Skocz do zawartości

Windows 10 zmiana płyty głównej bez reinstalacji


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez radosuaf,

Recommended Posts

Witam, kochani, mam wątpliwości. Zmieniam niedługo płytę główną z chipsetu z77x na z97x i przy okazji proca na 4790k. Mam Windows 10 i mam też klucz. Wszystko spoko, tyle że mój znajomy na Win10 po prostu wyjął flaki, włożył nowe, dograł sterowniki i chodzi. Jestem starej szkoły i zawsze przy zmianie płyty głównej instalowałem system od nowa. Wiem że są sposoby na starszych systemach by tego uniknąć (ponoć na W10 nie jest konieczna reinstalka). Ale mam wątpliwości czy mój system W10 bez reinstalki będzie działał w 100% tak sprawnie jak teraz. Pytanie: czy mimo wszystko zalecacie przeinstalowywanie systemu. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Przepraszam może jestem ułomny ale nie do końca zrozumiałem. Po co mam odinstalowywać stery od AHCI? W10 ma wbudowane stery i przy zmianie płyty i tak jakieś swoje daje a potem można nagrać te "fabryczne". W7 działa trochę inaczej. Ale mimo wszystko ja nie widzę jakichś przesłanek do tego aby NIE ROBIĆ reinstalki. Zawsze to jednak lepiej było zrobić.

Link to post
Share on other sites

Jak nie odinstalujesz przy zmianie płyty to masz duże szanse na blue screen ;) ale co ja tam wiem ;) tylko 100x przekładałem dyski między róznymi kompami w firmie na xp, 7, 8, 10.... a co wolisz zrobić to już zależy od CB, ja jakoś nie mam ochoty instalować systemu, firmowych aplikacji i przerzucać danych gdy jakiś sprzęt pada (niestety często LOL) i jest zastąpiony nowym ;) i odpowiadam tylko na pytanie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...