Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

nie mogę uruchomić XMP na Asus Maximus IX

Asus Maximus IX XMP G.Skill F4-3866C18D-16GTZ bios

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 TwardyMakowiec

TwardyMakowiec
  • Bywalec

• 114 postów
  • 3DMark 06:40098, FireStrike 16111

Napisano 14 kwiecień 2017 - 16:59

Witajcie. Znajomy poprosił mnie o pomoc przy podkręcaniu i7 7700k na płycie Asusa, konkretnie Maximus IX Hero. Mimo że odradzałem mu zakup tej płyty - nie posłuchał. No i jest kupa. Przerażająca automatyzacja podkręcania czegokolwiek na tej płycie paradoksalnie całkowicie uniemożliwia OC. Po prostu po wstukaniu profilu XMP - mimo że wartości CL oraz napięcia są prawidłowe - bios w ogóle nie wstaje. Konieczny jest jego całkowity restart. Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Dodam że ustawienie timingów i napięcia "z palca" jest niemożliwe. Bardzo proszę o pomoc...

Przeglądałem zagraniczne fora - MAJĄ TO SAMO! Czy każda płyta Asusa jest tak ****** czy tylko ta?

Dobra. Powiem krótko. Ta płyta Asusa (a sądzę, że i inne też) uniemożliwia ustawienie z palca stałego taktowania. Oczywiście można robić OC jako turbo, spoko. idzie. Po teście obciążeniowym momentalnie wszystko spada na 800 MHz mimo iż wszystkie funkcje oszczędzania energii są wyłączone. Druga rzecz. Pamięci G.Skill F4-3866 które są teoretycznie obsługiwane przez tę płytę mają problem ze stabilnością nawet przy 3733 MHz. Ta płyta to jest jakieś nieporozumienie i z pełną świadomością mogę Wam odradzić zakupy tej marki jeśli chodzi o płyty główne. Serwis Asusa rozkłada ręce, żadne ich rady oraz autorski poradnik

http://edgeup.asus.c...ocking-guide/3/

mają się nijak do rzeczywistości. A po braku jakichkolwiek odpowiedzi na mój post stwierdzam, że albo macie te same problemy, albo żaden szanujący się overclocker po prostu nie kupuje takiego chłamu. Na potwierdzenie załączam link do alle gdzie połowa sprzedawanych płyt np z chipsetem z97 to asus a reszta to płyty innych marek (gigabyte, asrock, msi). Przypadek? Pozdrawiam, Temat do zamknięcia.

https://allegro.pl/p...ga-ele-1-5-0403

• 0

Core i7 4790K @ 4.7Ghz 1.282V | AsRock Z97 Extreme 9 | 2x8 GB G.Skill TridentX C10D-2400 GTX-XMP | EVGA GTX 980 Ti FTW @ 1430 MHz | SSD SP NVMe 500 GB | 2xHDD WD 2TB 7200 64 MB | HDD Seagate 3 TB / 128 MB | Chieftec 750/85+ | Phanteks Enthoo Pro | bloki wodne: Koolance CPU 380l pasta Arctic MX-4 oraz Alphacool NexXxos 980 M11 | Rezerwuar 490 ml | Pompa EKWB D5 | Płyn Aquacomputer DP Ultra | chłodnice: Magicool 420 x 29 mm + 3 x Corsair 140 mm oraz Black Ice Nemesis 140GTS + wentyl Phanteks 140 mm | Regulator LC Power LC-CFC-1 | Rurka Alphacool UV 13/10 Blue

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Asus Maximus IX, XMP, G.Skill, F4-3866C18D-16GTZ, bios

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych