Skocz do zawartości

Laptop do grania(Wiedźmin, CS:GO, HotS) + pomoc w wyborze.


Recommended Posts

Witam wszystkich i z góry przepraszam jeśli jest dużo podobnych tematów.

Na wstępie przy pomocy szablonu przedstawiam wymagania:

1. Jaki jest budżet?

Dysponuję budżetem 4000 - 4500 max (szczerze mówiąc dobrze by było pomiędzy)

2. Zakup na osobę prywatną czy tez na firmę (domyślnie można przyjąć opcję pierwszą, jeśli na firmę warto to dopisać)?

Osoba prywatna - na siebie.

3. Jaki rozmiar jest preferowany (podajemy wielkość matrycy, ewentualnie wagę)?

Preferowany rozmiar matrycy 15.6" lecz fajnie jakby była 17.3"

5. Podajemy preferencje co do konkretnych marek producentów:

Lubiani: Raczej wszystkie oprócz Lenovo

Niechciani: Lenovo.

6. Do czego głównie ma służyć notebook? (Można przypisać wagi procentowe poszczególnym zadaniom albo ułożyć je w kolejności malejącej)

Notebook w głównej mierze będzie do grania, ale też oglądnąć film poprzez HDMI, surfowanie po necie + podstawowe funkcje.

7. Na czym zależy nam najbardziej w notebooku (oczywiście każdy chciałby idealnego laptopa, najlepiej za tysiąc złotych, ale trzeba wybrać kilka najważniejszych cech na których najbardziej nam zależy)? Dla pomocy podrzucam kilka cech: niska waga, długi czas pracy, jakość wykonania, kultura pracy, dobry ekran, konkretne interfejsy, wygodna klawiatura/touchpad, dobre głośniki, długa gwarancja itp itd...

Zależy mi najbardziej na tym, aby posiadał w miarę wysoką wydajność. Dobre głośniki też będą plusem do słuchania muzyki (czasami).

8. Sposób użytkowania laptopa, czyli czy będzie często przenoszony między miejscami, używany w podróży a może głównie na biurku.

Głównie na biurku, stole lecz będę go zabierał także w podróże.

9. Czy zamierzamy grać na notebooku? Jeśli tak, to w jakie gry oraz jakich detali oczekujemy?

Tak, zamierzam. Głównie CS:GO, HotS, ale także w nosze tytuły (Wiedźmin + dodatki, Rise of Tomb Rider, BF 1 i kilka innych)

10. Jakiego czasu pracy na baterii oczekujemy ?

Nie jest to istotne, raczej sporadycznie będę użytkować na baterii.

11. Sposób zakupu, czyli czy zamierzamy kupić w dużej sieci handlowej, konkretnym sklepie czy też może w grę wchodzi zakup przez internet.

Tak naprawdę to obojętne.

12. Czy chcemy laptopa z systemem czy też może być bez? Jeśli z systemem, to jaki jest preferowany?

System nie jest wymagany.

13. Jaki rodzaj wyświetlacza nas interesuje, matowy czy błyszczący?

Czytałem, iż do oglądania filmów i grania lepiej sprawdza się matowa. Nie wiem ile w tym prawdy ?

14. Czy wygląd laptopa jest dla nas istotnym czynnikiem? Jeśli tak, warto podać kilka modeli które wpadły nam w oko z wyglądu.

Wygląd nie jest aż tak bardzo istotny.

15. Kiedy planujemy zakup?

Planowany zakup za kilka miesięcy.

16. Jak długo planujemy go używać?

Jak najdłużej :D

17. Jaki rozmiar/rodzaj dysku twardego nas interesuje?

HDD + SSD na system.

18. Czy potrzebny jest napęd optyczny? Jeśli tak, to jaki (DVD, BluRay)?

Nie będzie potrzebny

19. Inne, czyli wszystko co nie pojawiło się wyżej a uważamy za ważne.

Mam też pewien problem otóż od dobrych kilku tygodni szperam po necie w poszukiwaniu ciekawego laptopa.

Przeszukując internet znalazłem kilka ofert na bazie kadłubka Clevo :

Niebiescy : http://sklep.hyperbook.pl/hyperbook-n85-i57300hq-8gb-120gb-ssd-1050-ti-p-26149.html

Zieloni: https://xtreem.pl/laptopy-dla-graczy/704-smart7-l714c-5-gtx-clevo-n870hk1-1050ti.html#section2

Teraz pojawia się dla mnie dylemat, ponieważ czytałem różne opinię na temat w/w laptopa Smart7 że chłodzenie w tym

laptopie jest "niedopracowane", ale owszem daje ono radę i zastosowane głośniki są słabej jakości (przy dużej głośności harczą).

Cenowo obydwa laptopy są bardzo podobne. Jednakże zastanawiam się czy zakupić laptop(Smart7) z większą matrycą (większy komfort),

ale z gorszym chłodzeniem i nieznacznie głośnikami (jeśli prawdziwe są te przesłanki) czy Hyperbook.

Natomiast oferta od niebieskich laptopa 17.3" dość mocno przekracza mój budżet.

Chciałbym także, aby wypowiedziały się osoby, które zakupiły w/w modele (jeśli takie są) czy te kwestie są prawdziwe.

Proszę o wyrozumiałość, jeśli popełniłem jakieś błędy i pomoc w wyborze.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...