Skocz do zawartości

AMD Ryzen 5 1600 vs Intel Core i5 6600k


Recommended Posts

Witam, od dwóch dni biję się z myślami. Kupuję komputer głownie do gier i okazjonalnego, acz systematycznego montażu filmów i obróbki grafiki, i mam spory dylemat. Oprócz pozostałych części, na procesor i mobo mogę przeznaczyć 1500-1550 zł. Jak w temacie, mam nie lada dylemat.

 

W planach mam lekkie podkręcenie RAMu i samego procka, stąd mój problem. R5 1600 na stockowym chłodzeniu daje podobno rade się nieco wkręcić. Z kolei do i5 potrzebne będzie z tego co mi wiadomo dodatkowe chłodzenie w przypadku kręcenia, co generuje kolejne koszta.

 

Do tego dochodzi różnica w wydajności w grach. W nielicznych testach, które udało mi się znaleźć i5 wypada raz gorzej, raz lepiej, w kilku grach jednak znacznie lepiej. Natomiast w wielozadaniowości i renderingu to Ryzen góruje. Tu rodzi się moje pytanie: co jest bardziej przyszłościowe i może sobie lepiej radzić: AMD czy Ryzen?

 

Dodam, że reszta sprzętu to RX480 4GB, który już leży i czeka na resztę oraz 8GB ddr4 Kingston HyperX FURY 2x4GB 2133MHz. 


Edit napisany po 30 min:

Przepraszam, za zamieszanie i zaśmiecanie forum, po przemyśleniu kilku faktów, o których pisałem w poście sam sobie odpowiedziałem na pytanie, temat do zamknięcia.

Edytowane przez RatajReplay
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...