Skocz do zawartości

GTX 1080TI - ktora bedzie lepsza?


Recommended Posts

Witam jestem zainteresowany zakupem GTX 1080TI mam na oku 2 typy a dokladnie

 

ZOTAC AMP XTREME 1080TI

Inno3D iChill 1080TI

 

Roznica jest taka ze Inno3d jest na wode chlodzony all in one.

Inno3d niby jest 150zl drozszy ale jestem w stanie doplacic jesli warto.

Nadole zostawiam link to oby dwoch kart :

 

ZOTAC

 

https://www.overclockers.co.uk/zotac-geforce-gtx-1080ti-amp-extreme-spectre-rgb-11264mb-gddr5x-pci-express-graphics-card-zt-p10810-gx-10f-zt.html

 

INNO3D

 

https://www.overclockers.co.uk/inno3d-geforce-gtx-1080ti-ichill-black-11264mb-gddr5x-pci-express-graphics-card-c108tb-1sdn-q6mnx-gx-06u-in.html

Edytowane przez oskareczka
Link to post
Share on other sites

A myslałeś nad Msi czy Strix ?

Strix widzalem benchmarki vs founders i strix du*y nie urywa, co do MSI 2 wiatraki, wydaje mi sie ze ZOTAC bedzie chlodniej chlodzil

a AIO GPU? Szczerze mysle nad tym chlodzeniem wodnym i widze ze mam do wyboru 2 firmy
 
Inno3d Ichill 1080ti
MSI Sea Hawk X 1080ti
 
Ktora bedzie lepsza? I czy warto doplacac ?
Jezeli kompletnie odradzacie AIO to wtedy wybiore pewnie ZOTAC AMP EXTREME
 
 
 
Link to post
Share on other sites

Ja mysle na Strix, a na ta wchwile mam Msi 1080 gaming X i jest cicho :) też myslałem nad Sea Hawk X, ale poczekam zobaczę co czas pokaże jak wszystkie niereferenty będą przetestowane :) Tak czy owak gram teraz w 1440p wiec jest ok na 1080 a podobno ma byc też Vega wiec moze ceny będa lepsze :) A czy przypadkiem strix nie jest najwyzej podkrecony? 

Link to post
Share on other sites

Zdecydowałeś się na którąś?

Jeszcze nie

 

 

Ja mysle na Strix, a na ta wchwile mam Msi 1080 gaming X i jest cicho :) też myslałem nad Sea Hawk X, ale poczekam zobaczę co czas pokaże jak wszystkie niereferenty będą przetestowane :) Tak czy owak gram teraz w 1440p wiec jest ok na 1080 a podobno ma byc też Vega wiec moze ceny będa lepsze :) A czy przypadkiem strix nie jest najwyzej podkrecony? 

wlasnie STRIX wypadl gorzej od Founders edition, chyba wezme ZOTAC z racji ze duzo osob odradza AIO.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze nie

 

 

wlasnie STRIX wypadl gorzej od Founders edition, chyba wezme ZOTAC z racji ze duzo osob odradza AIO.

,,odradza,, bo na oczy nie widziało takiej karty jak cie stac to tylko i wylacznie chlodzenie wodne nie ma obecnie recenzji modeli GTX1080 Ti ale jest mnóstwo z serii 1080 wiec jest jakiś punkt odniesienia

 

48c na MSI 1080 SEA HAWK X podczas grania i obciazenia..........

Vs

,,polecane,, asusu strixy gigabyte na powietrzu 72c+

 

http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_gtx_1080_sea_hawk_x_review,9.html

Link to post
Share on other sites

Pozwolę się delikatnie podpiąć pod temat, wiem że nie ma jeszcze testów tych niereferentów i trochę pewnie trudno stwierdzić, ale może ktoś się odniesienie mając wiedze na temat 1080.

 

Jeśli 1080Ti to:

 

- MSI Gaming X ?

- ZOTAC AMP Extreme

 

Jeśli 1080 to:

- MSI Gaming X

- MSI Gaming Z (jaka jest różnica pomiędzy X i Z)

- ZOTAC AMP Extreme (jestem od krok od zamówienia)

 

Pytanie czy nie warto doinwestować paru stówek i jednak zrobić już skok na 1080Ti ?

Link to post
Share on other sites

Na razie

 

Pozwolę się delikatnie podpiąć pod temat, wiem że nie ma jeszcze testów tych niereferentów i trochę pewnie trudno stwierdzić, ale może ktoś się odniesienie mając wiedze na temat 1080.

 

Jeśli 1080Ti to:

 

- MSI Gaming X ?

