Skocz do zawartości

Problem z RAM'em ?


Recommended Posts

Witam, 

 

Mam problem z komputerem i nie potrafię go zdiagnozować.. 

Mianowicie posiadam starą jednostkę więc postanowiłem dodać jej trochę RAM'u. 

Jako iż moja płyta obsługuje pamięć dual channel dokupiłem do dwóch kości Kingston'a (KVR800D2N6K2/2G) dwie kości Patriot'a (PDC22G6400LLK).

Zmieniłem opóźnienia, wszystko działało tak jak należy, lecz ostatnio grając w cs'a komputer dostał zwiechę(aby się odwiesił potrzebne było odcięcie zasilania). Problem jaki występuje od tamtej pory:

Z czterema wpiętymi kośćmi jednostka wstaje tylko do BIOS'u następnie się wyłącza i tak w kółko.

Wszystkie kości wpinałem pojedynczo i wszystkie są sprawne, sprawdzałem opóźnienia wszystko jest tak jak powinno być.. Co mnie zdziwiło Kingston pracował w dual'u z Patriotem :o 

Z trzema kośćmi też działa (nie zawsze, np. w pierwszym dniu włącza się normalnie a na następny dzień znowu tylko do BIOS'u..) 

Mam wrażenie, że te kości Patriota się "gryzą"..

 

Dzisiaj po dłuższym czasie spróbowałem ponownie uruchomić PC z czterema kośćmi i zakończyło się sukcesem, ALE wszystko jakoś lagowało a po chęci wejścia w menu start zwiecha i komunikat "microsoft windows nie odpowiada.." no to szybki reset i maszyna włączała się normalnie i w momencie gdy "Trwa uruchamianie systemu windows" (używam Windows 7 HP) zacina się i znowu potrzebny jest reset.. i tak w kółko póki nie wyciągnę jednej kości..

 

Cóż to takiego może być  ?

 

Dodam, że jestem zielonkawy :v jakby było potrzebne to podam specyfikację :v

CPU: Intel Core 2 Duo E8200

Płyta: GIGABYTE P35-DS3

RAM: 2x1GB Kingston (KVR800D2N6K2/2G); 2x1GB Patriot (PDC22G6400LLK)

GPU: Asus Radeon HD6670 2GB

Dysk: WD Caviar Blue

Zasilacz: Modecom FEEL III 

 

 

Z góry dziękuję za pomoc, 

Pozdrawiam. 

Link to post
Share on other sites

weź spróbuj odpalić na niższej częstotliwości ( mniej niż 800 )

daj też screeny z profilami jedec obu kości ( zakładka SPD w CPU-z ) 

Ram wkładasz parami do tych samych kolorów ? 
Próbowałeś zamienić parami ( jedne do czerwonych, drugie do żółtych i na odwrót ) 

testowałeś pamięci memtest86 ? 


jakie masz napięcie na Dram ? 

Link to post
Share on other sites

Z tego co widziałem to one z automatu chodzą na częstotliwości 667..

http://iv.pl/images/13645718110218863591.pnghttp://iv.pl/images/74664087276939289506.png

 

Kolorami się zgadza, kości też zamieniałem slotami.

Nie testowałem memtest86,

Nie wiem czy dobrą wartość odczytałem ale napięcie 1,952V

 

 

P.S  Dzisiaj zacząłem robić screeny na trzech kościach (2x kingston i 1x patriot) jak już je wrzucałem (screeny) to powiesiło kompa i byebye.. po wyciagnieciu patriota było ok tak więc nie wiem czy gryzą się dwa patrioty czy patrioty z kingstonami.

Do screenow użyłem najpierw patriotów w dualu a później kingstonów w dualu i wszystko było niby ok..  

Link to post
Share on other sites

Mnie się wydaje,że przyczyną jest niekompatybilność ,kiedy wpięte są kingstony z patriotami. Natomiast doświadczenie z płytami Gigabyte i pamięciami Patriot wskazują raczej na pamięci Patriot. Walczyłem z tym kiedyś (DDR2 i bardzo zbliżona nazwą płyta). Udało mi się całe szczęście podmienić zakupione Patrioty...

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie testowałem memtest86,

to przetestuj, najpierw jedną parę, później drugą i na końcu obie razem 

 

Nie wiem czy dobrą wartość odczytałem ale napięcie 1,952V

powinno być 1.8V  patrząc na tabelki,

zobacz na timingi jakie masz ustawione ( zakładka memory ) 
Link to post
Share on other sites

W przypadku pary patriota i pary kingstona nie da się nic zrobić przy użyciu memtast86...

W pewnym momencie słychać jakby wentylator przyspieszył obroty na maksa(nie wiem czy to wentylator ale po prostu słuchać jak zaczyna chodzić głośniej na jakies 5s i się uspokaja) komp się wiesza i trzeba odcinać zasilanie

W przypadku pary od patriota test nie dochodzi nawet do 20 procent, kingstony do 33..

 

 

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez Pinkoonel
Link to post
Share on other sites

Nie ma żadnego błędu po prostu się wiesza, naliczanie czasu się zatrzymuje, postęp się zatrzymuje i tylko ten "kursor miga"

 

Nie dzieje się tak tylko przy użyciu memtest, ale ogólnie na patriotach praktycznie cały czas wczoraj zrywając memtest na pendrive bylo tak samo

 

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez Pinkoonel
Link to post
Share on other sites

szczerze to zaczyna wyglądać na serio jakby coś innego ( nie ram ) powodowało te problemy. 
Bo skoro na starych kościach wcześniej nie było problemu, ale teraz też na nich memtest się wiesza bez błędów, to raczej coś innego powoduje tą niestabilność. 
Próbowałeś pościć OCCT power supply test żeby zobaczyć czy to nie zasilacz
Lub prime95 aby zobaczyć czy to nie CPU 

Link to post
Share on other sites

to wsadź te stare kości tak jak były ( czyli wracamy do zastawu sprzed modyfikacji ), ustawienia oczywiście domyślne aby żadne OC nie powodowało niestabilność i puść najpierw OCCT ( testując PSU ), jak przejdzie to prime95 testując CPU i trochę też RAM-u. 
Bo memtest nie powinien się zawieszać jeśli to tylko wina RAM ( zwłaszcza jak wcześniej nie wywala błędów )  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...