Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, ostatnio zakupiłem laptopa MSI GL62 6QE, załóżmy, że chciałbym w tym laptopie wymienić/dołożyć kość RAM'u lub dołożyć dysk SSD, którego ten laptop nie posiada. Lecz gdy popatrzymy na tylną klapę laptopa wyraźnie widać naklejkę "Warranty Sticker Void if tampered" pod którą znajduje się ostania śrubką umożliwiająca zdjęcie całej klapy. Słyszałem że mam pełne prawo do wymiany RAM'u czy też dysku w każdym laptopie ale widać że jednak tak nie jest. Nasuwają mi się dwa pytania: 
1) Czy da się to obejść lub wymianę w inny sposób, czy nie ma możliwości wymiany lub ingerowanie jakiegokolwiek w części laptopa bez utraty gwarancji? 
2) Co w przypadku gdy przykładowo zamówiłbym takiego laptopa z morele.net z usługą wymiany dysku, przecież gdyby oni mi to zrobili tak samo bym utracił gwarancję tak? A wątpię, czy po zakupie ktokolwiek dostałby taką informację a to bardzo ważne :)

Poniżej zdjęcie przedstawiające opisaną sytuację:
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze zapytałbym się obsługi w sklepie gdzie kupowałeś laptopa jak to wygląda bo ja słyszałem o dwóch rodzajach plomb.

Plomby takie jak to się mówi 14 dniowe czy coś takiego, że poprostu na czas transportu i tym podobne włąsnie ona działa, potem już jest nie aktualna, żeby było jasne że do czasu gdy dostałeś laptopa nikt nie ingerował w jego zawartość i w sumie jest to dobra opcja.

No i druga ta właściwa że dopiero po skończeniu gwarancji.

Także radze napisać do supportu producenta i tam się dopytać

Jest trzecia opcja żę producent odszedł od polityki plomb tylko komputery nadal je mają bo nie zdejmowali ich.

Chociaż szczerze dziś na zwykłą wymiane HDD czy RAMU już sie zwykle nie zakłada plomb.

Ale jak pisze pisz do supportu najlepiej jak ktoś ma wiedzieć najlepiej to własnie oni.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...