Skocz do zawartości

Zasilacz do gtx 1080 gaming x + i7 6700k@4,5GHZ


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kokosnh,

Recommended Posts

Witam, potrzebuje porady jaki zasilacz wybrać do takiego konfigu?? (i7 6700k@4,5GHZ + gtx 1080 gaming X) Jestem zmuszony wymienić ostatnią rzecz z mojego starego kompa która pozostała w nowym konfigu (antec true power new 550W) 7 letni, gdyż pod dużym obciążeniem zaczyna nieprzyjemnie brzęczeć :( na początku myślałem że to cewki w karcie graficznej, lecz okazało się że te dźwięki dochodzą prosto z zasilacza. Zależy mi głównie na ciszy i wydajności, max mogę wydać 500zł lecz jeżeli mogę taniej kupić dobry zasilacz który będzie cichy przy tym konfigu i nie będzie brzęczeć pod max obciążeniem to chętnie wysłucham propozycji.

 

Zastanawiam się nad:

Zasilacz be quiet! Dark Power Pro P11 550 Watt

Zasilacz Corsair RM650X 80Plus Gold - 650W

Edytowane przez Antenor
Link to post
Share on other sites

450W ci z tym zestawem bez problemu podoła np. Seasonic G450 ale jak już pytasz to tak ten XFX bez problemu sobie poradzi i to nie z małym zapasem. Od siebie dodam że nic z certyfikatem powyżej golda nie radzę kupować bo cena za wyższe certyfikaty jest tak pompowana że śmiać się chcę że za wartość zasilacza można mieć np. procesor %-)

Jak już byś chciał wydać max ile możesz to zainteresowałbym się Corsair RM550X <pół pasywne chłodzenie, 10 lat gwarancji, full modular itd. itp.>.

Link to post
Share on other sites

Wybór padł na rm650x chyba będę zadowolony. Miałem wziąć 550 ale różnica w cenie to tylko 20 zł to aż grzech nie wziąć mocniejszego :) dziękuję za pomoc

 

Edit.

 

Witam jeszcze raz. Mam pytanko odnoszące się do zasilacza rm650x. Otóż posiada on niby 4 wtyczki 6+2 pin picie lecz w zasilaczu są tylko dwa wyjścia pci z których idą dwie wiązki a z każdej wiązki po 2 wyjścia 6+2. No i moje pytanie brzmi: czy jedna taka wiązka wystarczy do zasilenia gtx 1080 gaming x podkręconego na 2075 na rdzeniu i 11ghz pamięci bez zmiany napięć i power limitem ustawionym na 121? Pytam się gdyż niby bez problemu mogę podłączyć na dwa kabelki lecz czy jest sens żeby z każdego kabelka zwisala nieużywana wtyczka 8 pin? ( karta ma wejścia 8 i 6 pin ) myślę że powinna wystarczyć jedna gdyż jakbym kupił rm550x nie miałbym innej możliwości niż podpięcie jedną wiązka całej karty. Pytam bo nie mogę nigdzie znaleźć parametrów tej wiązki od Corsaira. Jak na razie jedna wiązka daje rade przy takim oc jak napisałem, lecz nie chce niechcący uszkodzić zasilacza lub co gorsza karty jeżeli w dłuższym okresie czasu używanie jednej takiej wiązki miało by zaszkodzić.

Edytowane przez Antenor
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Znaczy tak, podpięcie 2 kabelkami to zwykle plus przez 2 rzeczy ( u ciebie tylko jedna i tak praktycznie nic nie wnosząca ) 

1. Jak masz zasilacz z kilkoma liniami 12V PCI-e ( tzn każdy kabel to inna linia, dość rzadko spotykane, głównie mocniejsze modele BQ ) to może to przynieść minimalne korzyści co do stabilności itp przy ekstremalnie prądożernych kartach dobijających do A linii, ale u ciebie mamy jedną linię, więc nic z tego. 
2. Kable są mniej obciążone, przez co mniej się nagrzewają ( tylko znowu, ma to realne znaczenie przy na serio przedprątnych kartach ) 

Na moje, nie ma potrzeby podpinania przez 2 wtyczki, można to zrobić, ale to dodatkowe kable do ciągnięcie do karty, a i tak prędzej ci się wtyczka przepali niż kabel, więc mija się z celem ( sam mam na jednym kablu, mimo że też mam 2 pary )  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...