Skocz do zawartości

Komunia 2017 - prezenty


Recommended Posts

Zależy czy ze wsi jest rodzina, mój szwagier ma komunię swojego chrześniaka i jego chrzestna powiedział że chrzestny MUSI KUPIĆ Rower bo tak jest od zalania dziejów, no i chłop kupuje rower a my bo dziwaczny to siostra mamy dziecka to kupujemy prawdziwe piłkarzyki taki stół i bez lipy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

jakie prezenty ?? .. to chyba wszystko od rodziny zależy .. mam dziecko w wieku komunijnym i staram się mu tłumaczyć , że nie o prezenty tutaj chodzi .. ale wiadomo nie jest łatwo bo to są jednak dzieci :) .. ale nastawiam go żeby nie napalał się na za dużo

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak chrzestny nie podajdę do dziecka nie powiem że nie o prezenty tutaj chodzi jak chrzestna daja rower :P akurat stary jest już mały

Młody lubi grać w gry więc planuje mu kupić konsole: https://www.x-kom.pl/p/359584-konsola-xbox-microsoft-xbox-one-s-500gbfifa-17gta-v6m-gold1m-ea.html

Nie za bardzo kiczowate?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli jest się chrzestnym to dobrym pomysłem są pieniądze, ale żeby faktycznie coś sobie mógł kupić na przykład konsole lub rower. My rodzinnie składamy się właśnie na telewizor i xboxa. W sumie nie wiem co się teraz kupuje, mam nadzieje, że kłady i skutery to jednak mit. No i daje się różaniec i pismo święte

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Mnie się udał w tym roku taki wypasiony prezent, że aż się pochwalę. Okazało się, że chrześnica marzy o poznaniu takiego magika, co był kiedyś w mam talent. Ogarnąłem temat i okazało się, że gość ma firmę Iluzjonista na wesele i robią pokazy sztuczek magicznych na weselach. To zamówiłem pokaz na przyjęcie komunijne :) Starsi trochę narzekali, że robimy cyrk z komunii, ale większość gości była zachwycona, a mała aż się popłakała z wrażenia :)

Link to post
Share on other sites
  • 10 miesięcy temu...

Witam.

 

Szukam laptopa na komunię dla dziewczynki, która raczej na nim grać w nic skomplikowanego nie będzie. Generalnie nie jestem pewna, czy będzie grać w cokolwiek ;) Takie jest życzenie więc planujemy je spełnić, ale ma to być laptop w miarę możliwości tani, ważne, żeby miał system i nie był totalnym badziewiem. 
Pojawiła się dziś taka oferta:

https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/hp-15-bs008nw-15-6-intel-core-i3-6006u-4gb-ram-120gb-dysk-win10.bhtml

Proszę o pomoc, cena jest kusząca, ale nie wiem czy nie wpakujemy się na minę. Czy dla takiego użytkownika ten sprzęt będzie w porządku, czy mogą Państwo coś lepszego, nowego i w podobnej cenie zaproponować?

Dziękuję!

Link to post
Share on other sites

Ale nie ma ssd. A to nie kompy do grania i ssd robi dużą różnice. Na początku i na HDD będzie śmigać, ale po nagraniu kilku programów będzie zamulony porządnie. No i tylko 4gb ramu. Ogólnie to kupiłem laptopa z 5 lub 6 lat temu właśnie za 2 tys. I na pewno bym się teraz nie zamienił na żadnego z tych. Masakra.

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Nazwa tematu powinna zostać zmieniona na prezenty komunijne 2018  :)

Komunie kojarza się dzieciom tylko i wyłącznie z prezentami. Cała ta ceremonia wokół, to jest tylko otoczka, a powinno być odwrotnie - nie uważacie?

Jak już kupować prezenty, to nie za wiele tys zł, tylko jakieś skromniejsze moim zdaniem. To tylko moje zdanie :)

Dobrym pomysłem jest założenie jakiejś lokaty z zastrzeżeniem wypłąty środków po skończeniu np 18 r.ż.

Ciekawym pomysłem jest zakup ciuchów czy generalnie odzieży. Np https://www.fightershop.com.pl/c287,odziez-dziecieca - wydaje mi się, to być dobrą opcją - a wam nie?

Link to post
Share on other sites

Masakra... nie dość, ze religijna indoktrynacja okraszona bezmózgim konsumpcjonizmem to do tego te psudopatriotyczne ideologizowanie ciuszkami to już przegięcie.

 

63 dni chwały... przecież tam wyrżneli 200tys. ludzi. Co to za chwała? Czym tu się chwalić? Wgl takie dzieci potem wyrosną na wspomnianych sebixów, kiboli którzy będą uważali się za wielkopolaków i tłukli pod tym pretekstem kogo popadnie na ulicy.

 

Komunia to szopka ale te bluzy to jedno wielkie nieporozumienie, zwłaszcza dla dzieci w tym wieku, które nie patrzą na świat zbyt krytycznie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Celem wojny nie jest śmierć za ojczyznę, ale sprawienie, aby tamci s..... umierali za swoją.

 

Mam wrażenie, że głupotę przykrywa się u nas martyrologią. Dodatkowe uczenie tego młodzieży sprawi, że nic się nie zmieni.

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...