Skocz do zawartości

PC do 3000 (+/-200zł)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Witam. Zwracam się do was z prośbą pomocy doboru komponentów.

 

To tak moje śledzenie rynku CPU i GPU zatrzymało się na 2600k i 970 gtx :)

 

Teraz przeglądając tematy widzę że np z i7 7700k sa jakieś problemy z glutem, a to wyszedł Ryzen od AMD, i kompletnie nie jestem obeznany z "dzisiejszym" sprzętem.

 

Jaki hardware wy byście złożyli do   tej kwoty?.

 

Obecnie posiadam tylko swojego gtx 970 od msi

 

  • Zastosowanie komputera : gry/programowanie/internet
  • Maksymalna kwota : 3200
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : jak najszybciej! :) Nawet jutro :)
  • Których części potrzebuję : CPU,Mobo,Ram,Psu,SSd,buda(chyba wszystko :)
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : 1920x1080 244E5QH
  • Specjalne wymagania : Bez zamulania
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : gtx970 msi (ta zielona )
  • Własna propozycja zestawu : ------------
  • Inne : Komp ma być na lata. Nie ma znaczenia czy AMD Intel Radeon czy Nvidia.

 

Z góry wszystkim dzięki za pomoc.(Chyba raczej dobrze napisałem temat, jak nie to Przepraszam:D)

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

1 x Intel Core i5-7600K /3.8GHz, 6MB, LGA1151, BOX/1 x MSI Z270 Tomahawk /intel Z270, LGA1151/1 x SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v21 x Corsair 8GB (2x4GB) 3000MHz CL15 Vengeance LPX1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC

 

Tutaj masz około 2600 zł. i5 7600K pod OC za pomocą mnożnika na Z270. Chłodzenie na start z racji braku chłodzenia boxowego. SSD na MLC 240 GB, pamięci w dualu na start 2 x 4 GB 3000 MHz.

Obudowa wedle uznania. Kwestia tego czy coś wyciszonego i klasycznego czy coś z oknem. Zerknij na SPC PAX M70, NZXT 340, Phanteks P400 Tempered a i nawet na NZXT 340 Elite czy P400S Tempered. Ta ostatnia może być złotym środkiem. Jak tam coś dołożysz, to z 16 GB DDR4 na start powinieneś się zmieścić. 

 

Jeżeli chodzi o CPU AMD. Ryzen 7 nie jest procesorem do gier. Przed nami premiera Ryzen 5 ale osobiście jakiś wielkich nadziei w rywalizacji z Intelem na polu gier bym nie pokładał. 

 

Inna opcja. Jak wciśniesz już obudowę, nawet za te 400 zł, to te dodatkowe 200 zł można dorzucić też do M8P 256 GB pod M.2 na NVME. Dokupienie pamięci zostawiasz na przyszłość. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...