Skocz do zawartości

Komputer nie startuje.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez artur04c,

Recommended Posts

Witam, mam taki problem, otóż mój komputer nie startuje. Problem polega na tym, ze wygląda na to że nie ma systemu, błąd boot, po odłączeniu dysku i ponownym jego podłączeniu jest to samo. Dysk jak by "nie żył" jest to dysk SSD, występowały kilka razy błędy bc, ale błąd polegał na VIDEO... coś tam, byłe pewny, że to grafika pada, aż do momentu gdy PC wywalił BC i już się nie włączył, po odłączeniu 3 innych dysków nadal nie startuje, a przy starcie jak zaświeci się producent płyty głównej zawiecha i kontrolka dysku ciągle się świeci po czym wczytuje dalej i wywala błąd z bootowaniem, co może być przyczyną? padł dysk twardy? czy płyta? czy wirus?

Link to post
Share on other sites

Mogę, na początku nie było widać dyski SSD, ale po odłączeniu od zasilania i ponownym podłączeniu dysk się pojawił, ale jest ta sama reakcja, ogolnie dziwi mnie to, że jak się pc zawiesił to w biosie nie było widać tego dyski.. i niepokoi mnie to że po prostu padł :/

Edytowane przez artur04c
Link to post
Share on other sites

Nie nić z tych rzeczy jescze nie robiłem, i nawet nie wiem jak to zrobić, dla uproszczenia sprawy powiem, że mam:

 

Gigabyte z97 ud3h

 

wyciągnąłem baterię poczekam 15 min i zobaczymy co będzie, ale i tak mam przeczucie ze ssd padło, dobrze, że jeszcze na gwarancji jest :D
_________________________________________________________________________________
nic to nie dało, padł dysk?????

Edytowane przez artur04c
Link to post
Share on other sites

1. odłącz kompa od prądu

2. odepnij dyski HDD, CD

3. znajdź na płycie CLR_CMOS i zrób zworę na tych dwóch pinach tak na 10 sek (reset biosu)

4. podłącz prąd

5. włącz kompa i wejdź do biosu - jak się da to jesteśmy krok do przodu - jak nie posprawdzaj ramy...

6. jak w pkt 5 się dało wejsć do biosu to teraz możesz podpiąć CD (ew zrobić pendrive boot i z niego wystartować) i wystartować kompa z jakiegoś linux live (systemrescuecd, UBCD... )...

7. jak wystartował system live  a podpinasz dyski i dalej zonk to najprawdopodobniej kontrolery sata/ahci  na płycie poleciały... i płyta do wymiany...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

nie zrobiłem pkt 3, ale wcześniej wyciągnąłem baterie na 15 min i bios się zresetował. Gdy były wszystkie dyski podpięte to pc nie startował, ale w bios mogłem normalnie wejść. Odłączyłem wszystkie dyski i wsadziłem stary dysk od laptopa, który miał zainstalowany win 10, o dziwo po podłączeniu tego dysku system ruszył, trochę mu to zajęło i zamula bo to słaby dysk. Po podłączeniu 3 innych dysków twardych komputer działa.

Z ssd był taki problem, że raz był w biose, a raz nie, ale i tak system na nim nie startował. Jak go teraz podłączam to już w ogóle go nie widzi, tak jakby dysk nie istniał. Podejrzewam, że skończył swój żywot. Gdy ssd nie ma podłączonego włączam PC kontrola czerowna od dysku mrugnie i system się wczytuje, a gdy SSD jest podłączony to kontrolka świeci się z 10 sekund potem startuje system z tego dysku z laptopa, a SSD nie widać.

Nie widać już go w biosie, ani w zarządzaniu dyskami. 


Teraz po kilku h wyskoczył komunikat, że znaleziono nowy sprzęt co mnie zdziwiło o "odżył" ssd i windows chce go sformatować... :D


----------------------------------------------------------------------

Udało się go sformatować, miał zawiechy, ale ruszył, ale...

 

e8e263a864af79f6.png
 
0d728fa2bde4836c.png
 
9e3d4839e408b195.png
Link to post
Share on other sites

Zrobiłem tak jak napisał minas_trith. Po podłączeniu ssd brak reakcji. Dysk "nie żyje" czasami załapie, ale wali błędy i w ogole muli, więc oddaję go na gwarancję. Pamiętam, że jak wstawiłem ten dysk i zainstalowałem win 10 to po włączeniu PC z uśpienia często walił bluescreeny, ale byłem pewny, że to wina karty graficznej bo było napisane VIDEO coś tam... 

 

Oddam na gwarancję i zobaczymy co będzie bo dysk ma zaledwie 4 miesiące. 

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dobrze sprawa rozwiązana, oddałem dysk na gwarancję i odsyłają nowy ;) Jutro ma być ;)

 

Dobrze, żeby nie zakładać nowego tematu. Mam oryginalny system win 10, ale skąd mogę poprać najnowszą wersję? bo nie chce mi się ściągać znów tych wszystkich aktualizacji bo mój net 6.5 mb/s nie wyrobi :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...