Skocz do zawartości

Co grozi za korzystanie z torrentów?


Recommended Posts

Witam! Od jakiegoś czasu mam hype na serie Gothic, a konkretnie interesuje mnie jedynka. Z racji tego, że nie ma jej w sklepach pomyślałem, że mogę ją ściągnąć przez torrenta. Zanim go zainstalowałem, natknąłem się na pewną stronkę, gdzie gość pisał o konsekwencjach ściągania gier właśnie przez ten program. Kiedyś już ściągnąłem parę rzeczy przez to i nic się nie stało. Teraz nie wiem jak jest i czy prawo się zmieniło. Wiem dobrze, że piractwo jest złe i tak dalej, ale chce posiąść coś czego nie da się już nigdzie kupić. Co w takiej sytuacji zrobić? Mogę ściągnąć grę bez żadnych kłopotów czy nie?

 

Żeby nie było, nie jestem piratem, bo kupuję tylko oryginalne gry z chęcią wsparcia twórców i w ogóle lubię mieć gry na półce i je kolekcjonować. 

Edytowane przez maksmeister
Link to post
Share on other sites

To stara gra nawet jak kupisz pudełko to płyty CD mogą już nie czytać w napędzie.

Możesz śmiało pobierać wystarczy żeby nie udostępniać pliku, zablokować seed

 

Nie dość, że namawiasz do piractwa to jeszcze wprowadzasz w błąd. Specyfika działania sieci torrent uniemożliwia całkowitą blokadę tzw. seedowania. Już w momencie rozpoczęcia pobierania pakietu danych jest on jednocześnie udostępniany. Bez znaczenia co się ustawi w kliencie sieci - część danych zawsze będzie udostępniona. Poza tym polskie prawo zezwala na tzw. dozwolony użytek osobisty POD WARUNKIEM, że w/w plik nie jest programem komputerowym (czyli również grą.).

 

Jeśli chodzi o legalne pozyskanie gry to sowix podał niezłą ofertę. Można też kupić komplet kluczy na steam za zawrotną kwotę 25 złotych - http://allegro.pl/saga-gothic-complete-edition-pl-1-2-3-dlc-steam-i6776714783.html

Edytowane przez 40rozbojnik
Link to post
Share on other sites

Są jakieś programy do torrentów, które omijaną udostępnianie, ale są strony gdzie dany plik ma party np. na mega lub google drive. Torrent to tylko Prywatny Tracer gdzie tylko zaproszeni mają dostęp. Poszło PW.


Cała seria od 1 do 3 razem z dodatkami nowa pudełkowa w foli w dobrej cenie allegro polecam:
http://allegro.pl/saga-gothic-1-2-3-dodatki-poradnik-pl-nowa-i6730302190.html

To kolega ma dobrą propozycję tanio i oryginał.

Link to post
Share on other sites

Chyba kupie te Gothici z allegro, ale co jeszcze powiecie o warezach (chyba tak to sie nazywa) gdzie podobno mozna sobie sciagnac gre bez udostepniania i wgl bez zadnych problemow? Tam chyba nawet nie trzeba tego torrenta całego, a on jest przeszkodą

Edytowane przez maksmeister
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Żeby nie było, nie jestem piratem, bo kupuję tylko oryginalne gry z chęcią wsparcia twórców i w ogóle lubię mieć gry na półce i je kolekcjonować. 

Nie rozumiem w takim razie wahań przed kupnem, za świetną sagę ze wszystkim dodatkami 37zł już z wysyłką dla kogoś kto lubi mieć grę na półce to raczej super oferta ;)

Edytowane przez sowix71
Link to post
Share on other sites

Chyba kupie te Gothici z allegro, ale co jeszcze powiecie o warezach (chyba tak to sie nazywa) gdzie podobno mozna sobie sciagnac gre bez udostepniania i wgl bez zadnych problemow? Tam chyba nawet nie trzeba tego torrenta całego, a on jest przeszkodą

Kupuj a nie wydziwiasz jak by gra kosztowała 200 zł

Tak nie trzeba torrentów pobierasz party do jednego katalogu potem wypakuj i heja. Przyjdą do Ciebie jak Cię jakiś obywatelski sąsiad pod...... doli, bo nie udostępniasz nic.

Edytowane przez kamil_18_19
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...