Skocz do zawartości

Mocne spadki gtx 1060


Recommended Posts

Witam ! Mam poważny problem i od dłuższego czasu mnie to denerwuje, po wielu próbach walki poddaję się i przychodzę tu.

 

Problemem są mocne spadki fps z różnych grach. Np. w Wiedźmin 3 na uber + hw wyciągam 60fps+ a jak tylko ruszę myszką po obrazie lub coś to te spadki idą nawet do 30. W mieście np. mam 25-40, zaraz nagle 70. Masakra. Dotyczy to również innych gier np. Watch Dogs 2 w którym mimo iż spełniam wymagania zalecane to nie mogę pograć przy płynnych fpsach.

Jedna uwaga. W każdej ale w to w każdej grze zmiana ustawień nie pomaga. Dla przykładu. Gram w Mass Effect Andromede no i raz mam 80fps a raz nagle 25 i trzyma tak do 35,40. Gram na full HD, 1080. Zmiana na inną rozdzielczośc, zmiana jakości z ultra na niską nic nie daje. Nawet jak gram w rozdzialce 720p na najniższych przez AA to i tak mam te same fpsy (25 itp)

 

Bawiłem się w sterowniki, podkręcanie, zmiana ustawień, w panelu nvidia kombinowałem. No nie mam pojęcia co się dzieje ale mam już dość. Żeby przy takim komputerze mocnym nie mogę pograć w gry na 60fps nawet na niskich ;//

 

Podaję parametry:

GTX 1060 Asus Strix ( najlepsza chyba z 1060..)

Intel I5 6600 4x3,3ghz ( do 3,9)

1x8GB ram ddr4 2400mhz ( mam na 2133 ze względu na płytę)

MSI Mortal b150m

Corsair VS450

Dyski:

- Maxtor 250gb

- WD Black 1TB

- SSD Kingston 80gb

 

Winda 8.1 powstawiona na SSD, wszystkie gry na WD Black, programy trzymam na Maxtorze

CCleaner walczy, defragmentację robie na bierząco. Ogarniam temat ale to co sie dzieje niszczy mnie.

 

 

Proszę o pomoc, będę wdzięczny

Edytowane przez DOnath
Link to post
Share on other sites

Hmm... to nie karta. Sprawdź zasilacz a jak sie okaże OK to odpal MSI Afterburner i monitoruj zasoby, zobacz co niedomaga. Ja bym stawiał na problemy procesora. Może jakiś syf Ci go zjada , sprawdz zużycie procka przez aplikacje i usługi windows. U mnie na GTX 1060 Strix 2150/9000MHz i i7 2600 fps w Wiedzminie 3 na Ultra (HairWorks OFF) nie spada poniżej 50fps/s nigdy. Jak nic nie znajdziesz to przyjżyj sie w sterownikach grafiki opcją VSync, Tripple buffering, i ustawieniom wydajnosci (performance, adaptive itp)

 

Sent from my OnePlus3 using Tapatalk

 

Edytowane przez michal89chz
Link to post
Share on other sites

Zmieniałem ustawienia w grze i globalne w nvidia. Buforowanie off/on , v-sync off/on/adaptive. No masakra, nic to nie daje.

Dla przykładu pare fotek z gry Mass Effect Andromeda ( zużycia z MSI afterburner):

Patrze w niebo i mam 60fps, popatrze do przodu to mam 25. Potrzyma przez pare sek, wskoczy do 40. I patrząć się w jedno miejsce w ogóle nic na ekranie się nie dzieje, nic nie rusza to fpsy wahają się miedzy 30-40 spadając po 2,3 klatki np: 36,6-38,5-40,1-33,9.

 

Na dwóch zdjęciach jest ten sam ekran tylko że na jednym w rozdziałce 720p a drugie 1080p. Na obydwu jakość bez różnic, czy full hd czy nie, klatki zużycia wszystko to samo... Dla przykładu inne zdjęcie z tego samego pomieszczenia gry tylko że w innym ujęciu i klatki już pną się ku 60, przy samej ścianie klatki nawet 80...

 

http://pl.tinypic.com/r/2djuc8/9 - 720p

http://pl.tinypic.com/r/ibeuz8/9 - 1080p

http://pl.tinypic.com/r/21d7oz/9 - inne ujęcie, wiecej klatek

 

Nie mam na to sił. Ram mam 8gb, może za mało ? Zużycie ponad 7000mb. Mam jedną kość Corsair vengeance 2400mhz cl14.

 

A zasilacz to jak sprawdzić ? Nigdy nie grzebałem przy nim. Myślę, że działa. 450 raczej starczy na taki zestaw.

 

Sprawdzałem procesor, żaden syf go nie zaśmieca, zużycie poza grą to może 2-3%. Reszta to sama gra, temperatury w normie, chłodzenie silentium PC Spartan + 3 wiatraki w PC ( Zalman R1 )

 

Ogólnie zużycie procka i karty dość wysokie. Procek dochodzi nawet do 95%, karta też do 100%. Nie wiem co jest grane


Nie mogę edytować postu więc przepraszam że piszę ponownie. Problem chyba tkwi w procesorze. Zasilacz został sprawdzony. Napięcia nie wynoszą więcej mniej niż 5%. Jest okej.

