Skocz do zawartości

Wymiana ramu na szybszy HP 450 g3


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez gepardmak,

Recommended Posts

Witam

 

Zakupiłem laptopa HP ProBook 450 G3 z 4 GB pamięci ram o taktowaniu 2133MHz,którą to pamięć chcę zwiększyć i widzę w ofercie pamięci nawet 2666MHz.

 

Problem polega na tym że nie mogę nigdzie znaleźć czy z taką częstotliwością (2666MHz)  pamięci będą pracowały w moim laptopie?

 

Czy odczuję jakiś wyczuwalny skok w szybkości po zmianie na szybsze pamięci?

 

 

HP 450 g3 W4P27EA

 

https://www.x-kom.pl/p/331160-notebook-laptop-156-hp-probook-450-g3-i5-6200u-4gb-500gb-w7pw10p-fhd.html

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Istnieje ryzyko, że pamięć 2666 nie będzie działać z Twoim laptopem, ponieważ nigdzie w specyfikacji laptopa nie ma informacji o innych obsługiwanych typach pamięci. Taką konfigurację można przetestować ale tylko w sklepie, który takie kości posiada na stanie. Przyrost wydajności po zmianie kości na szybsze nie jest aż tak znaczący a może powodować problemy. Sensowniej byłoby dokupić ram o takim samym taktowaniu. Drugą kość 4GB albo wymienić kości na 2x8GB 2133 MHz. Resztę kasy lepiej przeznaczyć na dysk SSD M.2, który realnie przyspieszy sprzęt. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Kolega wyżej ma racje. Pamięci RAM o wyższym taktowaniu raczej lepiej sprawdzą się jak kupujesz komputer za kilka-kilkanaście tysięcy i wtedy aż boli jak do takiego komputera wkładasz 2133 a nie 3000 np.

Szybsze pamięci zwiększają wydajność ale jest to kwestia kilku fps w grach.

Czy opłacalne? raczej nie, jak kupujesz komputer za dobre kilka tysięcy czy kilkanaście to wtedy ten 1tysiąc zł na pamięci w tą czy w tą nie robi róźnicy. A do laptopa lepiej się przyda porządny dysk SSD który go faktycznie przyspieszy i odczujesz to napewno,

Oczywiście musisz się zorientować jakie masz złącza w laptopie do dysków SSD czy SATA czy PCI-E, a może oba.

Oczywiście co do samego dołożenia RAMU opłaca się to czy będziesz miał 4GB czy 8GB może mieć znaczenie, ale myśle że bez kombinowania jak masz 2133 MHz to dołóż drugą taką samą kość i będzie po sprawie, ale to jest tylko potwierdzenie tego co napisał kolega wyżej.

Link to post
Share on other sites

Ogólne zwiększenie wydajności lapka. Do gier mam PC i PS3. 

W lapku zazwyczaj mam kilka zakładek+YT +  2 programy do zamawiania części+ open office cala i czasami VMware Workstation z win xp. Dlatego obawiam się że 8GB będzie z czasem trochę ograniczać prace, a jak mam za pół roku zmieniać/ dokładać pamięci to wolę zrobić to raz i mieć spokój.

Link to post
Share on other sites

Obawy obawami, ale może sie okazać ze RAMU wystarczy a nawet jeszcze zostanie i nie potrzebnie wydasz pieniądze.

Także proponuje żebyś najpierw sprawdzil czy Ci brakuje czy nie, zamiast w ciemno wydawać pieniądze, a jak faktycznie braknie to wtedy dokupic.

Link to post
Share on other sites
Gość paprykarz

Istnieje ryzyko, że pamięć 2666 nie będzie działać z Twoim laptopem, ponieważ nigdzie w specyfikacji laptopa nie ma informacji o innych obsługiwanych typach pamięci. 

 

Pamięci DDR4 Sodimm nie mają przypadkiem SPD który informuje system czyt płyte na jakich CL Ras itp parametrach ma działać?

 

 

 

Problem polega na tym że nie mogę nigdzie znaleźć czy z taką częstotliwością (2666MHz)  pamięci będą pracowały w moim laptopie?

 

Wszystko jest tutaj :  https://ark.intel.com/pl/products/88193/Intel-Core-i5-6200U-Processor-3M-Cache-up-to-2_80-GHz

 

Tak zakup pamięci 3000MHz będzie lekko przepłacony po będą działać na 2133

 

Chyba że ma bios w kosmos wystrzelony tak jak jest w Clevo i se nastawi.

 

 

 

Obawy obawami, ale może sie okazać ze RAMU wystarczy a nawet jeszcze zostanie i nie potrzebnie wydasz pieniądze

 

Ma kaprys może sobie wsadzić nawet 32GB, mi nic do tego. Zresztą z wolnej pamięci może zrobić sobie Ramdisk lub jakiś inny użytek. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...