Skocz do zawartości

Recommended Posts

A może jakaś obudowa z lepszą aranżacją dla PSU i okablowania ? Może coś z piwnicą ? 

 

Pewno że chce i to pisałem już jaką, zresztą razem ją wybraliśmy, ale wiesz co nie chce mi się już patrzeć co oni mają w tych hurtowniach szukać i grzebać czy chłodzenie wejdzie czy jest okno czy jest piwnica czy slot na dvd, wydaję mi się że ta skrzynka od be quiet! też jest przyzwoita prawda?

Link to post
Share on other sites

Seasonic Prime gold, to fajna jednostka ( 750W niepotrzebnie, 650W spokojnie starczy ), co prawda nie najbardziej opłacalna i nie najcichsza, ale nadal bardzo dobra i cicha jednostka. 
w tym budżecie jeszcze EVGA G2 ( na oem SF leadex gold jest ) 
Tylko jak zamierzasz przekonać autora do swojej racji, skoro on nawet nie chce zejść na bardziej przystępnego cenowo RM750x przy jednym 1080Ti ( gdzie RM550x też by starczyło ) ? 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z miejscem na napęd, coverem na PSU i szklanym panelem - Phanteks Enthoo Pro M Tempered Glass ?P

 

Na pierwsze stronie rozmawialiśmy o tej obudowie, napisałem tam że tej skrzynki nie mają w żadnej hurtowni, a czas oczekiwania na zamówienie jest za długi. Zapewne zapytam jeszcze raz o nią przed zakupem ale nie jest to moim "must have"..

 

Zmień PSU zamiast tego Corsaira weź coś z serii Prime SeaSonica.  750W z certyfikatem 80 PLUS Gold w zupełności Ci wystarczy. Dostajesz najlepsze PSU z 12 latami gwarancji.

 

"najlepsze PSU" - po czym wnioskujesz? Bo jeśli tylko po gwarancji długości 12 lat to mnie nie przekonuje.

12 lat gwarancji kontra 10 lat gwarancji myślę że wystarczyło by mi nawet 5.

 

Seasonic Prime gold, to fajna jednostka ( 750W niepotrzebnie, 650W spokojnie starczy ), co prawda nie najbardziej opłacalna i nie najcichsza, ale nadal bardzo dobra i cicha jednostka. 

w tym budżecie jeszcze EVGA G2 ( na oem SF leadex gold jest ) 

Tylko jak zamierzasz przekonać autora do swojej racji, skoro on nawet nie chce zejść na bardziej przystępnego cenowo RM750x przy jednym 1080Ti ( gdzie RM550x też by starczyło ) ? 

 

Dobrze do 750W jestem w stanie zejść i zrozumieć taki wybór, a co do 650W to jaki byłby komfort pracy na takim zasilaczu nawet jakby wystarczył? Wydaję mi się że niewystarczający. Zastanowię się nad 750W bo mi trochę budżet zmalał i chce się zmieścić w 13 tyś. zł teraz za to wszystko wychodzi ~13550zł

Link to post
Share on other sites

Jeśli patrzymy czysto jakościowo, to seria Seasonic Prime Gold jest na serio klasą samą w sobie, zrezygnowali w ogóle z kabli, wszystko idzie przez PCB, bardzo trwała i przewiewna konstrukcja. Wykonanie lepsze od mojego SF leadex platinum 750W  :cry:, ale mój ma 450 Wat trybu pasywnego i tu bije na głowę wszystko, nawet tego RM850x ( no i jest biały, więc pasuje mi kolorystycznie do obudowy ) 
Poczytaj recenzję, są odnośnie Seasonic Prime Titanium, a seria Gold jest oparta o nie. 
Co prawda filtracja nie tak dobra jak w Seasonic Prime Titanium, ale nadal ok
Jedynie mały tryb pasywny irytuje ( choć starczy do idle ), choć wentylator kręci się bardzo wolno nawet pod dużym obciążeniem, to nie znalazłem dokładnego wykresu dla serii gold ( tylko dla titanium znalazłem ) 
 


 

 

Dobrze do 750W jestem w stanie zejść i zrozumieć taki wybór, a co do 650W to jaki byłby komfort pracy na takim zasilaczu nawet jakby wystarczył?
prawie identyczny, RM650x i RM750x to tylko 50W trybu pasywnego więcej  
Tu masz recenzję rm750x

wykres wentylatora RM650x jest przesunięty o 50W w lewo, pamiętaj że twój zestaw obciąży linię 12V na ok 350W bez OC 


jeśli cena będzie zbliżona, można dopłacić za te 50W więcej, ale jeśli cena będzie dużo wyższa, to po co przepłacać. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witajcie,

 

Komputer zakupiony miesiąc temu ale chyba nie jest mi dane mieć gamingowy komputer. Serio.

