Skocz do zawartości

nie mogę uruchomić XMP na Asus Maximus IX


Recommended Posts

Witajcie. Znajomy poprosił mnie o pomoc przy podkręcaniu i7 7700k na płycie Asusa, konkretnie Maximus IX Hero. Mimo że odradzałem mu zakup tej płyty - nie posłuchał. No i jest kupa. Przerażająca automatyzacja podkręcania czegokolwiek na tej płycie paradoksalnie całkowicie uniemożliwia OC. Po prostu po wstukaniu profilu XMP - mimo że wartości CL oraz napięcia są prawidłowe - bios w ogóle nie wstaje. Konieczny jest jego całkowity restart. Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Dodam że ustawienie timingów i napięcia "z palca" jest niemożliwe. Bardzo proszę o pomoc...

 

Przeglądałem zagraniczne fora - MAJĄ TO SAMO! Czy każda płyta Asusa jest tak ****** czy tylko ta?


Dobra. Powiem krótko. Ta płyta Asusa (a sądzę, że i inne też) uniemożliwia ustawienie z palca stałego taktowania. Oczywiście można robić OC jako turbo, spoko. idzie. Po teście obciążeniowym momentalnie wszystko spada na 800 MHz mimo iż wszystkie funkcje oszczędzania energii są wyłączone. Druga rzecz. Pamięci G.Skill F4-3866 które są teoretycznie obsługiwane przez tę płytę mają problem ze stabilnością nawet przy 3733 MHz. Ta płyta to jest jakieś nieporozumienie i z pełną świadomością mogę Wam odradzić zakupy tej marki jeśli chodzi o płyty główne. Serwis Asusa rozkłada ręce, żadne ich rady oraz autorski poradnik

http://edgeup.asus.com/2017/01/31/kaby-lake-overclocking-guide/3/

mają się nijak do rzeczywistości. A po braku jakichkolwiek odpowiedzi na mój post stwierdzam, że albo macie te same problemy, albo żaden szanujący się overclocker po prostu nie kupuje takiego chłamu. Na potwierdzenie załączam link do alle gdzie połowa sprzedawanych płyt np z chipsetem z97 to asus a reszta to płyty innych marek (gigabyte, asrock, msi). Przypadek? Pozdrawiam, Temat do zamknięcia.

 

https://allegro.pl/podzespoly-bazowe-plyty-glowne-4228?string=z97&order=m&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-ele-1-5-0403

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...