Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

pamiec dual - system odczytuje single - rozkładam ręce.

pamiec ram ddr3 samsung

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 matt47

matt47
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 31 marzec 2017 - 09:42

Cześć

czytałem różne fora i robiłem różne próby w nich napisane ale dalej nic, mianowicie:
kupiłem kompa w środku były 2 kości (4 sockety na płycie) samsung 2x2GB dual , fajnie CPU-Z właśnie je tak czyta. Wczoraj kupiłem kolejne 2x2GB dual też samsung to samo taktowanie itp,itd.
Odpalam CPU-Z ...widnieją jako single. przekładanie kości w socketach , kombinacje, ciągle widnieją jako single a przystosowane do działania w dual.
Myślałem ze sockety może walnięte ale na starych kościach przekładałem i sockety sprawne... ogólnie pamięć czyta , pokazuje 8GB ramu

Płyta główna : Veriton m680G
Procesor : i5 750

Błagam pomóżcie albo dajcie jakąś radę ... szukałem podobnych tematów ale nie znalazłem z moją płytą główna.

• 0

#2 kokosnh

kokosnh
  • Maniak

• 10991 postów
  • 3DMark 06:24404

Napisano 31 marzec 2017 - 11:09

podaj model płyty głównej, nie komputera. 

a wsadzałeś tylko same nowe kostki i patrzyłeś czy idą w dual channel ? 

• 0

Spoiler

#3 matt47

matt47
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 31 marzec 2017 - 11:15

podaj model płyty głównej, nie komputera. 

a wsadzałeś tylko same nowe kostki i patrzyłeś czy idą w dual channel ? 

to jest model płyty głównej.

tak wsadzałem i komputer sie nie załącza , idzie tylko jak są w socketach obok siebie więc albo samsung coś pochrzanił na stronie albo sprzedawca... bo wydaje mi się ze sa 100% singlami

• 0

#4 ogotay

ogotay
  • Bywalec

• 86 postów

Napisano 31 marzec 2017 - 11:46

Samo włożenie pamięci w gniazda nie zrobi automatycznie duala. Musisz wejść do BIOS-u/UEFI i tam w opcjach zmienić obsługę pamięci na dual channel.

Szukaj czegoś w rodzaju: http://www.winboard....el-img_0243.jpg

• 0

#5 kokosnh

kokosnh
  • Maniak

• 10991 postów
  • 3DMark 06:24404

Napisano 31 marzec 2017 - 12:20

to jest model płyty głównej.

w CPU-z powinno ci pisać model, w zakładce "mainboard"   

Samo włożenie pamięci w gniazda nie zrobi automatycznie duala.

zależy od płyty, w większości uefi nie ma takich opcji. Oraz jeśli już mu działały stare w dual, to nawet jeśli ma, to powinno być na dual ustawione. 

• 0

Spoiler

#6 matt47

matt47
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 05 kwiecień 2017 - 06:56

w CPU-z powinno ci pisać model, w zakładce "mainboard"   

zależy od płyty, w większości uefi nie ma takich opcji. Oraz jeśli już mu działały stare w dual, to nawet jeśli ma, to powinno być na dual ustawione. 

tak dokładnie nie mam takiej opcji w biosie.

Kwestia polegała na kaprysie samych pamięci. przerobiłem z 4 pary w serwisie m.in. goodramy, kingstony itp i do moich Samsungów spasowały dopiero A-data gaming series i Geil'e.

Dzięki za pomoc ! sprawa rozwiązana ;)

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pamiec, ram, ddr3, samsung

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych