Skocz do zawartości

słuchawki wokółuszne do muzyki, filmów, gier ~700


Recommended Posts

Witam.

Szukam słuchawek które zastąpią mi Soundmagic hp150 z którymi musiałem się niestety rozstać.

HP150  podpięte do fiio olympus 2 jak dla mnie grały rewelacyjnie więc szukam czegoś podobnego.

 

Wokółuszne- wygodne,niska impedancja, solidne wykonanie na tym mi zależy.

może coś z nowych modeli 2016/17?

 

 

Link to post
Share on other sites

Generalnie skoro byłeś mega zadowolony to nie wiem czy jest sens poszukiwania na siłę innych słuchawek, chyba, że koniecznie chcesz zmianę :)

Propozycja wyżej jest bardzo fajna.

Od siebie poleciłbym beyerdynamici custom one pro. Mi się bardzo podobają, brzmienie typowo "for fun".

Wykonanie bardzo dobre, telefon jest w stanie je napędzić no i można w nich wyjść na dwór bez obawy, że się wygląda jak kosmita ;)

Link to post
Share on other sites

Akg k550 dla mnie miały za mało basu, bo cała reszta w nich mi odpowiadała znowu COP trochę za bardzo zamulały :/

Dźwięk w nich nie był tak czysty i energiczny jak w hp150.

Masz racje najchętniej też zostałbym przy soundmagicach ale już dwa razy strzelił mi pałąk a nie chce słuchawek z którymi trzeba się obchodzić jak z jajkiem.

Dzięki za propozycje czekam na więcej :)

Link to post
Share on other sites

Audiofanatyk zrobił poradnik modyfikacji K550 jednej pod kątem basu drugiej pod kątem rozjaśnienia słuchawek + przepis na założenie welurowych padów bez rujnacji dzwięku


 Plus K550 chodzą teraz w naprawdę dobrych pieniądzach na rynku wtórnym. Właśnie na ebay upolowałem parę w idealnym stanie za 85 euro :)


http://www.audiofanatyk.pl/modyfikujemy-brzmienie-sluchawek-akg-k550/

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

Audiotechnica M50X / Ultrasone HFI 580/780/ Brainwavz HM5/ Soundmagic HP150 - co wybierzesz to już Twoje preferencje. Wszystkie są z podobnej półki cenowej. Musisz sam posłuchać i ocenić co Ci pasuje - mi osobiście bardzo podeszły M50X i HFI 580 ;)

Link to post
Share on other sites

Dzięki za propozycje!

dt 770 miałem i są naprawdę spoko dopóki korzystamy ze wzmaka (miałem 80ohm)

Audiotechnica M50X rewelacyjny dźwięk ale Sounmagic był wiele wygodniejszy

Ultrastone miałem chwile na głowie i z tego co zapamiętałem to grały wybitnie ale też wybitnie mi na głowie nie leżały

nie pamiętam tylko jaki model miałem ale wiem że nie były wygodne

Próbowałem sam coś poszukać i znalazłem coś takiego Audio-Technica ATH-MSR7

obadam tez te Focal listen ale gdyby komuś coś jeszcze przyszło do głowy to z góry dzięki

Link to post
Share on other sites
Ultrastone miałem chwile na głowie i z tego co zapamiętałem to grały wybitnie ale też wybitnie mi na głowie nie leżały

No tak,grają fajnie ale już nie fajnie na każdego lezą.

Audio-Technica ATH-MSR7

Dość jasno/detalicznie grające słuchawki z fajną przestrzenią. Niskich tonów nie za dużo.

Link to post
Share on other sites

DT770Pro

uchodzą za raczej mocno średnie słuchawki  

 

Jak to zwykle z Beyerami - lampa Panie, lampa! Dopiero wtedy te słuchawki stają się pełnowartościowe.

 

DT880 to jest zupełnie coś innego od Soundmagiców, bo otrzymujemy jasne, lekkie i detaliczne granie, które mi w połączeniu z AIMem nie pasowało, bo funu brakowało i basu jest po prostu mało (co za rym) Problem jw.

 

JBL Synchros - nie słuchałem ich nigdy i mimo to mam jakieś dziwne obawy o słuchawki tej marki, ale one są często dostępne w marketach typu MM, spróbuj posłuchać

 

MSR7 - to też nieco lżejsze słuchawki od Soundmagiców, które stawiają nieco bardziej na wyrównane i jaśniejsze brzmienie

 

Do rozważenia jeszcze:

ATH-A700X

DT150

Focal Listen

Ultrasone HFI 580, 780 - z nausznicami HM5

 

Skupiamy się tylko na zamkniętych? Szczerze mówiąc w otwartych jest większe pole do popisu, bo dobrych zamkniętych wiele nie ma i właściwie w budżecie podobnym do HP150 wyczerpaliśmy praktycznie możliwości :)

Link to post
Share on other sites

kolejna porcja propozycji do przerobienia - dzięki :)

w sumie to nigdy nie brałem pod uwagę innych niż zamknięte

ale jeżeli otwarte czy też półotwarte grały by podobnie a może i nawet lepiej od moich poprzednich słuchawek to dlaczego by nie?!

Minusem będzie pewnie słabszy bass :/ oraz izolacja od otoczenia

 

ktoś słuchał Audio-Technica ATH-A550Z?

Edytowane przez ZeNiTo
Link to post
Share on other sites

kolejna porcja propozycji do przerobienia - dzięki :)

w sumie to nigdy nie brałem pod uwagę innych niż zamknięte

ale jeżeli otwarte czy też półotwarte grały by podobnie a może i nawet lepiej od moich poprzednich słuchawek to dlaczego by nie?!

Minusem będzie pewnie słabszy bass :/ oraz izolacja od otoczenia

 

ktoś słuchał Audio-Technica ATH-A550Z?

 

zu słuchawkami jest tak, że grają różnie w zależności od źródła. Jedne grają ciepło, drugie chłodno a jeszcze inne chłodno i mrocznie. Idź do sklepu audio, osłuchaj jak najwięcej par na kilku źródłach i będziesz wiedział mniej więcej czego szukasz brzmienie co nam się podoba nie jest powiedziane, że spodoba się tobie.  

Link to post
Share on other sites

Napisałeś coś ale jakbyś jednak nic nie napisał.Ciężko się z Tobą nie zgodzić, bo najlepiej wszystkiego spróbować na własnej skórze ale po co w takim razie było by to forum?W ten sposób można odpowiedzieć każdemu - idź do sklepu i sobie zobacz.

A jednak jest tu grupa ludzi z dużą wiedzą i doświadczeniem która zawęzi mi trochę pole do poszukiwań.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...