Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mam problem z dużymi spadkami fpsów w cs:go. Grając na serwerach na których jest więcej niż 5 osób posiadam ogromne spadki klatek. Z reguły te wahają się okolicach 200-250, lecz już na serwerach FFA spadają one do 80-120. Mając monitor 144hz są one na tyle widoczne i uciążliwe, że granie jest wręcz niemożliwe. Mogę grać jedynie mecze turniejowe, gdzie fpsy mam cały czas w okolicach 160 i serwery typu areny, gdzie mam ich około 300, z wiadomych przyczyn (1 przeciwnik na mapie). Widziałem dziś film Liptona, który na komputerze za około 1000 złotych na serwerze ffa miał około 200 fpsów, dlatego pomyślałem, że warto zapytać czemu u mnie występuje taki problem.

Sprzęt:
AMD FX-6300 (podkręcony do 3,8ghz)

Radeon R9 270
8GB RAM (GoodRam z tego co pamiętam)
Gigabyte GA-78LMT
Crucial BX100 240GB (na nim zainstalowany cs:go wraz ze steamem)
Hitachi 320GB
Corsair VS 450

Jeżeli chodzi o ustawienia gry:
1024x768
wszystko low
hrtf wyłączony
dvr xboxa tak samo

Edytowane przez wowbb121
Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy jakie to FFA, czy 128 tick czy 64, czy np. 18 slotówka czy 24. 

 

Jak na tego FXa niema źle, jednak też za dużo wymagasz, podkręcony phenom x4 na zapchanym FFA czasem z trudem utrzymywał 80fps. Sam na I7 przy 4 wątkach potrafie mieć dropy na 110 czy 130, przy smokeach w ogóle magia- 55kl/s, a to trochę mocniejsza bestyjka od FX. 

 

Upewnij się że procesor trzyma taktowania (nie throttlinguje) i czy coś nie działa w tle (np. nagrywanie pokroju playstv). Dorzuć też coś takiego do komend startowych: -freq 144 -refresh 144 -w 1024 -h 768 -high -threads 6 -nod3dex -novid 

 

Na moje potrzebujesz po prostu Sandy OC/ Ivy + i tyle, AMD ma średni avg fps.

Link to post
Share on other sites

Takie mam komendy startowe: -w 1024 -h 768 -freq 144 -novid -nod3d9ex -threads 6 -processheap .Podobno -high nic nie daje. Są momenty kiedy gra chodzi strasznie płynnie, a są momenty kiedy nawet na mmach mam po 120-160 fpsów, na tej samej mapie, na której prędzej miałem ponad 200. Najgorszym uczuciem są tutaj spadki. Ustawiając limit na 150 fpsów, bo tyle powinien spokojnie trzymać ten sprzęt, występują wtedy spadki poniżej 100, co jest co najmniej dziwne. Wiem, że zależy od tickrate ilość fpsów, ale w moim przypadku niezależnie jaki to jest serwer, na ffa zawsze mam je w okolicach 100. Ewentualnie w nocy gdy nie ma tylu osób, to wahają się w okolicach 150, ale mimo tego uczucie grania jest takie, jak gdybym mial ich ze 100.

Link to post
Share on other sites

Spróbuj jeszcze w opcjach zasilania windows dać max wydajność i to samo w sterownikach GPU (preferuj maksymalną wydajność czy coś takiego, jak dobrze pamiętam to to coś też pomagało

po tym zrestartuj komputer

-high to chyba priorytet, ja tam go ustawiłem na sztywno w czasie rzeczywistym + prio żeby nie zmieniało, fakt nic nie daje.

Edytowane przez 133699
Link to post
Share on other sites

Szukałem już jakiejś i5 taniej, znalazłem i5-2400. Widziałem testy, że na najwyższych ludzie mieli po 160-200 fpsów. Sprawdziłem dla porównania ile będzie u mnie. Okazało się, że 50-70. Trochę dziwne, gdyż jeszcze jakiś czas temu też robiłem sobie podobne testy i nie było najmniejszej różnicy nigdy między najwyższymi, a najniższymi. Teraz jest przeogromna. Możliwe, że spowodowały to aktualizacje gry, które z reguły zmniejszają wydajność, ale czy to możliwe, że aż tak bardzo? 50-70 fpsów to wynik tragiczny.

Link to post
Share on other sites

Sprawdzałeś temperatury? zerknij przy okazji w afterburnera czy karta przechodzi na max wydajność 3d na pełnych zegarach, często się zdarza że karta zwisa na np 405mhz.

 

Co do i5 2400, deathmatch 128tck (64 w graph na pomarańczowo, wtedy nie miałem autoexecu zaladowanego z update rate), coś chyba 24 osoby: 

 

super procesor jak za te pieniądze, na MM potrafi trzymać po 330-490. 

Link to post
Share on other sites

Sprawdze jutro wszystko, póki co skłaniam się do zakupu tej i5, po tym jak zobaczyłem ile mam fpsów na najwyższych, a ile mieli ludzie na youtube. No i druga sprawa, że na na dmie w takiej samej sytuacji jak u ciebie, mogę podać przykład serwera - Neogear, mam około 100-150 fpsów na najniższych ustawieniach.


Sprawdzałem w afterburnerze co i jak. Użycie karty graficznej w grze od 70-100% około 70 stopni. Użycie procesora 20-50% okolo 35 stopni. Z tego co widziałem na testach to w moim przypadku użycie procesora jest strasznie niskie, ale nie wiem czym jest to spowodowane. Użycie RAM to mniej więcej 4GB, ale to chyba spowodowane tym, że mam razem 8GB.

Link to post
Share on other sites

Pozostaje dowiedzieć się jakie temperatury ma sekcja zasilania, możliwe coś throttlinguje i nie pozwala użyć pełnej mocy procesora. Jak na granie na low to karta dosyć mocno pracuje, pamiętam że u mnie nie przekraczało 45% użycia przy 1280x1024, procesor to znów inna sprawa. Ramu ta gra nigdy nie używała dużo to spoko. Nie zapomnij o tych ustawieniach w opcjach zasilania windowsa, to często pomagało przy amd. 

Opcjonalnie pozostaje zrobić format najlepiej na W7, ostatnimi czasy W10 tworzy jakieś problemy na kiju.

Link to post
Share on other sites

A jakim programem mógłbym sprawdzić temperaturę sekcji zasilania? Też już się zastanawiałem na przejściem na tę 7 jednak. Jak to nie pomoże, to zastanowię się nad przejściem na intela, gdyż z tego co się orientuję, nie ma nic ciekawego z AMD wartego zakupu.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...