- ZOTAC AMP Extreme

 

Jeśli 1080 to:

- MSI Gaming X

- MSI Gaming Z (jaka jest różnica pomiędzy X i Z)

- ZOTAC AMP Extreme (jestem od krok od zamówienia)

 

Pytanie czy nie warto doinwestować paru stówek i jednak zrobić już skok na 1080Ti ?

Na razie z testów ZOTAC i MSI znośne, ale Asus i Aorus wyraźnie lepsze. ZOTAC na razie tylko jeden test, ale chłodzenie słabsze od Asusa no i bydle straszne.


Warto doplacic do Ti tylko i wylacznie jesli chcesz grac na 4k, a co do karty to sam wybieram ZOTAC tylko i wylacznie ze wzgledu na rozmiar chlodzenia, odradzam AIO coolery z racji ze kiedys napewno pompa sie zepsuje i moze dojsc do wycieku a kupuje karte na 3-5lat conajmniej.

Zanim się AIO zepsuje, to ta karta już prawie nic warta nie będzie.


Jeszcze nie

 

 

wlasnie STRIX wypadl gorzej od Founders edition, chyba wezme ZOTAC z racji ze duzo osob odradza AIO.

Oskareczka ty się lepiej wstrzymaj z postami, bo bredzisz strasznie. Asus na razie zdecydowanie najlepiej z wszystkich kart wypada, referenta zostawia tak daleko, jak twoje wypociny są dalekie od prawdy.

Link to post
Share on other sites

jaka jest różnica pomiędzy X i Z

 

MSI GTX1080 Gaming 

[1632 MHz / Boost 1771 MHz / pamięci 10,010 MHz]  

 

MSI GTX1080 Gaming X

[1708 MHz / Boost 1847 MHz / pamięci 10,108 MHz] 

 

MSI GTX1080 Gaming Z

[1771 MHz / Boost 1911 MHz / pamięci 10,108 MHz] + podświetlane logo backplate

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

MSI GTX1080 Gaming

[1632 MHz / Boost 1771 MHz / pamięci 10,010 MHz]

 

MSI GTX1080 Gaming X

[1708 MHz / Boost 1847 MHz / pamięci 10,108 MHz]

 

MSI GTX1080 Gaming Z

[1771 MHz / Boost 1911 MHz / pamięci 10,108 MHz] + podświetlane logo backplate

Wzialbys 1080 msi Z czy Zotac AMP extreme ?

Link to post
Share on other sites

Wzialbys 1080 msi Z czy Zotac AMP extreme ?

 

Ciężko powiedzieć, obydwie karty graficzne MSI / ZOTAC to bardzo dobre propozycje, zaraz za nimi tanie i dobre Pality m.in JetStream, Super JetStream, Game Rock

 

Ale jednak wziąłbym MSI ze względu na 2 slotową konstrukcje, która nie opada w slocie jak ZOTAC :P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ciężko powiedzieć, obydwie karty graficzne MSI / ZOTAC to bardzo dobre propozycje, zaraz za nimi tanie i dobre Pality m.in JetStream, Super JetStream, Game Rock

 

Ale jednak wziąłbym MSI ze względu na 2 slotową konstrukcje, która nie opada w slocie jak ZOTAC :P

Kurde ciężka decyzja, już sam nie wiem co wybrać ;) Pomijając w Zotacu 3 slotową konstrukcje to przebija w czymś tego MSI Z Gaming ?

Link to post
Share on other sites
Moja ocena tych kart:

 

 

  • ZOTAC GTX1080 AMP! Extreme
 

+ podobno lepszy potencjał OC (?)

+ 5 lat gwarancji (po rejestracji)

+ odrobinkę wydajniejszy układ chłodzenia

 

- gabaryty i opadanie w slocie

 

 

 

  • MSI GTX1080 GAMING Z
 

+ trochę lepsza kultura pracy

+ nie uginająca się, stabilna 2 slotowa konstrukcja

+ możliwość kupna praktycznie takiego samego wyraźnie tańszego MSI GTX1080 GAMING (bez x/z) i podkręcenia go do poziomu modelu Z lub wyżej

 

- ciut za wysoka cena Gaming Z na tle Gaming X i zwykłego Gaming

 

 

 

Co do designu to już kwestia gustu, wybierz sobie coś,

a jak Ci się nie śpieszy to możesz dozbierać siedem stówek do GTX1080Ti

Edytowane przez mutissj
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

np. allegro ?

 

http://allegro.pl/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-1080-ti-founders-i6773943407.html

 

Karty się bardzo szybko wyprzedały, na sklepowe wersje trzeba czekac... :S

 

To co wrzuciłeś to FE.  Chodzi mi o wersje kart które nie są FE, tylko z autorskimi chłodzeniami np: https://www.msi.com/Graphics-card/GeForce-GTX-1080-Ti-GAMING-X-11G.html#hero-overview

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...