Skocz do zawartości

OC 6400 + B150 Hyper a napięcia


Recommended Posts

Witam,

 

Chciałbym prosić o ocenę OC. bawię się już trzeci dzień z OC i5 6400 i udało mi się wycisnąć 4.2 przy 1.328V w Fixed mode. Właśnie tu pojawia się moje pytanie. Czy tryb Fixed ze stałym napięciem 1.32 nie skróci jego żywotności i mogę bezpiecznie go na nim zostawić? Wiadomo że podglądu temperatur przy NON K OC jako takiego nie ma (jedynie CPU Package w HWiNFO64) gdzie w stanie spoczynku pokazuje przeważnie 35 stopni, jedynie maximum czasem skoczy o ponad 15, ale sądzę że to jakaś chwilowa wariacja programu, aniżeli prawdziwa temperatura. Wygrzewając go w standardowym teście OCCT z Large Data Set nie przekracza 62 stopni. Co najciekawsze w BF1 max value skoczy czasem do 67 (maximum CPU Package). Chłodzi go Fortis 3 a buda to NZXT S340 Elite z dwoma wentylami wyciągającymi (1 tył, 1 góra). Pasta - Arctic Cooling MX 2. Powalczyłbym o więcej, niestety nawet przy 1.35 i 4.3 potrafi się zawiesić, co najlepsze nie na LinX czy OCCT, a w BFie 1. Dziś zawiesił się tak po 3 dniach pracy :)

 

EDIT: Zapomniałem dodać ze zasiłka to XFX TS 550 :) a pamięci to 2 x G.Skill Ripjaws V 2133 działające obecnie na 2280. Czy delikatnie zawyżone taktowanie ram może powodować niestabilność? Podczas wyłączania komputer właśnie złapał zwiechę przy tych 4.2. Nie pierwszy raz dzieje się to podczas zamykana systemu. Najczesciej wtedy traci stabilność.

Edytowane przez Damyenoz
Link to post
Share on other sites

Zresetowałem wszystko do ustawień początkowych, po czym przy OCCT sypał blue screenami nawet przy 2.7 ghz. Co najlepsze, nie były one związane z procesorem, a raz z pamięcią, drugi raz też z czymś zupełnie innym. Coś musiało gryźć się w oprogramowaniu ponieważ po zmianie sprzętu SSD przeniosłem ze starego do nowego PC nie instalując świeżego wina. Zainstalowałem tylko sterowniki do obecnego sprzętu. Przeinstalowałem wczoraj windowsa, po czym dziś wyskoczył komunikat jakoby nie było dysku pomimo tego że widział go w BIOS'ie. Przepiąłem kabel, prawdopodobnie nie był on dociśnięty i gdzieś musiał się poluzować. Procek pracuje teraz na 4.2 i zszedłem póki co do 1.312 bez żadnych ścinek i blue screenów, zobaczymy dalej :) 


Cóż, znów zwiesił przy ZAMYKANIU systemu. Zauważyłem, że podczas OC do 4.2 zmienia mi ustawienia pamięci z 15 15 35 2N na 14 14 32. Może to własnie tym spowodowane są zwiechy? ustawić na sztywno 15 15 35 2N zamiast auto?


Nawet przy 4.0 - 1.35V przerywa mi test w OCCT. Raz przerywa, raz nie. Nie mam pojęcia o co chodzi. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...