Skocz do zawartości

BRAK DŻWIĘKU W TV ZA POMOCA KABLA HDMI Z PC


Recommended Posts

Witam.

Mój problem polega na tym, że podczas podłączenia komputera stacjonarnego z telewizorem wyświetlany jest obraz lecz nie ma dźwięku. Dźwięk leci w głośnikach komputera. Problem polega na tym, że komputer widzi tv lecz pisze ze jest "nie podłączony" i nie można ustawić opcji "ustaw jako domyślny". Dołączam link by pokazać o co mi chodzi.

 

Windows 7 Profesional  64 bit

Karta graficzna: MSI R6570 MDIGD3 1GB DDR3 (wersja 1 wentylator)

Telewizor: Samsung UE40H5000AW , Telewizor posiada 2 wtyczki HDMI. DVI oraz STB

 

Link do scren shot-a: https://drive.google.com/open?id=0BzGjuXj2cac9bktnRm80Q1ZnNWM

 

 

Link to post
Share on other sites

Czy gdy klikniesz w ikonę AMD hdmi out to nie ma tak opcji włącz lub ustawienia ? - możesz po kliknięciu prawym przyciskiem myszy ustawić to jako domyślne ?

 

Grzebałeś w sterownikach AMD i ich ustawieniach ? Tam powinieneś szukać rozwiązania problemu.

 

ps. znam ten ból AMD utrudnia życie przy podłączaniu TV do komputer... również miałem dziwne przeprawy z tych cholerstwem. 

 

Może oczywiste ale zapytam - restartowałeś komputer z podłączonym do komputera telewizorem ?

 

Masz inny kabel HDMI na podmiankę ?

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites

1.Tak mam i dalej to samo po podłączeniu innego kabla HDMI.

 2.Są takie opcje jak "ustawić to jako domyślne" lecz na szaro i ich nie można zmienić. A opcja "włącz" jest aktywna i można ja tylko "wyłączyć"

3. Tak resetowałem komputer nie jedno krotnie. Nawet robiłem tak ze telewizor pierw włączałem a później komputer. Tez nic.. 

4. Nie grzebałem w AMD nic bo nie wiem gdzie dokładnie co i jak.

Link to post
Share on other sites

A masz na karcie graficznej złącze SPDIF? Może trzeba podłączyć kartę graficzną do karty dzwiękowej/płyty głównej kabelkiem SPDIF.

Niestety ale nie posiadam takiego złączą ani na karcie ani na płycie głównej.

Jesli chodzi o płyte głowna to posiadam MSI H110M PRO 

Link to post
Share on other sites

A masz na karcie graficznej złącze SPDIF? Może trzeba podłączyć kartę graficzną do karty dzwiękowej/płyty głównej kabelkiem SPDIF.

 

Też o tym myślałem ale właśnie producent nie wyposażył tej karty w to złącze.

 

Czy autor tematu próbował zainstalować starsze sterowniki ?

Link to post
Share on other sites
  • 10 miesięcy temu...

Cześ! Mam ten sam problem  (karta Ati 6667) i jeszcze gorzej.

Znika mi to urządzenie dźwięku HDMI przy starcie komputera z wyłączonym TV (lub na innym porcie np. TV) i chyba nie tylko wtedy znika :(

I do tego nawet po włączeniu TV i jego wejścia z kompa w W10 nie można jego znaleźć :(   kompletny absurd. (mam głuuuugi kabel HDMI z przedłużką - z obrazem nie ma problemu, ale wyjście HDMI znika ) 

 

Jedyne rozwiązanie to ponowny restart kompa przy włączony TV i ustawionym na dane wejście HDMI z kompa.

Na stałe ustawiłem AMD HDMI Output na domyślne -  choć korzystam tylko przy oglądaniu filmów z YouTube'a  lub  Allplayerem ;) i wtedy nie znika ;)

 

Druga rzecz do sprawdzenia - wyjście HDMI (obraz) NIE powinno być w trybie DVI - bo wtedy jest bez dźwięku, który idzie innym kanałem ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...