 

Zauważyłem teraz że zużycie procesora mam 100%, klatki na poziomie 20-25fps a zużycie GPU około 50-60%. Zużycie procka spadnie do 90% to zużycie grafy się zwieksza i podbije fps do powiedzmy 30-35. Czy to może być uszkodzony procesor ? Puściłem test na OCCT 15min i 0 błędów. Co tu sie dzieje. Naprawdę proszę o pomoc bo nie widzi mi się wywalać ponad 1000zł na nowy procesor a może to ustawienia są jakieś fatalne, no nie wiem ;/ 


I jak ? Pomoże mi ktoś ? Jakieś rady ?

Link to post
Share on other sites

Co masz zainstalowane na komputerze? Antywirus, oprogramowanie działające od starty systemu etc... Jak nic nie robisz na kompie to użycie procka powinno być na 1% przy założeniu, że masz zdrowy system. Jak zaczniesz ruszać myszką to dopiero powinno wzrastać do kilku procent. Procek na 99% sprawny i według mnie Twój opis ewidentnie wskazuje na problem softwer'owy.

Link to post
Share on other sites

Mam zainstalowane AVG, skan robiony 0 błędów. Rejestr w porządku

 

W Msconfig mam wszystko powyłączane na start co niepotrzebne np. steam, uplay.

 

Aplikację którą mam włączoną podczas grania to tylko wyłączenie MSI afterburner. Przeglądarka ( używam chrome ) itp wszystko wyłączane nawet z poziomu Menadżera Zadań jeśli muszę.

 

No kiepsko jest bo dzisiaj grałem w grę na przeglądarce i muliła jak diabli.. Problem występował już na świeżo zainstalowanym windowsie 8.1 bez żadnych innych programów. Jest tak do teraz tyle że w końcu tego nie wytrzymałem i przychodzę po radę tutaj. Nie jestem w stanie sprawdzić czy coś ze sprzętem, ustawienia itp

 

Zużycie procesora 1% przy nic nie robieniu. Ruch myszką i wzrasta do 10%. W grze zużycie 100% i grafika leży w granicach 60-70. A procesor mieli. Skylake jest dosyć mocny, nie ma prawa ograniczać mi grafy

Edytowane przez DOnath
Link to post
Share on other sites

Pełnej wydajności tego skylake nie uzyskujesz bo masz tylko jedną kość pamięci ale i tak powinien dawać radę. Odinstaluj AVG na czas testów (to nie to samo co wyłączenie jego działania). Korzystasz z geforce experience? Jeśli tak powyłączaj wszystkie zbędne funkcje typu streamowanie itp. 

Watch dogs 2 słynie z tego, że nawet mocne konfigi klękają ze względu na beznadziejną optymalizację gry ale jeśli chodzi o Wiedźmina powinno hulać bez problemu a na pewno bez spadków do 30 fps'ów.

Musisz szukać czegoś w sofcie bo to nie wina procesora, że chodzi na 100% a właśnie to powoduje Ci spadki użycia karty i samej wydajności w grach. 

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie możesz znaleźć przyczyny to mogę Ci polecić jedno rozwiązanie tzn. ściągnij ze strony microsoft win10. Zainstaluj tylko sterowniki i wtedy sprawdź. Na próbę masz 30 dni bodajże a później trzeba kupić klucz. U mnie przejście na win10 podniosło wydajność zarówno w grach i benchmarkach. Rozwiązanie jest dość czasochłonne i długo się przed tym systemem wzbraniałem ale jest na prawdę ok i nie chciałbym wracać teraz do starych okienek. 

Link to post
Share on other sites

Windows mam na SSD ( jedna partycja 80gb). Ja kiedyś tak robiłem że nowy system bo tylko systemową partycję formatowałem ale wszystkie inne pliki poszły bo nie miały spójności danych czy coś. Ja mogę jedynie zaktualizować do windows 10. Czystego systemu nie chce stawiać, mam za dużo danych ważnych i tych mniej ważnych żeby móc stracić coś zupełnie przypadkowo


Ok, windows 10 postawiony.

 

Skanowanie przy użyciu malwarebytes i advcleaner. Przy obydwu były trojany i błędy. Zostały usunięte.

 

Sterowniki wszystkie zauktualizowane najnowsze. Wszystko co sie dało.

 

I... nadal to samo co było to jest. Ustawienia i zmiana rozdziałki NADAL NIC NIE DAJĄ. Ja nie wiem czy to jakieś czary mary czy co ale mam nerwicę jak diabli, siedze kilka dni przy tym i du*a. Nic nie działa, nic sie nie da zrobić..

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Witam to znowu ja.

 

Zakupiłem nową płytę główną gigabyte ga170mx gaming 5 i nowy procesor i5 6600k, podkrecony na 4,5ghz chłodzony fortisem 3...

 

i wiecie co ? Nadal to samo, no identycznie ! Ten sam problem. tyle kasy w piz..

