Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów.

Piszę w prawdopodobnie wiadomej i oczywistej sprawie. Otóż planuję zakup komputera wraz z monitorem. A teraz mała wklejka: 

  • Zastosowanie komputera : Gry (LOL, Overwatch, ME: Andromeda i inne nowe produkcje), AutoCAD
  • Maksymalna kwota : 7500zł 
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Do poniedziałku zamierzam zamówić
  • Których części potrzebuję : Komputer + monitor
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nigdy tego nie robiłem, lecz czytałem że nie jest to skomplikowane.
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : 1440x900 SAMSUNG 931BW (LS19MEWSFV/EDC) który będzie służył jako dodatkowy (o ile jest to możliwe - jeśli nie ma takiej opcji to po prostu z niego zrezygnuje na rzecz nowego)
  • Specjalne wymagania : Nowy monitor chciałbym aby był Full HD 1920x1080 144Hz. Fajnie by było gdybym mógł podłączyć do niego PS4 lecz jest to dla mnie sprawa drugorzędna. Dysk SSD, system Windows 10.
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : BRAK
  • Własna propozycja zestawu : Z tego co czytałem w innych tematach wywnioskowałem coś takiego: https://www.morele.net/inventory/info/zmfhEl/
  • Inne : Komputer czysto do użytkowania dziennego (kilka a czasem kilkanaście godzin). Zależy mi na kulturze pracy i wydajności (taki balans). Nie obchodzi mnie wygląd zewnętrzny, więc nie mam zamiaru płacić za świecące diodki czy inne duperelki.

Z tego co przeczytałem to do wybranego przeze mnie monitora jest możliwość podpięcia PS4 oraz posiada wbudowane głośniki więc powinno grać. Mysz, klawiaturę oraz słuchawki posiadam.

 

Starałem się tworzyć mój zestaw na podstawie waszych uwag w innych tematach. Chciałbym aby ktoś sprawdził kompatybilność tego co skleiłem, doradził i wprowadził własne zmiany (np. nie wiem czy pakować się w 1070 czy 1080).

Przy okazji chciałbym się dowiedzieć które składanie wybrać (z dodatkowym chłodzeniem czy bez), i czy powinienem dobrać aktualizowanie biosu i instalacje systemu.

Link to post
Share on other sites

Obecnie różnice miedzy 1070 a 1080 nie są duże, więc lepiej dopłacić do 1080 przy takim budżecie zdecydowanie się zmieścisz z 1080. 

 

Mobo z270 nie musisz aktualizować. 

 

Ewentaulnie zamiast pójśćw 1080 można się skusić na mocniejszy procek. 

 

Komputer będzie bardziej używany do gier czy do AutoCADa?

Link to post
Share on other sites

Aktualnie chyba bardziej do gier, gdyż na studiach nie mam tak wymagających projektów.

A jak z kompatybilnością i obudową? Jak pisałem wygląd nie ma dla mnie znaczenia, a wybrałem obudowę "pierwszą, lepszą".


Po zmianach: https://www.morele.net/inventory/info/Avet35/

Wydaje mi się że wykorzystałem budżet do kresu możliwości. Jeśli ktoś ma jakieś uwagi to chętnie wysłucham.

Prawdopodobnie do dziś wieczorem/jutra chciałbym zamknąć temat i zamówić sprzęt.

Czekam na komentarze :)

Edytowane przez Beardzwiedz
Link to post
Share on other sites

Bardzo proszę o propozycje zmian aby miało to ręce i nogi.

https://www.morele.net/inventory/info/bZld9i/

Już mam 7559,99zł (minus ~100 za składanie po użyciu kodu) a jeszcze nie dodałem żadnego RAM'u.

Jestem w stanie zmniejszyć pojemność SSD czy coś. Nie wiem na czym innym jeszcze można przyoszczędzić.

Proszę o konkretne modele, gdyż te były w miarę standardowe - polecane przez was w innych tematach, a o innych nie mam pojęcia.

 

@EDIT: Chyba że jakiś inny model 1080 polecacie niż Palita (np. Zotac za 2277,97zł)

Edytowane przez Beardzwiedz
Link to post
Share on other sites

Powstało coś takiego: https://www.morele.net/inventory/info/Vxqa6E/

Budżet nadwyrężony o stówkę - może przeżyję.

Chciałbym jeszcze dopytać o:

-późniejszą rozbudowę RAM'u - czy mam na coś zwrócić uwagę w doborze kości do mojego sprzętu.

-jakieś informacje o tym ZOTAC'u. W komentarzach piszą że to wersja AMP! lecz nigdzie nie znalazłem potwierdzenia. Moje wątpliwości oraz obawy biorą się z tego, że jest to najtańszy model 1080 jaki istnieje i chce aby ktoś zaświadczył za ten wybór.

 

PS. Dziękuję za pomoc i przepraszam za moje być może proste (głupie) pytania.

Edytowane przez Beardzwiedz
Link to post
Share on other sites

 

 

późniejszą rozbudowę RAM'u - czy mam na coś zwrócić uwagę w doborze kości do mojego sprzętu.

 

No żebyś nie kupił z niższym taktem. Najlepiej dorzuć te same

 

 

 

jakieś informacje o tym ZOTAC'u. W komentarzach piszą że to wersja AMP! lecz nigdzie nie znalazłem potwierdzenia. Moje wątpliwości oraz obawy biorą się z tego, że jest to najtańszy model 1080 jaki istnieje i chce aby ktoś zaświadczył za ten wybór.

 

 

Nawet nie ma na stronie producenta. Z tego co kojarzę, to tutaj nie ma przedłużenia gwarancji. 

Link to post
Share on other sites

W takim razie już (chyba) ostatecznie i zamawiam:

Zotac AMP! 1080/8gb ramu -czy- Palit Jet Stream 1070/16gb ramu.

Powoli przekonuje się do tego 1080, lecz nie chce być rozczarowany zakupem.

@EDIT: PS. Czy do 1080 wystarczy ten zasilacz (+OC i5)?

Edytowane przez Beardzwiedz
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Witam, ponownie.

Wiem że nie jest to odpowiedni temat lecz sprawa dotyczy omawianego wyżej komputera.

Po zakupieniu komputera nie wykrywa on karty graficznej. W Biosie nie widzi karty, w menedżerze urządzeń też jej nie ma. Gdy próbuje zainstalować sterowniki do gtx 1080 wyskakuje błąd o wykryciu karty. Bardzo proszę o pomoc, piszę w emocjach z tego względu nie jestem pewien w jakim temacie pisać. Proszę o jakiekolwiek rozwiązania. Z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...