Komputer kupiłem, sprawdziłem w testach, również w sklepie, nie wzbudzało nic podejrzeń zwłaszcza że i im kazałem go testować, a więc go zabrałem i trochę pograłem(kilka godzin), a późnej tak sobie stał z 3 tyg bo nie miałem czasu.

Teraz komputer używam od 3 dni, zaktualizowałem wszystko, posprawdzałem programami i różnie to działa mimo że w testach błędów nie ma.

 

Jednostka:

MOBO - Gigabyte Z270X AORUS GAMING 5

CPU - Intel Core i7-7700K BOX

COOLER CPU - be quiet! Dark Rock PRO 3

GPU - Aorus Xtreme Gaming 1080 GTX Ti

RAM - Corsair Vengeance LED DDR4, 2x16GB, 3000MHz, CL15, Red (CMU32GX4M2C3000C15R)

PSU - Corsair RM850X

SSD - Plextor M8Pe(G) 512GB PCIe x3 (PX-512M8PeG)

HDD - WD Blue WD10EZEX (1TB, 64MB, SATA/600)

CASE - be quiet! Pure Base 600(wersja z oknem)

 

MONITOR - AOC AGON AG271QG (IPS, WQHD, 165HZ, G-SYNC)

 

SYSTEM - Win 10 home x64 BOX

 

Najpierw napisze co się dzieje, a później co zrobiłem, co zamierzam jeszcze zrobić.

 

Więc tak, komputer sprawdzałem na occt, intel extreme utility, funmark, 3dmark, msi afterburner, soft od grafiki aorusa, soft od płyty, aida64, everest ultimate, as ssd.

Obecnie leci od godziny memtest64, jak skończy to napiszę wynik.

Mam zamiar sprawdzić dyski jeszcze CrystalDiskiem.

 

Procesor działa, wydaję mi się że stabilnie, ani się nie grzeje biorąc pod uwagę "chwalebne" opinie na temat i7700k. Nie pokazuje żadnych błędów, skoki napięcia, temperatury, sporadycznie, zegar zmienia cały czasy zależy co robię, wiadomo. Przy 3dmarku, taktowanie do 4,5ghz trzyma równo nie ma wahań, temperatura maksymalna jaką osiągnąłem to 85C. W spoczynku skacze max do ok. 55. Niby dużo niby nie mój poprzedni i7700k na pulpicie skakał do 95C także widzę różnice i wydaję mi się że teraz jest dobrze. 3dmark Time spy scoring procesora 5200. Procesor daję się kręcić bez problemu ze stabilnością do 4.7ghz dalej nie próbowałem.

 

Grafika no i tutaj nie wiem, czasami zachowuje się dziwnie, nawet na pulpicie bez używania tylko z monitorowaniem w tle potrafi skoczyć napięcie i taktowania i to dosłownie tak __/\__ Wstawię screeny jak skończy się memtest.

W benchmarku Timespy(mogę zrobić jeszcze inne) scoring to 9300. Czasem wykorzystanie grafiki przekracza wartość 100% np. 103-5%. W spoczynku karta nie wydaje żadnych dźwięków, przy delikatnym wykorzystaniu zdarzy jej się popiszczeć charakterystycznie dla kart(cewki?) ale wydaje się to normalne rzadko kiedy występuje. Pod obciążeniem za to to już słychać że pracuje ale czy to jakieś niepokojące dźwięki to raczej nie.

Czytałem odnośnie tej grafiki sporo, piszą że jest niestabilna i w ogóle szczyt chamstwa że za 3.5tyś grafika jest niedopracowana. Że jest problem z oprogramowaniem żeby używać afterburnera, a olać gigabyte ale jedni piszą że już zaktualizowane dobrze działa i sam nie wiem testuje na obydwu i nie widzę różnic na żadnym

 

Pamięci są dedykowane do MOBO, mimo tego czasami w sofcie od gigabyte(appcenter) pamięci pokazuje jako unknown, bądź w ogóle pokazuje nie te pamięci co są faktycznie zamontowane, raz pokazało mi pamięci Trion czy coś takiego. Oczywiście głównie pokazuje pamięci Corasir'a, taktowanie standardowe 2133 dają się kręcić normalnie, z profilem xmp do 3000 również pracują stabilnie.

 

SSD Plextor m.2, jest słabo, na początku pokazywał prędkości średniego dysku ssd, po aktualizacji  niby trochę lepiej ale i tak znacznie za małe prędkości. Znalazłem wątek z tematem ludzi którzy też mieli taki problem, okazało się że trzeba we właściwościach dysku zaznaczyć jakieś tam buforowanie i prędkości wróciły do tych deklarowanych przez producenta Seq odczyt 2300 zapis 1300. Problem jest z plikami 4k, 4k-64thrd i acces time. Znacznie poniżej normy przez co ogólny scoring to ok. 900 dodam że u normalnie powinien być w okolicach 3tyś. Działy się też cuda w biosie dysk działał mimo że w biosie go nie było, po pewnym czasie nie odpalało systemu, uruchamiał się bios, załadowałem ostatnią dobra konfiguracje to zaczął z niego botować. Po aktualizacji biosu dysk zaczął się pojawiać i znikać. Czasami jako dysk bootujacy był wd blue mimo że bootował plextor.

