Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Dwa dni temu zabrałem się za czyszczenie mojego komputerka, chciałem w końcu podkręcić moją i5. Wyczyściłem porządnie chłodzenie (SPC Grandis - 1 generacji). Kupiłem pastę termoprzewodzącą thermal grizly kryonaut, którą nałożyłem po wyczyszczeniu poprzedniej z procesora. Zainstalowałem od nowa system itp itd. Temperatury w spoczynku wynoszą ~45 stopni.

Czy wszystko jest w porządku? Czy mogę spróbować podkręcić mój procesor? Przy zakładaniu chłodzenia na procesor, przez chwilkę nie mogłem go dokręcić i przez to tak jakby powierzchnia procesora i chłodzenia ślizgały się po sobie, mimo to wydaje mi się, że warstwa pasty była dość gruba.

Proszę o opinie i pomoc.

Pozdrawiam :)

 

Edit:

Dodam, coś mnie niepokoi, dorzucam zrzut z OCCT, czy są to podstawowe ustawienia napięcia i taktowania dla tego procesora? Może przypadkiem coś kliknąłem w BIOSIE :D

 

http://images.tinypic.pl/i/00889/ub4u94xu6z03.jpg

 

 

Edit2:

Zrzut Cpu-z, taktowanie niezmiennie 4000/3999 MHZ tak chyba nie powinno być ? może to od tego te tempreatury....

 

http://files.tinypic.pl/i/00889/6v876u12o0xg.jpg

Edytowane przez przemz
Link to post
Share on other sites

~45 w IDLE, kurka troche wysoko :P

Pasty może naładowałeś jej jak dżemu na kanapke :P

 

Zapoznaj sie z poniższym materialem. ;)

 

 

:)

 

Twój Edit: przywróć ustawienia fabryczne biosu i zobacz co się dzieje.

Po zamieszczonych przez Ciebie grafikach widać ewidentnie, ze procek jest przetakotowany o 14.3% :) co daje blisko 4GHz :) i stąd również wyższe temperatury.

Edytowane przez vonorlik
Link to post
Share on other sites

Grandisa faktycznie ciężko zamocować bo jest duży, sam mam, polecam ustawić bokiem podczas stawiania go na procesor i trafić za 1 razem w otwory mocujące z nałożonymi śrubami, wtedy nie będzie jeździł, potem wystarczy mocno dokręcić i jest git 

Link to post
Share on other sites

Panowie, temperatury załatwione, aktualnie w spoczynku 30-35 stopni. W biosie przywróciłem ustawienia fabryczne profilu do podkręcania, ogólnie strasznie niefunckjonalny ten bios. Ściągnąłem sobie program Intel Extreme Tunning Utility, wydaje się fajny ale potrzebny mi ktoś kto się na tym zna.

 

Zależy mi na podkręceniu procesora tak aby osiągał wysokie wyniki ale także, żeby w spoczynku nie miał ciągłego taktowania tak jak na screenach powyżej. Będę wdzięczny za rady.

 

edit: po wychłodzeniu temperatury spadły poniżej 30 w spoczynki :D

Edytowane przez przemz
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...