Skocz do zawartości

Recommended Posts

Posiadam router TL-WR543G V2, który ustawiony mam w domu na piętrze. Pusza sygnał WiFi na cały dom (ok. 200 m2).

 

Sygnał na parterze jest wyraźnie słabszy przez co niektóre urządzenia mają wyraźny problem z odbiorem internetu.

 

Zastanawiam się nad ustawieniem w jakimś miejscu z dobrym sygnałem kolejnego routera, który łączyłby się z tym z góry i przekazywał sygnał dalej. Czy takie rozwiązanie zdałoby egzamin?

 

Kwota do 200 zł.

Edytowane przez Player-01
Link to post
Share on other sites

Zobacz Fritz 450E.

Używam go osobiście i sprawdza się naprawdę dobrze. Ma w miarę przejrzyste oprogramowanie i konkretne możliwości ustawienia.

 

W tej cenie to on i nowy router (bo stary jest w standardzie G) i repeater kupi. 249pln za repeater w N-ce, nawet jeśli ma gigabitowy LAN (właściwie to po co jako repeater?) to chyba tylko Fritz potrafi sobie zażyczyć.

 

Odpowiadając na pytanie autora wątku - masz router w standardzie G, obawiałbym się niekompatybilności z repaterami w N-ce, ale może będzie działać - nie wiem bo nie próbowałem. Osobiście mając Twój budżet wymieniłbym i router i postawił repeater (lub lepiej połączył go kablem z routerem i użył jako AP). Tanie uniwersalne urządzenia to 8levele WRT-300 - mają komplet trybów, możne je użyć jako router, repeater, AP.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sprecyzuję. Wołałbym żeby to bym router z prawdziwego zdarzenia. Ze standardem G nie powinno być problemu, bo z tego co widzę to większość nowych routerów obsługuje b/g/n.

 

Nie ukrywam, że wolałbym wymienić router na jakiś mocniejszy niż stawiać kolejne urządzenie, ale czy jest coś na tyle mocnego, aby objąć sygnałem cały dom (dwa poziomy)?

 

Może TP-LINK ARCHER C60? W ogóle jak działają te pasma 2,4GHz i 5GHz w praktyce? Urządzenia same się "dzielą" na te, które korzystają z 2,4GHz i na te 5GHz? Czy sam muszę ustalić, że np. smartfony i tablety będą używać 2,4GHz, a np. laptopy 5GHz? Może głupie pytanie, ale nigdy się w to nie zagłębiałem.

Edytowane przez Player-01
Link to post
Share on other sites

A gdyby wymienić główny router na coś nowocześniejszego? Z TL-WR543G V2 zrobiłbym repeater, o ile to możliwe. Nie chciałbym przekombinować.


Pomoże ktoś, bo uszy mi więdną jak słyszę non stop w domu, że "jest słaby internet". Sprawę chciałbym zamknąć w tym tygodniu.

Link to post
Share on other sites

W wersji minimalistycznej kupujesz 8level, który padł w propozycjach. Jeśli oczekujesz większych możliwości, np porty USB czy możliwość wygrania alternatywnego oprogramowania to można rozważać droższe modele jak RT-N18U od Asusa. Obecnego TP linka wykorzystasz jako dodatkowy AP, o ile masz możliwość je połączyć przewodowo skrętką.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak tak patrzę, to chyba najlepiej byłoby wymienić główny router na coś nowocześniejszego w standardzie N, natomiast na dół powinien pójść reapeter / wzmacniacz sygnału.

 

Jeszcze mam jedno rozwiązanie. Na parterze rodzicie mają dekoder telewizji N, do którego wpięty jest PHICOMM M1 działający w trybie AP (kablem wpięty w dekoder). Może wykorzystałbym go jako repeater? Jako AP poszedłby stary router.

 

Jako posiadacz TL-WR543G V2 na co mógłbym go wymienić? Moze wspomniany wcześniej przeze mnie TP-LINK ARCHER C60? Jakoś tak się czuję przywiązany do Tp-Linka, jednak jeśli są lepsze urządzenia innych firm, które z powodzeniem mogłyby pełnić rolę głównego routera, to proszę o propozycje. Chyba, że ten level8 wystarczy do tej roli.

Link to post
Share on other sites

Phicomm oferuje tryb repeatera https://www.instrukcjaobslugipdf.pl/viewer/45090/bg1b.png więc można go wykorzystać w tandemie z obecnym TP-Linkiem lub innym. Archer C60 to budżetowy router, pod względem specyfikacji wypada podobnie do np. Archera C2 (poza lepszymi osiągami w AC), ale porty 100Mbit dyskwalifikują ten model. Bardziej polecałbym ci wspomnianego Asusa czy Archera C2, o ile potencjał standardu AC ma szanse być wykorzystany przez ciebie. Na dobry zasięg 5GHz nie liczyłbym, wysokie transfery byłyby osiągalne tylko w bliskiej odległości od routera. Nie mając większych wymagań 8level będzie wystarczający.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ten Asus już jest odrobinę za drogi. Skuszę się na tego 8levela. Cenowo jest bardzo zachęcający.

 

Dzięki wielkie za pomoc. ;-)

 

+edit


Właśnie podłączyłem nowy nabytek - 8level WRT-300. To był najlepszy wybór, jestem niesamowicie zadowolony.

 

Jeśli chodzi o zasięg i siłę sygnału to stary TL-WR543G został zjedzony d**pą. ;-) Na parterze transfery są teraz kilkukrotnie wyższe niż wcześniej. Na laptopie rodziców jak było w salonie średnio 5Mb/s, tak teraz jest w okolicach 30Mb/s. Nigdy wcześniej tak dobrze nie było.

 

Dzięki wielkie jeszcze raz! :-D

 

+edit2

 

Przy okazji zakupu routera, kupiłem również profilaktycznie repeater WRP-300. Tutaj niestety urządzonko poległo.

Przy łączeniu się z routerem, nawet w najbardziej oddalonym miejscu w domu, prędkość cały czas jest w okolicach 30Mb/s, poza domem (20m) ok. 20Mb/s. Przy łączeniu z repeaterem, który umieściłem na parterze, jest już niestety poniżej 10Mb/s (w domu, 20m od domu już nie łączy). Dopiero, gdy użyje się go w pomieszczeniu, w którym jest router, transfer znowu jest taki jaki być powinien, tak więc używanie go w moim przypadku mija się z celem.

Edytowane przez Player-01
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...