Dzisiaj zaktualizowałem bios qflashem do wersji F7. Dysk jest cały czas widoczny ale nie jako ssd tylko zwykły storage. Odczyty dysku takie same.

Planuje przepiąć go do drugie gniazda zaraz po memtescie.

 

WD blue to jeszcze nawet nie monitorowałem niczym ale również dzisiaj go pomęczę.

 

Zasilacz.

No więc, zasilacz w spoczynku jest cichy, jak przyłożymy ucho to słychać brzęczenie, jak zaczyna pracować mocniej to i głośniej brzęczy, jak zaoram benchmarkiem to słychać pracę właściwie wszystkiego włącznie z grafiką no ale w końcu to trochę żre prądu to i ma prawo pobrzęczeć nie?

Pomierzyłem napięcia w gniazdu, są takie se ale bez przesady 220-225V. Oprócz tego komputer podłączony jest niebezpośrednio do gniazdka a do UPS'a APC 550 PRO, pod Mastera więc nawet jeśli są wahania większe to ups by się darł tak jak się drze gdy za mocno go obciążę. Bez UPS'a komputer zachowuje się tak samo.

 

Napięcia.

Miernika teraz nie mam żeby sprawdzić na zasilaczu czy płycie. W aplikacji monitorowania od gigabyte easytune, pokazuje je bardzo stabilne, wahania jeśli są to minimalne. W biosie również pokazuje prawidłowe napięcia. W Aida64 pokazuje wszystkie błędnie znacznie poniżej możliwych wachań typu na 5V pokazuje 3.2V. Ale Aida przy włączeniu poinformowała że nie rozpoznaje wwszystkiego i mogą być problemy. Z Everestem jest podobnie tylko że on nie widzi nic nawet płyty głównej nie rozpoznaje.

OCCT 4.5 też pokazuje napięcia za niskie ale sztywne zupełnie bez żadnych zmian także też może być cuś z programem.

 

 

Sedno sprawy. Wiedzmiń 3 to tylko przykład bo dzieje się tak wszędzie. Experience ustawia mi wszystko na Uber ze skalowaniem rozdzielczości 4k. uruchamiam Wieśka(wersja steam) Jestem na samym początku w pierwszej wiosce, wychodzę z karczmy i nagle około 60fps odejdę kawełek dalej spadek do 35-40 klatek, odejdę od wioski w las 90fps Dodam że w testach w gorszych konfiguracjach sprzętowych minimalna ilość klatek zawsze wychodzi kolo 100 w najgorszych miejscach przy rozdzielczości 2140p. A wiecie co najlepsze że zmieniam wszystko na niskie detale z rozdzielczością full hd to chyba logiczne że klatek powinno być w pytę przy tej konfiguracji a jest tyle samo albo wynik jest bardzo zbliżony. Ingerencja w ustawienia graficzne wszystkich gier nie powoduje wzrostu albo jeśli powoduje to kilka klatek co jest nieodczuwalne. W GTA V nawet nie wykorzystuje 70% grafiki i 70% procesora na b. wysokich, a klatki są na poziomie od 100 do 50 a czasem nawet spadną do 40. Na GTA dokładnie widać mikro ścięcia, np. przy przejściu z akcji do menu, i gwałtownym ruszeniu myszki następuje freez, zwiech na, sekundę, czasem krócej powtarza się wielokrotnie bądź też nie.

 

Windows 10 ze wszystkimi łatami, powyłączałem tryby gier, włączałem, porównywałem, ściągałem różne biblioteki nie daje to efektu.

Testowałem też gry na podkręconych podzespołach i jest to samo.

Zainstalowałem Grę na WD BLUE i też na niej przycina.

 

Macie jakieś pomysły?

Podłubie jeszcze dzisiaj sam, postaram się coś zrobić jak nic mi nie wyjdzie to im to zanoszę i niech się sami z tym bawią bo ja już mam dosyć tych chorych sytuacji dotyczący komputera którego KUPUJĘ OD LUTEGO!!

 

Plan na dziś

Memtest

CrystalDisk

Plextor pod inne gniazdo

i ostateczność Format


Memtestem pamięci przeszły 2 pętle bez błędów.

CrystalDiskiem pomiary są takie same. WD Blue pomiary ma w granicach normy.

Plextora nie przełożę bo jest pod chłodzeniem procesora i mi się nie chcę. Nie po to płace 10tyś żebym się teraz PIER z rozkręcaniem i składaniem tego.

 

Format'a nie robie niech się też w sklepie bawią.

 

Jedyne co to Monitor świeci naprawdę bajka. Mimo że widać przyklejone krawędziowe podświetlenie na czarnych barwach to nie przeszkadza to gdy coś się dzieje.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...