 

Znajdzie się jakiś Pro człowiek który coś mi podpowie ? Walcze z tym cały czas... Nie mam sił...

Link to post
Share on other sites

HD tune robiłem i wynik pozytywny, memtestu jeszcze nie robiłem. Do zasilacza też nie mam dostępu, to corsair vs450. Może on jest za słaby na taki zestaw ? Zauważyłem że procesor non stop na 100% a grafa do setki nie chce dobić, komputer nie chce wykorzystać grafy w 100%. Ten sam problem co wcześniej, liczyłem że zmiana mobo i proca coś da. Odczyt w HWinfo też sprawdzany. Mi sie wydaje że coś z tą karą może być nie tak

Link to post
Share on other sites

Zszedłbym z tych 4.5 GHz, przy tej karcie nie ma potrzeby wysokiego OC, a zwiększa zapotrzebowanie na moc, która jest ograniczona.   Rozwiązanie problemu powinieneś rozpocząć od diagnostyki zasilacza programowo oraz pomiarem napięć, szczególnie 12V pod obciążeniem. Pokaż screena z HWiNFO Sensors po zakończeniu rozgrywki.

Link to post
Share on other sites

Ehh. Postawienie nowego systemu i sformatowanie wszystkich dysków też nic nie dało.. jest nawet gorzej...

 

Nie mam już sił, mam ochote rozwalić ten komputer. Jestem załamany bo wydałem na niego naprawdę mnóstwo i jeszcze więcej pieniędzy a nie mogę pograć nawet w watch dogs 2 na najniższych przy 30fps...

 

Na linii 12v po zakończeniu rozgrywki mam 11,808v.

 

Mam nadzieję, że to wina zasilacza. Czy VS 450 to nie za mało na mój sprzęt ? Wydaje mi sie ze tak, kupie mocniejszy tylko nie chce znów pieniedzy w błoto wydać

 

http://pl.tinypic.com/view.php?pic=mtt2r5&s=9#.WRbdJWjyiUk

 

Link do zdjęcia z hwinfo ^


Ma ktoś może jakiś pomysł co jeszcze mogę zrobić ?

Link to post
Share on other sites

A nadal instalujesz msi afterburner? Jeśli tak to gó usuń, nie wiem czemu ale u mnie powodował podobne objawy do twoich też myślałem że mi karta coś pada. Druga sprawa to w ustawieniach sterownika nVidia zmień z optymalna moc na maksymalna wydajność to też powoduje że grafika nie działa z pełną mocą.

Link to post
Share on other sites

@krzyhox

 

Niestety nie mam innego zasilacza :/

 

@vicodin

 

Sprawdziłem benchmark i mam 7000 więc może nie jest źle. Chociaż spodziewałem się więcej z 200-300 pkt

 

http://imgur.com/a/Rt6oz

 

@MariuszB35PL

 

Używam msi afterburner ale nawet bez niego bez zmian. To samo. W ustawieniach mam na maksymalnej wydajności. Podkręcanie gpu też nic nie daje.

 

Brak mi pomysłów. Mam 3 dyski w kompie. Zainstalowałem tą samą grę pierw na jednym a potem na drugim i na obydwu dyskach ten sam problem czyli dysk odpada co nie ?

 

Może problem z ramem ? Niestety nie ogarniam podkręcania i tych timingów bo nigdy sie w ramy nie bawiłem a może to coś da. Chociaż nie powinno, na stocku musi hulać. Naprawdę nie wiem co jest grane :/ W gta 5 na maks ustawieniach mam spadki granica 35-70 fps w mieście na MSAAx2

 

Nie wiem co to może być ale każda pomoc wiele dla mnie znaczy

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

@krzyhox

 

Niestety nie mam innego zasilacza :/

 

@vicodin

 

Sprawdziłem benchmark i mam 7000 więc może nie jest źle. Chociaż spodziewałem się więcej z 200-300 pkt

 

http://imgur.com/a/Rt6oz

 

@MariuszB35PL

 

Używam msi afterburner ale nawet bez niego bez zmian. To samo. W ustawieniach mam na maksymalnej wydajności. Podkręcanie gpu też nic nie daje.

 

Brak mi pomysłów. Mam 3 dyski w kompie. Zainstalowałem tą samą grę pierw na jednym a potem na drugim i na obydwu dyskach ten sam problem czyli dysk odpada co nie ?

 

Może problem z ramem ? Niestety nie ogarniam podkręcania i tych timingów bo nigdy sie w ramy nie bawiłem a może to coś da. Chociaż nie powinno, na stocku musi hulać. Naprawdę nie wiem co jest grane :/ W gta 5 na maks ustawieniach mam spadki granica 35-70 fps w mieście na MSAAx2

 

Nie wiem co to może być ale każda pomoc wiele dla mnie znaczy

MSAAx2

wyłącz to bo bardzo obciąża grafikę. 

https://youtu.be/aqd81Vt81CA

 

Zobacz koleś ma bardzo dobry pc a mu spada do 35. Wina msaa :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...