Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Poszukuje router LTE do ~350 zł
Mieszkam na Wsi i od ponad 7 lat mecze sie na internecie radiowym od mojego dostawcy 

-> Download - 2 Mbps

-> Upload - 0,5 Mbps - to wszystko za 47 zł miesiac

Wiec powiedziałem STOP :D Testowałem przez miesiac jako router w telefonie internet z Playa bez limitu ( imit po 100GB - lecz i tak tego na miesiac nie wykorzystuje) za cenę 45 zł/msc a otrzymane wyniki mnie w pelni satysfakcjonują:

->Download ~30Mbps

->Upload ~ 5 Mpbs

Z tego wzgledu zdecydowałem sie , ze zmienie internet tylko w grę wchodzi cena i jakość routera.

Potrzebuje router LTE w cenie do 350 zł max 400zł. Mozecie mi coś polecić ? Myślałem coś Huawei B593 lub cos w tym stylu miał ktoś styczność z tym routerem a może ktoś korzysta właśnie z internetu LTE i chce sie podzielić opinią

Link to post
Share on other sites

Niestety nie ponieważ na wsi dostępny jest tylko internet radiowy od jednego dostawcy można powiedzieć że są u nas monopolistami pytalem sie o inne pakiety lecz zaproponowali mi jedynie 6 mbps za 67 zł i 12 mbps za 95 zł ceny normalnie z kosmosu więc chce im serdecznie podziękować i przejść na coś innego tym bardziej że nadajnik lte z playa mam około 1 km od domu bez zakłóceń ponieważ wiekszość drogi to las a sam na telefonie wyciagam spokojnie 30 mbps


a myślałem też nad opcją router asus RT-AC51U + modem Modem GSM Huawei E3272 LTE .Całość sprzetu to okolo 350 zl nie liczę oczywiscie internetu właśnie pytałem sie kolegi ma taki sprzet i sobie go chwali.Ma ktoś z was router + modem ?

 
Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak ten Asus, ale szukaj routera, na którym działa Gargoyle / OpenWRT. Nie jestem pewien, ale Asusy obsługują tylko tak zwane "nie hilinki"

Huaweie 593s-22 nie są już dostępne. Na allegro jest masa niby nowych za około 200 zł, ale to są z jakiegoś zachodniego operatora i na dodatek mocno wykastrowane. Prawdopodobnie operator GSM po zakończeniu kontraktu odbierał je od swoich klientów. E315 jest niezły, ale się lubi po 2 latach wysypać. E5186 posiada agregację pasma. Nie wiem czy na wsi to się do czegoś przyda. Raczej nie ma sensu za niego płacić 500-600 zł w twoim przypadku. Przez 2,5 roku męczyłem się z samym E3372 plus jakieś routery od TP-Linka 3220 do Dovado Tiny AC i Orange. Działało na ogół bardzo dobrze, ale ostatnio Orange  przycieło transfer do 7-12 Mbps. Parę dni temu dokupiłem antenę i teraz mam transfery w granicach 20-30 Mbps. Mój obecny set to router Nexx 3020 za 11$, huaweia e3372 i antena Cybertech MiMo 15 dBi. Cały zestaw kosztuje około 350 zł.

 

Ile masz km do najbliższego BTS PLAY?

Edytowane przez benutzer
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Cześć,

Podepnę się do zapytania...

Obecnie pracuję na TP-Linku TL-WR1043N/ND v1 (na Gargulcu) + E-3372 (HiLink) podłączony przez usb-hub z dedykowanym zasilaniem.

Niestety konfiguracja ta zawiodła mnie już wielokrotnie. Urządzenia często tracą kontakt z netem i między sobą. Średnio 3...4 razy dziennie (sic!) muszę go restartować. A dramatu w liczbie hostów nie ma, bo w sieci pracuje ~10 urządzeń. 

Jestem już zdesperowany i myślę o kupnie Asusa 4G-AC55U, ale może macie przećwiczone jakieś inne (tańsze) rozwiązania?

 

Głownie zależy mi na:

  • Gigabit ethernet
  • Samba (lub cokolwiek innego pracującego jako serwer plików)
  • Praca również z 3G

 

Dobrze jakby było, ale nie koniecznie:

  • VPN
  • DLNA

 

Pozdrawiam 

Grzechoo

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...