Skocz do zawartości

Problem ze starszymi grami na windows 10


Recommended Posts

Witam, poruszam ten temat bo przejrzałem całą masę różnych forów, na których poruszano ten problem jednak nigdzie nie znalazłem rozwiązania, które by mi pomogło. 

Mianowicie, mój laptop: to Acer V3-574G o parametrach:

Windows 10 Home 64bit, wszystkie sterowniki aktualne,

Karta graficzna: Nvidia GeForce 940M, 2 GB dedykowana

Ram: 8 GB

Procesor: IntelCore i7-5500U 2.4 GHz z Turbo do 3.0 GHz

Dysk: 1 TB.

 

Gry, o które mi chodzi, z którymi mam problemy to:

HOMM 3 (nie HD!) Złota edycja, Disciples I Gold Edition, Mediewal I Total War.

 

Problem jest taki, że dwie pierwsze gry zacinają się na amen po kilku minutach gry na amen... nie da się nic zrobić, muszę tworzyć nowy pulpit żeby wyłączyć je za pomocą menadżera zadań. A jeśli z kolei chodzi o Medieval I Total War to gra się włącza, jest filmik startowy, potem ekran zaczyna migać, po czym cały obraz znika i ekran jest czarny... i tu również muszę tworzyć nowy pulpit by zamknąć za pomocą menadżera zadań bo pulpit, z którego uruchomiłem grę przestaje działać...

 

Dodam, że żadne ustawienia zgodności nie pomagają.

 

Wcześniej grałem w te gry na starszym i na słabszym lapku z windowsem 7 i nie miałem z tym żadnego problemu, zero zawieszek, zero ścięć... a tu po zakupie nowego lapka z windowsem 10 jedyne gry, które mnie interesują są niezdatne do użytku...

 

Są jeszcze inne gry, o których zapomniałem wcześniej: Red Alert 2, The Settlers IV, Warcraft III.

Z wszystkich wymienionych przeze mnie gier jedynie z ogarnięciem Warcrafta sobie poradziłem...

 

Ma ktoś jakiś pomysł jak temu problemowi zaradzić?

Uprzedzam, że słaby jestem z komputerowych spraw i w rejestry i wszystkie inne bardziej zaawansowane rzeczy nie umiem się bawić.

 

Nie wiem czy temat na pewno piszę w dobrym dziale, ale już nawet nie wiem gdzie mam szukać pomocy, wszystkie inne fora, które przeglądałem zawiodły... help! 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...