Skocz do zawartości

Deathadder 2013 vs Gigabyte XM300


Recommended Posts

§  Budżet: 200


§  Jakiej myszki obecnie używasz:  A4Tech X760 Blue Fire


§  Jaką masz obecnie podkładkę:  A4Tech X7 500MP


§  Z jakich wartości DPI korzystasz: stałe 800


§  Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS: nie mam pojęcia


§  W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): GTAV, MTA:SA, cs:go


§  Ile przycisków używasz w myszce: 2 boczne przyciski pod kciukiem


§  Chwyt: coś pomiędzy claw a finger tip


§  Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1):  1+2+2


§  Wielkość dłoni (od czubka palca środkowego do kciuka): 13cm


http://oi62.tinypic.com/24zk3k2.jpg


 


§  Dlaczego chcesz zmienić mysz:    wypadałoby wreszcie kupić coś sensownego po ~7 latach z obecną myszką, gdyż jest ona już zbyt mała do moich dłoni i jej kształt przestał mi odpowiadać


§  Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): materiał, kształt, ilość przycisków i wygląd odpowiada mi u Deathaddera i takiego czegoś szukam


 


Tak więc do rzeczy - postanowiłem wreszcie zmienić moją "mysz" na coś ludzkiego po wielu latach. Od zawsze podobał mi się design Deathaddera, który jest genialny jednak cena i opinie o awaryjności hamowały mnie przed nim.


Wczoraj jednak znalazłem coś takiego jak Gigabyte XM300 i stąd pytanie - co lepsze? Ta druga mysz jest łudząco podobna do DA, lecz jakoś nie mam przekonania do tej firmy.


Raczej w grę nie wchodzą inne modele chyba, że istnieje jeszcze jakiś kopiujący DA :P


Link to post
Share on other sites

Awaryjność Deathaddera? powiedziałbym, że po 3.5G to jedna z najlepszych mysz. Ma ją kilku moich znajomych, kupione po mnie i żaden jeszcze nic nie naprawiał, sam często wracam na DA2013 i nie widzę problemów, a wierz mi moja sztuka od nowości nie miała lekko. Skąd te wnioski? może mówisz o Chromie, które miały wadliwe switche? 

 

DA2013 warto kupić w używce, często można trafić poniżej 100zł bez problemu, to samo zresztą tyczy się chromy. DM1 bardzo sprytny sprzęt, ma lepszy sensor- choć i tak nie sądzę byś zauważył jakąkolwiek różnicę między tym w DA. Musisz wybrać, albo profilowana albo symetryczna. Wg. Deathadder to wręcz idealna mysz pod kątem ergonomii.

Link to post
Share on other sites

No takie opinie faktycznie krążą w sieci. Miewali problemy z podwójnym klikiem lub na odwrót - 2 razy kliknąć żeby przycisk załapał, ale też coś z rolką. Niby rozwiązywała te problemy pewna aktualizacja sterowników, ale znów nie w każdym przypadku.

W używki raczej nie będę szedł - chce znów kupić mysz na pare lat wiec mogę dopłacić trochę dla spokoju :P

No niestety ten kształt DM1 mi nie odpowiada zbytnio. Miałem w ręce mysz od ss z podobnym kształtem i nie było to zbyt wygodne dla mnie. Jednak wole chyba wyprofilowane gryzonie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...