Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Newsman/redaktor

testy newsy redaktor newsman praca IT gaming hardware

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 sido107

sido107
  • Amator

  • 62 postów
  • Miejscowość:Krzywopłoty k.Olkusza
  • 3DMark 06:23742

Napisano 13 kwiecień 2017 - 22:02

Marzy Ci się praca w redakcji technologicznej? Interesujesz się od wielu lat komputerami, ale do tej pory nie miałaś/eś szansy się wykazać? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Serwis ITHardware.pl ogłasza nabór osób na stanowisko newsmana. 

Newsman to osoba odpowiedzialna w redakcji za publikowanie najświeższych aktualności, zredagowanych samodzielnie w oparciu o sprecyzowany materiał źródłowy, którym mogą być zarówno notatki prasowe przesyłane przez przedstawicieli PR na skrzynkę e-mail, jak i doniesienia obcojęzycznych serwisów. Do obowiązków newsmana należy wyszukiwanie informacji zgodnych z tematyką serwisu ITHardware.pl i publikowanie ich w autorskiej formie, zgodnej z zasadami pisowni języka polskiego oraz panującymi w redakcji standardami edycyjnymi. Praca ta z oczywistych przyczyn wymaga znajomości języka angielskiego w stopniu ponadpodstawowym, uwzględniającym specyficzną terminologię panującą w branży IT (profesjolekt). 

Kogo poszukujemy?
Osób dyspozycyjnych, które do tematu komputerów i technologicznych nowinek potrafią podejść z pasją, biegle znają najnowsze trendy i prawidłowo posługują się językiem polskim w piśmie. Jako iż aktualności w redakcji ITHardware.pl muszą spełniać sprecyzowany standard objętościowy, mile widziana jest kreatywność, pozwalająca na interpretację przedstawianych faktów. Doświadczenie w branży nie jest wymagane, ale kandydat powinien móc rozpocząć pracę od razu po podpisaniu umowy i zapoznaniu się z panującymi normami - co narzuca pewien rygor. 

Co oferujemy?
Pracę w elastycznych godzinach na podstawie umowy zlecenie, rozliczaną proporcjonalnie do aktywności. Stawka wyjściowa wynosi 7 zł netto za pojedynczy wpis w dziale aktualności. Nie wykluczamy jednak możliwości późniejszego przejścia newsmana na stanowisko redaktora i publikowania tym samym dłuższych form takich jak recenzje, felietony czy poradniki. Wynagrodzenie ustalane jest wówczas indywidualnie, w zależności od objętości oraz wartości merytorycznej tekstu, i może wynieść od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. 

Czego wymagamy?
Jak już zostało wspomniane, najistotniejsza jest biegłość językowa. ITHardware.pl kładzie duży nacisk na poprawność publikowanych tekstów. Aktualności są materiałem wymagającym publikowania na bieżąco, stąd też rola korektora zostaje mocno ograniczona. Oczywiście do tego dochodzi również konieczność znajomości branży komputerowej, a w szczególności PC-towego hardware'u - procesorów, kart grafiki, płyt głównych, etc. Kandydat musi ponadto posiadać ukończone 18 lat, co w świetle prawa polskiego jest niezbędne do podpisania umowy. 

Jak aplikować?
Zgłoszenia należy przesyłać na adresy e-mail lukasz.sierant(at)ithardware.pl  Klasyczne CV nie jest wymagane, ale dobrze byłoby napisać kilka słów o sobie. Dodatkowo, wiadomości musi towarzyszyć przykładowa aktualność zgodna ze standardami ITHardware.pl, rozpoczynająca się krótką zajawką i posiadająca co najmniej dwa akapity tekstu o objętości ok. 900 znaków każdy. Temat trzeba wybrać we własnym zakresie, pamiętając przy tym o podaniu źródła. Tekst służy tylko sprawdzeniu umiejętności kandydata, toteż materiał źródłowy nie musi być pierwszej świeżości.

Na zgłoszenia czekamy do odwołania, które zostanie oczywiście obwieszczone w tym miejscu. Ewentualne pytania prosimy zadawać przez e-mail. Cóż, czekamy na kandydatów!


Twoja sygnatura byłą nieregulaminowa i została usunięta. //Igoruss

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: testy, newsy, redaktor, newsman, praca IT, gaming, hardware

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych