Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Mam problem z dyskiem twardym... Wyswietla mi się warning w HD Tune, a dysk ma niespełna tydzień.... , zamówiłem go jako nowy, przyszedl w folii, jednak mam przeczucia że jest on używany, ponieważ gdy go podłączyłem do komputera ciągle charczy (kopiowanie/wklej, ładowanie systemu itp.) w spoczynku oczywiscie jest cisza.... jak mija dzień jego sprawność w HD Life spada o ileś procent, jeszcze przedwczoraj miałem ok. 65 % a dziś 39 %, oto screeny, co w tym przypadku zrobic ? Pozdrawiam.

 

http://s2.ifotos.pl/img/testpng_aaxxhhh.png

 

 

http://s2.ifotos.pl/img/qwweqpng_aaxxhhe.png

Link to post
Share on other sites

Nie wiem akurat jak jest z tym modelem ale na ogol dyski twarde w trakcie odczytu/zapisu danych potrafia niezle halasowac.

Jaki miales poprzedni dysk ? tez tak charczal ?

Mozesz zrobic jeszcze w HDTune "Error scan" (koniecznie z ODZNACZONA opcją "Quick scan" - skanowanie bedzie powolniejsze ale za to dokladniejsze i moze troche potrwac).

Natomiast jesli chodzi o te procentowa sprawnosc dysku w Hdd Life to program ten raczej trzeba traktowac z przymruzeniem oka.

Masz 2 niestabilne sektory (zaznaczone na żółto) - najlepiej jakbys sciagnal odpowiednie oprogramowanie ze strony Hitachi i zobaczyl czy dysk przejdzie test sprawnosci i czy ewentualnie nadaje sie na gwarancje.

Link to post
Share on other sites

Poprzedni dysk WD Green 500 GB z 2009 roku, kupiony w 2010 r. po 5 latach zaczał chrobotać dlatego kupiłem tego Hitachi, ten Hitachi o wiele głośniej chodzi niż stary....


patrzyłem a yt, i widzę że niektórzy użytkownicy wykręcają płytkę pcb i czyszczą luty, jednak jak ja wykręciłem to tam nic nie było w odcieniu brązowym czy ciemnym, wszystko srebrne i gąbka jakby to wszystko było nowe

Link to post
Share on other sites

Seria WD Green to dyski zwykle pracujace z predkoscia obrotowa 5400 i charakteryzujace sie niska temperatura pracy oraz mniejszym poziomem halasu w porownaniu do typowych nosnikow z 7200 RPM.

Tak wiec w porownaniu z Twoim starym dyskiem pewnie mozesz odniesc wrazenie ze troche za glosno pracuje.

Niemniej jednak te 2 realokowane sektory raczej kwalifikuja dysk do reklamacji.

Z tego co sie orientuje to jesli kupiles ten dysk przez internet to przysluguje Ci prawo zwrotu bez podania przyczyny do 14 dni od daty zakupu - potem mozesz ewentualnie zakupic inny model po wczesniejszym zorientowaniu sie co do generowanego poziomu halasu.

Link to post
Share on other sites

oczywiscie to firma, napewno poserverowy dysk i zerowany, ale plyta pcb wyglada jak nowka.... raczej wezme pieniadze i zamowie w normalnym sklepie komputerowym toshibe p300


Zdjęcie z error scanu ( pełny ) : 

 

http://s6.ifotos.pl/img/32313png_aaxnxep.png

Link to post
Share on other sites

tak jak wcześniej, odsyłaj, tu nie ma się nad czym zastanawiać. 

Przecież to jest najfajniejszy 2TB dysk serwerowy, o bardzo małej gęstości 2TB na 5 talerzach 10 głowicach z sprzętowym szyfrowaniem, wszystko co jest na allegro i innych aukcjach to odpadki po-serwerowe z zerowanym smart, nie ma co się nawet  zastanawiać nad ich kupnem, ostrzegamy o tym ciągle przecież. 

Link to post
Share on other sites

trzeba było się nie zgodzić. Oni tak wszyscy właśnie realizują gwarancję dla tych odpadków, przez 2 lata będą ci wymieniać na kolejne odpadki ( bo mają ich masę ) 
Co do dźwięku, to nie jestem pewien jak ma ten konkretny model, ale przecież mówiłem wyraźnie żebyś skorzystał z 14 dni możliwości odstąpienia od umowy, zrób to natychmiast, jeśli jeszcze masz czas. 

Link to post
Share on other sites

Mówią nowy, w znaczeniu refurbished, czyli odnawiany, tylko niestety według nich kasowanie danych smart =  refurbished i tu jest problem. 

 

tutaj smart wygląda dobrze ( ale każdy tak wygląda po jego wyczyszczeniu ) 
masz programy które mogą sprawdzić ostatnie self test smart ? 
Puść MHDD skan opóźnień sektorów i zobaczymy jak wygląda stan dysku.  

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...