Skocz do zawartości

Dylemat pomiędzy Geforce 1080 a 1080Ti


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Nowaj,

Recommended Posts

Dobry wieczór,

 

przymierzam się w tym tygodniu do wymiany karty graficznej do zestawu, który wcześniej mi tu poleciliście. Chciałbym by była to karta na dłużej, dlatego zastanawiam się pomiedzy:

 

GTX1080: - wspominany w jednym z tematów poniżej, ale w porównaniu do 1070: https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx1080-jetstream-8gb-gddr5-256-bit-hdmi-dvi-3x-dp-box-neb1080015p2j-950664/a

 

a GTX1080Ti: http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=36210 (lub chłodzenie innej firmy, jeśli są lepsze, nie orientuje się kto ma tu najlepsze chłodzenie)

 

Kwota w tej chwili nie jest istotna, chciałbym poznać propozycje, obie karty jestem gotowy zakupić w tej chwili, ale nie chciałbym się wpakować na minę, że dana karta nie wejdzie do obudowy, bądź zasilacz będzie zbyt słaby, a nie zostanie mi dodatkowego funduszu by to wymienić.

 

Zastosowanie:

Gry, szczególnie nowe tytuły (obecnie gram w Wiedźmina 3, Fallouta 4 i GTA V, ale chciałbym spróbować świeższych tytułów - nie mam określonych tytułów tutaj na razie)

 

Model i moc zasilacza:

XFX Core TS 550W 120mm 80+ Bronze

 

Tutaj nie wiem czy taki zasilacz w ogóle uciągnie GTX1080 lub GTX1080Ti i czy obie wejdą do podanej poniżej obudowy, dlatego też do Was kieruje to pytanie, która z nich jest lepsza i czy są kompatybilne z aktualnie posiadanym sprzętem

 

Pełna specyfikacja:

Zalman Z3 Plus USB3.0 black (b/z)

XFX Core TS 550W 120mm 80+ Bronze

SilentiumPC Fortis 3 HE1425

Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, BOX/ - podkręcony do stabilnego 4.3

Crucial MX200 250GB (555/500MB/s)

Asus GeForce GTX 970 Strix DirectCU II 4GB DDR5 256Bit (1178/701

AsRock Z170 Gaming K4 Fatal1ty /intel Z170, DDR4, LGA1151/

2x Kingston 8GB 2666MHz CL15 HyperX Fury Black

Do tego stary już (następny w kolejce do wymiany po karcie) Monitor Benq G2200HD oraz dysk WD 500gb z poprzedniego komputera.

 

Rozdzielczość w której gram:

Obecnie jest to 1920x1080 ze względu na dość stary monitor, w przyszłości chciałbym zobaczyć jak wygląda granie w 4K jeśli sprzęt mi na to pozwoli.

 

Dziękuję z góry za wszelkie porady i sugestie dotyczące doboru karty graficznej do powyżej podanego zestawu, który pomogliście złożyć mi ponad rok temu.

 

Pozdrawiam,

Paweł

Link to post
Share on other sites

Ja bralbym 1080, a w przyszłości jak będziesz chciał zobaczyć granie w 4K to sprzedasz 1080 i kupisz coś lepszego :)

Dziekuje za rade. Jezeli chodzi o 4K to na pewno chcialbym sprobowac grania w tej rozdzielczosci, a zalezy mi na jednym wydatku zamiast sprzedawania 1080, bardziej ciekaw byłem czy jest sens tj. Czy zestaw jest kompatybilny i czy Palit dla 1080Ti to dobry wybór.

 

Do obudowy wejdą obie, tylko nie wiem jak z tą klatką na dyski i czy ona jest uwzględniona w max. długości karty, która wynosi (według producenta) 360mm. Zasilacz tak samo starczy do obu, nawet z podkręconym zestawem.

Dzieki za rade. Musialbym sprawdzic te dlugosc jak wroce od rodziny ze Świąt. Wiesz może jaka dlugosc mniej wiecej maja te 1080?

 

Edit: w specyfikacji obudowy sprawdzilem, ze ogólnie calosc ma 430mm długości, wiec powinna miec te 360mm na karte

 

Dodatkowo jakie 1080Ti polecasz? Widze, ze ta od Palita to jedna z tanszych opcji, ale nie wuem jak jakościowo wypada na tle konkurencji.

