Co do GTX1080Ti to chyba prędzej bym się bał, że CPU złapie zadyszkę niż ta karta w FHD. Za te 4 lata powinno nadal wszystko śmigać z takim GPU ale kto wie czy się rynek CPU nam nie obudzi ;). Inna sprawa, że za te 4 lata to myślę, że 4k będzie już standardem i z taką rozdzielczością będziesz się czuł jak dzisiaj ktoś kto gra w 1280 x 720 na GTX 980 ;)

Edytowane przez Cepheus119
Link to post
Share on other sites

W Wiedźminie 3, po włączeniu wszystkiego na ultra i przestawieniu NV HW na maksa, mam u siebie spadki nawet i poniżej 50 kl/s, więc raczej ciężko, aby na 1080Ti było powyżej 100.

Link to post
Share on other sites

 

 

W Wiedźminie 3, po włączeniu wszystkiego na ultra i przestawieniu NV HW na maksa, mam u siebie spadki nawet i poniżej 50 kl/s, więc raczej ciężko, aby na 1080Ti było powyżej 100.


To musisz mieć coś nie tak. Również mam wiedźmina na Ultra z HW on ze wszystkimi bajerami i nigdy, prze nigdy nie miałem poniżej 70 klatek gdziekolwiek. 
Link to post
Share on other sites

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_1080_vs_gtx_980_ti_oc_ktory_lepszy?page=0,13

 

Wyłączony HW, spadki do 65. U mnie podobnie. Generalnie bez HW jest bajka, ale po włączeniu na maksa już nie. Osobiście grałem ze średnim i było stałe 60 kl/s, ale po OC GPU.

Link to post
Share on other sites

 

 

https://www.purepc.p...epszy?page=0,13   Wyłączony HW, spadki do 65. U mnie podobnie. Generalnie bez HW jest bajka, ale po włączeniu na maksa już nie. Osobiście grałem ze średnim i było stałe 60 kl/s, ale po OC GPU.


Testety testami, wiem o tym. Ale osobiście mogę Cię zapewnić, że ja nie mam tych spadków. Z czego one wynikały, nie mam bladego pojęcia. Sprzęt mam teoretycznie trochę słabszy od Ciebie. Specjalnie nawet przed chwilą pograłem 30min w różnych lokacjach i poniżej 70 nigdy nie było. 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...