Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam! :P

Od paru dni grają w COD4 czy Empire total war po paru chwilach grania

wyskakuje mi BSOD. Sprawdziłem programem WinDbg że problem leży w pliku o nazwie atikvmag.dll wersję sterowników mam Catalyst 9.5 więc dosyć nowe. No i o co tu chodzi, gdzieś na zachodnich forach wyczytałem że może to być niestabilna praca systemu nie powiem trochę się bawiłem w OC no i nie wiem co z tym fantem zrobić czy wgrać nowe stery czy co....?

 

Moja konfiguracja

 

Intel Pentium Dual Core E2200 2.2Ghz @ 2,93Ghz

Noctua NH-C12P

Gigabyte GA-P35-DS3L

Kingston HyperX 2x2GB 800Mhz Cl4

HD 4850 Palit Sonic 512Mb

Chieftec 500W

Cooler Master CM690 czarna z oknem

Dysk 250Gb seagate

Link to post
Share on other sites

Na początek sprawdź, czy problem występuje również bez OC.

Przywróć wszystko do standardowych ustawień i wtedy zobacz. Bo być może tu jest problem.

A jak to nie pomoże, to kombinuj dalej. Tak od razu: jakie temperatury podczas grania? (Riva Tuner + log w tle > podaj temperatury tuż przed BSODem).

Link to post
Share on other sites

Ok to tak usunołem te stare stery tym programem i zainstalowłem nowe wersję 9.6 a jeśli chodzi o Bios to może też coś w tym być bardzo możliwe że mogą to być błędy RAM. Trochę dziwne ale miałem kiedyś też Kingstony Hyperx tylko 2x1Gb 1066Mhz i procek kręcił się bez problemu do 3.6Ghz,teraz mam te i dziwne ale nie mogę przeskoczyć fsb=266 a pamieci ustawione na 2:3 4-4-4-12 400Mhz napięcie 2.0V

Link to post
Share on other sites

Tak jak napisał procek:

1.Przywróć standardowe ustawienia sprzętu.

2.(Jeśli 1 nie pomógł)Podnieś napięcie na pamięciach do 2.1V

3.Zreinstaluj sterowniki,

4.Sprawdź kartę w innym komputerze.

 

Co do samego Palita - miałem 7300GT GDDR3 i kręcił się świetnie, zero problemów z kartą przez rok pomimo że pracowała na granicy przekroczenia max. temperatury rdzenia.

Hardwarowiec - miałeś w ogóle kiedyś palita?

 

EDYTA:

Słownik się kłania..

http://www.sjp.pl/daremnie

Link to post
Share on other sites

Kiedyś Palit może i robił dość dobre karty graficzne jednak teraz chcąc zaistnąć na rynku produkuje produkty z gorszej jakości części. Nie mogę tego powiedzieć na swoim przykładzie bo takowej karty nie posiadałem , lecz wychodzi na to że są to najbardziej awaryjne karty w sprzedarzy.

Ogólnie rzeczy biorąc kojarzą mi się z czymś złym i nigdy produktu tej firmy nie kupię.

 

Edit:Co na to poradzę że słowo to ma dla mnie dwojakie znaczenie ?

Zabrakło mi słowa i użyłem tego poprostu.

Link to post
Share on other sites

Więc tak:

1 Nowe stery

2 Zmniejszenie timingów z 44412 na 55515

3 Podniesienie napięcia procka z 1.32 na 1.35v

Efekt 3 godziny grania w COD 4 zero BSOD

chyba coś to dało :)

A co do Palita to się nie czepiajcie może i wykonanie nie jest z najwyższej półki ale przynajmniej tanie .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...