Edytowane przez Richardknaak
Link to post
Share on other sites

Posiadam tą obudowę oraz ten zasilacz. To jak i to sobie bez problemu poradzi z 1080tką i 1080tką Ti.

Posiadam 1080tke od Palita, jestem mega z niej zadowolony. Mam monitor 1080p i nie zamierzam iść w większą rozdzielczość bo wolę mieć dłuższą wydajność na full w grach przy takiej rozdzielczości niż za pół roku w 2k niektóre detale ucinać z ultra do high.

Dla mnie ta kartą jest b.wydajna, kupowana 2 miechy temu za 2950zł, jakbym wiedział, że za chwilę wersja Ti wychodzi to wstrzymałbym się z zakupem i wziął mocniejszą, oraz wydajniejszą kartę o te bite 20% więcej od dziesięć osiemdziesiątki.

Jeżeli masz nie liczy się kwota, to śmiało bierz niereferenta 1080 ti bo możesz sobie pozwolić na spokojną grę w 4k przy ustawieniach najwyższych średnio przy 45+ klatkach w górę.

Polecam luknąć: http://pclab.pl/art73634.html test ROG Strix 1080ti.

Edytowane przez Quarantino
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Posiadam tą obudowę oraz ten zasilacz. To jak i to sobie bez problemu poradzi z 1080tką i 1080tką Ti.

Posiadam 1080tke od Palita, jestem mega z niej zadowolony. Mam monitor 1080p i nie zamierzam iść w większą rozdzielczość bo wolę mieć dłuższą wydajność na full w grach przy takiej rozdzielczości niż za pół roku w 2k niektóre detale ucinać z ultra do high.

Dla mnie ta kartą jest b.wydajna, kupowana 2 miechy temu za 2950zł, jakbym wiedział, że za chwilę wersja Ti wychodzi to wstrzymałbym się z zakupem i wziął mocniejszą, oraz wydajniejszą kartę o te bite 20% więcej od dziesięć osiemdziesiątki.

Jeżeli masz nie liczy się kwota, to śmiało bierz niereferenta 1080 ti bo możesz sobie pozwolić na spokojną grę w 4k przy ustawieniach najwyższych średnio przy 50/60 klatkach.

Dziękuję Ci bardzo za poradę, w takim razie muszę tylko dowiedzieć się który niereferencyjny będzie odpowiedni, na oku mam w tej chwili https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1080-ti-gaming-oc-11gb-gddr5x-352-bit-hdmi-3x-dp-dvi-d-box-gv-n108tgaming-oc-11gd-976869/

Oraz https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-rog-strix-geforce-gtx-1080-ti-oc-11gb-gddr5x-352-bit-dvi-d-2xhdmi-2xdp-box-rog-strix-gtx1080ti-o11g-gaming-976765/

 

Może ktoś z was zna się lepiej i potrafi doradzić która niereferencyjna dla 1080Ti jest najlepsza? Jeśli nie to oznacze temat jako rozwiazany, bo i tak mi wszyscy pomogliscie w podjeciu decyzji i wezmę 1080Ti, pozostaje pytanie tylko czyją ;)

 

Edit: o! Dzięki za test do Asusa, sprawdzę na pewno.

Polecam luknąć: http://pclab.pl/art73634.html test ROG Strix 1080ti.

Ta jest dość duża 30cm długości i 13,5szer. sądzisz, że bez problemu wejdzie ona do obudowy?

Nie jestem na miejscu i nie mogę w tej chwili wymierzyć, producent podawał, że zalman ma 36cm, ale muszę jutro wieczorem rozkrecic sprzet i sprawdzić jeśli nie byłbyś pewien. :)

Edytowane przez Richardknaak
Link to post
Share on other sites

 

 

Posiadam 1080tke od Palita, jestem mega z niej zadowolony. Mam monitor 1080p i nie zamierzam iść w większą rozdzielczość bo wolę mieć dłuższą wydajność na full w grach przy takiej rozdzielczości niż za pół roku w 2k niektóre detale ucinać z ultra do high.

 

Same here. Mam 1080 GameRock i również bardzo sobie chwalę. Pod zdaniem o rozdzielczości podpisuję się 4 kończynami. Gdybym miał dzisiaj kupować GPU celowałbym w 1080Ti, również od Palita. Jeśli chodzi o Pascale to pozamiatali - świetne, chłodne karty, bardzo atrakcyjne cenowo na tle konkurencji. 

Link to post
Share on other sites

Właśnie wczoraj zamówiłem MSI GTX 1080 Gaming X za 2450 zł.: http://allegro.pl/karta-graficzna-msi-geforce-gtx1080-gaming-x-g8-i6779239009.html

Cena bardzo dobra,karta na wszystkich forach zachwalana,poza tym od 14.04 2017 do 14.05.2017 MSI prowadzi akcję:http://www.benchmark.pl/aktualnosci/msi-wiosenny-cashback-zwrot-pieniedzy-przy-zakupie-kart-i-plyt.html

 

Jeżeli chcesz teraz grać w FullHD to polecałbym jednak GTX 1080,bo przy tej rozdzielczości GTX 1080 Ti będzie nie wykorzystywana.Poza tym GTX 1080 Ti to nowość i ceny są takie jakie widzisz.Chyba że już teraz zakupisz monitor 4K,to wtedy GTX 1080 Ti jest jak najbardziej wskazana,ale też polecałbym MSI 1080 Ti Gaming X za który dostaniesz zwrot 210 zł. : http://allegro.pl/msi-gtx1080ti-gaming-x-g11-gra-i6782446533.html

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

GTX 1080 Ti będzie nie wykorzystywana.

 

W takim Wildlands już trzeba schodzić z detali na 1080-tce przy FHD, a jeśli autor nie chce zmieniać dość szybko karty, tylko woli mieć coś na dłużej, to jedynym rozwiązaniem jest tu 1080Ti.

 

Ceny są obecnie nawet sensowne, bo kartę idzie dostać za 3,3k, a osobiście w ubiegłym roku płaciłem więcej za 1080.

 

1080Ti nie jest kartą do 4K, bo nie ma obecnie na rynku żadnej, pojedynczej karty do 4K - jeśli oczywiście ktoś chce grać w 60 kl/s i maksymalnych lub prawie maksymalnych ustawieniach. Moim skromnym zdaniem pakowanie się w wyższą rozdzielczość tylko po to, aby mieć gorszy framerate przy niższych detalach to pomysł z kosmosu. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

W takim Wildlands już trzeba schodzić z detali na 1080-tce przy FHD, a jeśli autor nie chce zmieniać dość szybko karty, tylko woli mieć coś na dłużej, to jedynym rozwiązaniem jest tu 1080Ti.

Właśnie dla mnie istotne jest by ta karta była już na dłużej, 4K byłoby dodatkowym atutem do mniej wymagających pozycji. Czytałem jeszcze wczoraj, że w tej chwili rzeczywiście pod typowe 4K kart nie ma. I również jak dla Was głównie zależy mi na płynnym FullHD jako priorytet.

Czekam teraz na dostępność którejś z kart nieperyferyjnych, bo wszystko wysprzedane.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc w podjęciu decyzji.

Link to post
Share on other sites

login1969, przepraszam, za mało napisałem...
aukcja linkowana przez Ciebie: wysyłka po 19.04... czyli kart nie maja i dopiero w momencie zainteresowania klienta z allegro odpalają zamównie do dystrybucji/
( przecież nie będą sobie robić stoków magazynowych z 1080TI, umówmy sie )
Jeżeli dystrybucja nie ma to niby skąd te karty oni mają mieć i to w Ozorkowie ( nie ujmując miejscowości )
Napisali ze 2dni robocze... noo spoko ;) ale te "2" dni mogą działać jak ma dystrybucja, bo tyle trwa wysyłka międzny hurtownią a nimi.
A więc na spokojnie, 2dni do nich, 2dni do klienta, idzie weekend, pewnie będzie poslizg no bo piatek się zbliża :P

 

sprawa do przemyślenia przez zainteresowanego.

Edytowane przez vonorlik
Link to post
Share on other sites

Porządna będzie jak faktycznie jutro dostarczą :menda:

No niestety muszę Cię zmartwić ale paczka jednak będzie jutro u mnie.Osobiście człowiek do mnie zadzwonił że już paczka leci DPD,w tym samym momencie przyszedł mi mail potwierdzający,gość przypomniał mi jeszcze że mogę do tej karty wybrać sobie jedną z gier (promocja Nvidii).

Karta przyszła wczoraj tak jak obiecali.Dodatkowo kod do gry For Honor lub Ghost Recon Widlands.Obydwie gry mam więc gdyby ktoś był chętny to zapraszam na PW.Nie pisałem bo testowałem ją.Świetna sztuka,świetna karta,wspaniała i szybka obsługa w tym sklepie.Odbierają każdy telefon,tak że polecam.Karta w FireStrike 24665 punktów.REWELACJA.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dodam tylko, że przy tej konfiguracji budżetowy zasilacz 550W to tak troszkę na styk chyba. Tzn zestaw powinien brać ok 420 W mocy więc nie powinno być problemów jakiś ale zasilacz będzie dość solidnie dociążony jeśli byś chciał wszystko kręcić a takie Pality i MSI ze swoimi świetnymi chłodzeniami aż się proszą o to :)

 

PS gratulacje i udanej zabawy :)

Edytowane przez Cepheus119
Link to post
Share on other sites

Dobra 550tka, taka chociażby jak moja w opisie, bez problemu wystarczy i nawet mógłbym się pokusić o 1080ti i jeszcze by zapas został ;)

Ja właśnie mówiłem o 1080Ti, może trochę w wątkach pomieszałem ale racja 550 powinna starczyć chociaż bez szczególnego zapasu :)

Link to post
Share on other sites

Posiadam 1080tke od Palita, jestem mega z niej zadowolony. Mam monitor 1080p i nie zamierzam iść w większą rozdzielczość bo wolę mieć dłuższą wydajność na full w grach przy takiej rozdzielczości niż za pół roku w 2k niektóre detale ucinać z ultra do high.

 

Dla mnie ta kartą jest b.wydajna, kupowana 2 miechy temu za 2950zł, jakbym wiedział, że za chwilę wersja Ti wychodzi to wstrzymałbym się z zakupem i wziął mocniejszą, oraz wydajniejszą kartę o te bite 20% więcej od dziesięć osiemdziesiątki.

 

 

kupując 1080Ti można na upartego wziąść dobry monitor FHD/144Hzz gsynciem ? Pytam, bo chciałbym na tej karcie grać w ultra + all wodotryski+ i mieć powyżej 100 klatek w najnowsze tytuły i grać na niej (niecały rok)  aż do wydania 2080Ti (Volta)Wiem, wiem inni powiedzą, a po co do takiego potworka monitor fhd toż to grzech.  Tak sobie myślę, że wcale nie koniecznie, jest powiedziane (jak to mawiają mądrzy tego forum czy innego że taka 1080/1080Ti nadaje się idealnie do 2k). To właśnie taki monitor QWHD będzie 1080 czy Ti czy też przyszła Vege 2070/2080 stawiał pod ścianą / z każdym kolejnym nowym tytułem [gry], tj będzie dla każdej topowej karty wymagający./ Więc - tak myślę- posiadając monitor 2k, ktoś będzie zmuszony niestety zmieniać kartę raz do roku. Poza tym dzisiejsze gry są często fatalnie(specjalnie?) źle zoptymalizowane. Nie wspomnę o 4k, bo zanim pojawią się takie karty, które bedą ciągnąć każdy tytuł w 4 k 70-120 klatek minie pewnie ze 3-4 lata.  Myslicie że 1080(Pascal) Ti czy 2080 & Ti wersja Ti (czy do  zapewni granie na 2/3 lata v high/uber i 2k rozdzielczości? Powątpiewał bym, tym bardziej, to co napisałem powyżej że optymalizacje pod PC kuleją, tym bardziej, że za rogiem czeka scorpio, a i sony coś tam składa w kącie. Takie moje przemyślenia. Więc końcowe pytanie, nie będzie głupotą do 1080Ti kupować monitora FHD/144Hz/gsync, żebym grał na samych ultra powyżej 100+ ?! Dzięki za ciekawe porady i debate. :)

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...